Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
 
gregr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: wt gru 06, 2005 10:26 pm

pn cze 22, 2009 8:19 pm

Proste - Rebisowi kończy się licencja na V tom HH , więc robi dodruk .
To samo robi Amber , który w ostatniej chwili robi dodruki . W ten sposób załatwił Książnicę z Jezdżcami Smoków i parę innych wydawnictw z innymi tytułami .
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

pn cze 29, 2009 10:21 pm

Z nowszych wieści:

W tym roku nie ukażą się "Rafa ..." i "Rozdarta ...", za to w zamian będzie "Storm from the Shadows"!

Że będzie nowa Honorka to OK, ale ileż można czekać na "Safehold"?! Toż to grozi jakimiś komplikacjami zdrowotnymi!
 
rolnik_pl
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: pn sie 29, 2005 1:54 pm

wt cze 30, 2009 3:27 pm

C o do Honorki to świetna wiadomość, ale znając życie pewnie pod koniec roku dopiero się ukarze, a wiadomo coś o "Exodus" , szkoda by było by się przesunął termin na przyszły rok ,zapowiada się ciekawie.
 
Awatar użytkownika
Hugin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 235
Rejestracja: czw lut 17, 2005 1:38 pm

śr lip 22, 2009 4:00 pm

Według przedstawiciela rebisu książka Weterani II tom cyklu BOLO ma się ukazać na przełomie sierpnia i września, podają datę 25 sierpnia ale dodają że jest ona płynna.

Dowiedziałem się też że przed świętami ma ukazać się 5 tom cyklu Starfire EXODUS Steve White i Shirley Meier. Wiem że zapowiadają go od roku ale pozwolili umieścić informacje że będzie ona dostępna w listopadzie.
Storm from the Shadow ma się ukazać jesienią przyszłego roku, czyli znając REBIS w najlepszym wypadku będzie to okres przedświąteczny.
Niestety nie chciał nic mówić o Safehold.
 
rolnik_pl
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: pn sie 29, 2005 1:54 pm

śr lip 22, 2009 4:28 pm

Jakaś rozbieżność widać jest między Hugin a Dudin2, ponad rok rozrzutu odnośnie HH to troszeczkę za dużo nawet jak na Rebis. Ciekawe kogo wersja jest prawdziwa. :wink: Tym bardziej że jak wejdzie się na stronę REBISU http://www.rebis.com.pl/rebis/public/do ... 01&lang=pl
otworzy się pdf Science fiction.pdf format PDF [649.91kb], jest tam wyraźnie napisane HH w I kwartale 2010 r. strona 77, natomiast co do "Weterani" oraz "EXODUS" no to się mniej więcej pokrywa. Nic tylko się uzbroi w cierpliwość i czekać.
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

śr lip 22, 2009 9:31 pm

To co napisałem, powtarzam za znajomym wrocławskim księgarzem, który utrzymuje kontakt m. in. z REBISem - twierdzi, że to pewna informacja.
Ja niestety żadnych gwarancji nie daję. :wink:
 
Awatar użytkownika
Hugin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 235
Rejestracja: czw lut 17, 2005 1:38 pm

czw lip 23, 2009 9:36 am

Ja tylko powtarzam czego dowiedziałem się od przedstawiciela REBISU, na ile jest to wiarygodne nie wiem.
 
Awatar użytkownika
Hugin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 235
Rejestracja: czw lut 17, 2005 1:38 pm

Wydawnicze ploteczki

pt sie 14, 2009 2:33 pm

Witam jestem na świeżo po rozmowie z A. Hudowiczem z działu sprzedaży REBISU, rzucił naprawdę gorącego niusa Storm from the Shadow ma się ukazać jeszcze w tym roku w listopadzie !

Aha, i podał datę premiery Exodusu: wrzesień 2009


Wszystko fajnie ale dziura w w domowym budżecie trochę się zwiększy.
 
rolnik_pl
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: pn sie 29, 2005 1:54 pm

Wydawnicze ploteczki

pt sie 14, 2009 10:22 pm

No to ładnie w końcu coś się dzieje, a co do małej dziurki w domowym budżecie to z chęciom ją powiększę dla takich tytułów 8)
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

Wydawnicze ploteczki

wt sie 18, 2009 4:03 pm

He, he! Nie mówiłem?! Mówiłem !! No bo żebym nie mówił ... Ale mówiłem! 8) :spoko:
Na serio - ciekawe kiedy w takim razie zmieszczą terminy wydań książek Chrisa Buncha zaplanowanych na ten rok - czyżby obsuwa kolejnej serii po "Safehold"?
Mam nadzięję, że nie.
 
gregr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: wt gru 06, 2005 10:26 pm

Re: Wydawnicze ploteczki

wt sie 25, 2009 2:14 pm

Jestem ciekawy na ile lat są przyznawane licencje na książki .
Rafa - Webera miała byc wydana na początku 2007 roku .Mamy koniec sierpnia 2009 a książki nadal nie ma .
Ostatnio słyszymy o 2010 roku tzn opóżnienie 3 lata . Jak tak dalej pójdzie licencja się skończy i książki nie zobaczymy .
 
rolnik_pl
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: pn sie 29, 2005 1:54 pm

Wydawnicze ploteczki

czw wrz 24, 2009 7:54 pm

No i w końcu doczekaliśmy się, 8) , na stronie Rebisu ukazała się ta wyczekiwana od pokoleń książka "Exodus" :rockpunk:
Ciekawe kiedy termin wydania , oby jak najszybciej :papieros: Tylko ta ilość stron troszeczkę przeraża tylko 348, może to część pierwsza ,oby.
Ostatnio zmieniony czw wrz 24, 2009 7:58 pm przez rolnik_pl, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

Wydawnicze ploteczki

pt wrz 25, 2009 11:40 pm

Książka ma się ukazać 28.09. - wg Esensji.
Zastanawia zmiana tłumacza - Miłosz Urban - ktoś wie kto zacz?
 
logains
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: pn paź 11, 2004 7:41 pm

Re: Wydawnicze ploteczki

sob wrz 26, 2009 7:15 pm

rolnik_pl pisze:
Tylko ta ilość stron troszeczkę przeraża tylko 348, może to część pierwsza ,oby.


Tak. To część pierwsza, ale o dalszych częściach nic nie słyszałem. Na pewno nie ma w zapowiedziach Bean do marca 2010.

Najgorsza, ze wszystkich części. Czytałem tylko raz (pozostałe części po 5-6 razy) i dopóki nie wyjdą wszystkie części nie mam zamiaru czytać jej jeszcze raz.
 
logains
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: pn paź 11, 2004 7:41 pm

Re: Wydawnicze ploteczki

śr wrz 30, 2009 11:34 pm

Właśnie trafiłem:


From: ken2048 [mailto:[email protected]]
Sent: Wednesday, September 30, 2009 4:11 PM
To: Toni's Table mailing list
Subject: [Baen Toni's Table] Steve White Exodus Sequel?

>> Somebody said "Ask Toni". So I'm askin'. What's the status of the Sequel?

It’s a coming, albeit very slowly. We’ll be changing co-authors. More news when I can.--Toni

 
Awatar użytkownika
Hugin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 235
Rejestracja: czw lut 17, 2005 1:38 pm

Wydawnicze ploteczki

sob paź 03, 2009 11:18 am

3 Listopada ma się ukazać drugi tom podcyklu Królowa Niewolników: Torch of Freedom autorstwa Davida Webera i Eric Flinta
Obrazek

Ciekawe jak długo poczekamy na polskie tłumaczenie?
 
rolnik_pl
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: pn sie 29, 2005 1:54 pm

Wydawnicze ploteczki

ndz paź 04, 2009 8:47 am

No proszę , ciekawe o czym będzie. 8)
Mam nadzieje że zostanie tam opisana wycieczka Victora i Zilwickiego do Mesy. :papieros:

edit:
jednak się nie myliłem
While Anton Zilwicki and Victor Cachat were working undercover on Mesa, Mesa launches an attack at Torch. Anton Zilwicki and Victor Cachat escape Mesa amidst general mayhem together with a defected leading scientist. The attack against Torch is thwarted by Rear Admiral Luiz Rozsak of the Solarian League Navy, who had amassed a fleet in the interest of the Maya Sector.

Queen Berry becomes romantically involved with Hugh Arai, who after being freed from slavery by Jeremy X from the Audubon Ballroom worked as a commando for the Beowulf Biological Survey Corps (BSC), and was assigned by Jeremy X as Berry's bodyguard..
Ostatnio zmieniony ndz paź 04, 2009 1:00 pm przez rolnik_pl, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Hugin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 235
Rejestracja: czw lut 17, 2005 1:38 pm

Wydawnicze ploteczki

pn paź 12, 2009 10:09 am

Weber, David - "Zarzewie wojny"
Wydawnictwo: Rebis
Tytuł oryginału: Storm From the Shadows
Tłumaczenie: Jarosław Kotarski
Data wydania: 24 listopada 2009
ISBN: 978-83-7510-416-5
Oprawa: miękka
Tom cyklu: 16

Bliżej...
Kontradmirał Michelle Henke dowodziła jednym z okrętów kosmicznych siły, prowadzonej przez Honor Harrington w walce, która w całości toczyła się w przestrzeni kosmicznej. Walka ułożyła się niepomyślnie dla sił Królestwa Gwiazd (Star Kingdom) i musiały one uciekać. Okręt Michelle został jednak uszkodzony i należało go zniszczyć, aby najwyższa technologia Manticoran nie wpadła w ręce Havenite’ów, a sama Michelle i jej załoga została uwięziona. Ku swojemu zaskoczeniu, po uwięzieniu Michelle została wysłana na Manticore z propozycją, aby zwołać szczyt pomiędzy przywódcami obu stron, którego celem byłoby zakończenie wojny. Warunkiem jej powrotu było jednak to, aby dała słowo, że nie będzie walczyć przeciwko siłom Republiki Niebios (Republic of Heaven – Havenici)) dopóki nie zostanie oficjalnie wymieniona za jeńców wojennych Havenitów, otrzymała więc stanowisko dowódcze daleko od linii frontów i toczących się zmagań wojennych. Nie mogła jednak przewidzieć, że szybko znajdzie się na kursie kolizyjnym, i to nie z wrogim rządem, lecz z międzygwiezdnym syndykatem przestępców, znanym jako Manpower. A Manpower ma swoje własne plany wyeliminowania Manticore, jako możliwego zagrożenia dla jego lukratywnego handlu niewolnikami. Te śmiertelne plany na razie pozostają w cieniu.


http://katedra.nast.pl/ksiazka/8850/Weber-David-Honor-Harrington-Weber-David-Zarzewie-wojny/
 
Bergman
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: wt sty 24, 2006 11:52 am

Re: Wydawnicze ploteczki

pn paź 26, 2009 3:06 pm

Hugin pisze:
Weber, David - "Zarzewie wojny"
Wydawnictwo: Rebis
Tytuł oryginału: Storm From the Shadows
Tłumaczenie: Jarosław Kotarski
Data wydania: 24 listopada 2009
ISBN: 978-83-7510-416-5
Oprawa: miękka
Tom cyklu: 16

Bliżej...
Kontradmirał Michelle Henke dowodziła jednym z okrętów kosmicznych siły, prowadzonej przez Honor Harrington w walce, która w całości toczyła się w przestrzeni kosmicznej. Walka ułożyła się niepomyślnie dla sił Królestwa Gwiazd (Star Kingdom) i musiały one uciekać. Okręt Michelle został jednak uszkodzony i należało go zniszczyć, aby najwyższa technologia Manticoran nie wpadła w ręce Havenite’ów, a sama Michelle i jej załoga została uwięziona. Ku swojemu zaskoczeniu, po uwięzieniu Michelle została wysłana na Manticore z propozycją, aby zwołać szczyt pomiędzy przywódcami obu stron, którego celem byłoby zakończenie wojny. Warunkiem jej powrotu było jednak to, aby dała słowo, że nie będzie walczyć przeciwko siłom Republiki Niebios (Republic of Heaven – Havenici)) dopóki nie zostanie oficjalnie wymieniona za jeńców wojennych Havenitów, otrzymała więc stanowisko dowódcze daleko od linii frontów i toczących się zmagań wojennych. Nie mogła jednak przewidzieć, że szybko znajdzie się na kursie kolizyjnym, i to nie z wrogim rządem, lecz z międzygwiezdnym syndykatem przestępców, znanym jako Manpower. A Manpower ma swoje własne plany wyeliminowania Manticore, jako możliwego zagrożenia dla jego lukratywnego handlu niewolnikami. Te śmiertelne plany na razie pozostają w cieniu.


http://katedra.nast.pl/ksiazka/8850/Weber-David-Honor-Harrington-Weber-David-Zarzewie-wojny/


No i takie tłumaczenie zapowiedzi robione albo a: przez robota, albo b: przez panienkę, która nigdy nie czytała żadnego tomu HH, pojawia sie na wszystkich serwisach. Ludzie chce się wyć!!! Aha na jednym z portali zobaczyłem nawet "sił dowodzonych przez HONORA HARRINGTONA". Po prostu miodzio.
Aha. A na oficjalnej stronie rebisu w zapowidziach o tym ani dudu. Podobnie zresztą jak o drugim tomie Królowej niewolników, która niby to miała wyjść 3 listopada.
 
Awatar użytkownika
Hugin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 235
Rejestracja: czw lut 17, 2005 1:38 pm

Re: Wydawnicze ploteczki

wt paź 27, 2009 10:23 am

Bergman pisze:
Aha. A na oficjalnej stronie rebisu w zapowidziach o tym ani dudu. Podobnie zresztą jak o drugim tomie Królowej niewolników, która niby to miała wyjść 3 listopada.


Niestety REBIS nie umieszcza nic w zapowiedziach dopóki na 100% nie jest pewne że dotrzyma terminu.
3 listopada Torch of Freedom ukaże się w stanach na polskie wydanie możemy liczyć najwcześniej dopiero w przyszłym roku.
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

Wydawnicze ploteczki

pt paź 30, 2009 11:19 pm

Tego no... jak oni niecały miech przed wydaniem nie są pewni czy zdążą z książką na czas...
Jeszcze w połączeniu z tak inteligentnym spilerem (nie mogli Kotarskego to poprosić?) Normalnie czekać się na to odechciewa :/ .
 
gregr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: wt gru 06, 2005 10:26 pm

Re: Wydawnicze ploteczki

śr lis 11, 2009 7:27 pm

Może ktoś z Krakowa był na targach w stoisku Rebisu i coś się dowiedział o najbliższych planach ?
Bardzo byśmy byli wdzięczni za podzielenie się informacjami .
 
gregr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: wt gru 06, 2005 10:26 pm

Re: Wydawnicze ploteczki

czw lis 19, 2009 3:38 pm

Przeglądałem właśnie Wiki i zobaczyłem, że Off Armageddon Reef ma nadany ISBN 0-763-1500-9 .
Chyba znaczy to, ze książka została wydrukowana i zalega gdzieś w przepastnych magazynach Rebisu ?
 
Feline
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: śr wrz 03, 2008 8:12 pm

Re: Wydawnicze ploteczki

pt lis 20, 2009 12:35 pm

gregr pisze:
Chyba znaczy to, ze książka została wydrukowana i zalega gdzieś w przepastnych magazynach Rebisu ?

Nie znaczy :mrgreen: Na takie przetrzymywanie zainwestowanych pieniędzy nikogo raczej obecnie nie stać. Konkretny ISBN przypisuje się książce zwykle wtedy, gdy trafia do rozpiski bieżącego planu wydawniczego (albo i wcześniej, nie ma żadnych przepisów, ponad przyzwyczajenia wydawnictwa, na ile przed drukiem się należy to zrobić).
Ostatnio zmieniony pt lis 20, 2009 12:35 pm przez Feline, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
gregr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: wt gru 06, 2005 10:26 pm

Re: Wydawnicze ploteczki

wt lis 24, 2009 1:59 pm

Feline
wynika z tego co napisałeś , że Rebis potrzebuje trzech lat żeby wydać książkę .
Zainwestowane pieniądze w licencję zapewne już się zwróciły.
 
Feline
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: śr wrz 03, 2008 8:12 pm

Re: Wydawnicze ploteczki

śr lis 25, 2009 7:50 am

Są książki, które ukazują się w ciągu miesięcy od zakupienia praw i takie, którym potrzeba lat.

Bywa.

Tak czy tak, wedle wszelkich znaków na ziemi i na niebie Rafa ukaże się. Wydawnictwo działa w tej materii. Ciekaw będę odbioru książki (niezobowiązująco, ale jednak, z paru powodów).
 
Awatar użytkownika
Hugin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 235
Rejestracja: czw lut 17, 2005 1:38 pm

Wydawnicze ploteczki

śr lis 25, 2009 8:30 pm

Z niezobowiązującej rozmowy z przedstawicielem REBISU dowiedziałem się:
Off Armageddon Reef ma się ukazać w przyszłum roku a jego tłumaczem nie będzie Kotarski
Torch of Freedom jeest w planach na przyszły rok i ma się ukazać w okolicy świąt Bożego Narodzenia, czyli Wielkanocy 2011
 
Awatar użytkownika
Garumi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: czw paź 15, 2009 9:48 am

Re: Wydawnicze ploteczki

wt gru 01, 2009 3:09 pm

Hugin pisze:
Z niezobowiązującej rozmowy z przedstawicielem REBISU dowiedziałem się:
Off Armageddon Reef ma się ukazać w przyszłum roku a jego tłumaczem nie będzie Kotarski
Torch of Freedom jeest w planach na przyszły rok i ma się ukazać w okolicy świąt Bożego Narodzenia, czyli Wielkanocy 2011


2 lata mam czekać ??
Liczę że to twoja pomyłka przy pisaniu postu
 
Awatar użytkownika
Hugin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 235
Rejestracja: czw lut 17, 2005 1:38 pm

Re: Wydawnicze ploteczki

wt gru 01, 2009 4:39 pm

Garumi pisze:
2 lata mam czekać ??
Liczę że to twoja pomyłka przy pisaniu postu


Zapowiadają na przyszły rok, ale trzeba pamiętać że REBIS słynie z niedotrzymywania terminów (Off Armageddon Reef była zapowiedziana już na ubiegły rok ).
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

Wydawnicze ploteczki

pn kwie 26, 2010 5:06 pm

Istnieje pewna seria wydana przez Baen:

"Ranks of Bronze" - powieść Davida Drake'a
"Foreign Legions" - antologia pod redakcją Davida Drake'a (Drake, Flint i Weber)
"The Excalibur Alternative" - powieść Davida Webera

Ktoś to czytał? Dobre to jest? Jak jest to oceniane?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości