Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

Wydawnicze ploteczki

pt gru 30, 2011 8:31 pm

Niestety, na razie nic.
 
Dalambert
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 182
Rejestracja: pn lip 30, 2007 5:23 pm

Wydawnicze ploteczki

śr sty 11, 2012 10:55 pm

W Rebisie niestety CISZA, hej dajcie głos :o


Boże chroń Królową - Dalambert
 
grzegorz
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: sob gru 25, 2004 12:08 pm

Wydawnicze ploteczki

śr sty 18, 2012 9:37 am

Nastęna główna powieść to 'Honorverse Companion'
Ostatnio zmieniony czw sty 19, 2012 10:52 am przez grzegorz, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Dalambert
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 182
Rejestracja: pn lip 30, 2007 5:23 pm

Wydawnicze ploteczki

śr sty 18, 2012 2:47 pm

Ogólne 0 / zero/ informacji o planach Rebisu na ten rok . W zapowiedziach jakieś resztówki :x
Jeszcze się pozbierali po "waci" na książki ? Czy CO ???


Boże chroń Królową - Dalambert
 
gregr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: wt gru 06, 2005 10:26 pm

Re: Wydawnicze ploteczki

sob maja 12, 2012 11:21 pm

Porozmawiałem trochę z przedstawicielami Rebisu na targach .Kilka ciekawych wiadomości :
Nowych roczników Jayne"sa nie będzie , poprzednie zle się sprzedawały a cena za nie była wysoka .
Honor wychodzi w nakładzie ok.8 -10 tysięcy /łącznie pierwsze wydanie plus wznowienia /nie są to liczby powalające
więc nie mamy za dużej siły przebicia . A i tak jesteśmy w lepszej sytuacji niż na przykład Niemcy ,którzy mają jeszce
większe opóżnienia w wydawaniu Honor .
Gdański Klub Fantastyki chce wydawać niedokończone serie / duża informacja na stronie Katedry /, Rebis jest za
i może im udzielić pomocy w kontaktach z autorami i wydawcami / seria Władca Bestii i Brusta o Taltosie/.
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

Wydawnicze ploteczki

pn maja 14, 2012 9:47 pm

gregr pisze:
Nowych roczników Jayne"sa nie będzie , poprzednie zle się sprzedawały a cena za nie była wysoka .

"Kur*a mać!" - że pozwolę sobie zacytować "Seksmisję" :wink:
Na poważnie - wielka szkoda, gdyż to kopalnie informacji. :x
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Wydawnicze ploteczki

pn maja 14, 2012 10:08 pm

No tak. Wydawnictwo chce zarabiać, można zrozumieć. Mimo to przykre.
 
gagaga
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: pn gru 13, 2010 11:14 pm

Wydawnicze ploteczki

pn maja 14, 2012 11:46 pm

Nie przesadzajmy z tą kopalnią.
Trochę obrazków z gry komputerowej która miała być i nie wyszło, więc trzeba było zarobić na tym co zostało. Więc dopisało się trochę zdań tyle o ile zgodnych z książkami - plus kilka paskudnych rysunków i tyle. Do kopalni to dużo brakuje :>
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Wydawnicze ploteczki

wt maja 15, 2012 12:47 am

Mimo to wyobrażenia zostały zunifikowane. :wink:
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

Wydawnicze ploteczki

wt maja 15, 2012 8:20 am

Trochę obrazków z gry komputerowej która miała być i nie wyszło

No patrz a mi się wydawało że to i grę miano robić na podstawie bitewniaka...
 
gagaga
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: pn gru 13, 2010 11:14 pm

Re: Wydawnicze ploteczki

śr maja 16, 2012 8:57 pm

Saganami Tact simulator chyba istnieje. Ale obrazki w Jane są z projektu gry komp. o ile wiem. Oczywiście mogę się mylić.
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

Wydawnicze ploteczki

śr maja 16, 2012 8:59 pm

W takim razie gra ta miała mieć grafikę na poziomie MOO2
 
rolnik_pl
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: pn sie 29, 2005 1:54 pm

Wydawnicze ploteczki

czw sie 23, 2012 7:29 pm

Na stronie baen właśnie pokazała się oficjalna zapowiedź HH "House of Steel" oraz "Shadow of Freedom".
Niestety dopiero w marcu i maju 2013, pozostaje ćwiczyć cierpliwość :(
ps. to dopiero tępo miesiąc po miesiącu 8)
Ostatnio zmieniony czw sie 23, 2012 7:31 pm przez rolnik_pl, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
narteq
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: sob paź 27, 2012 3:59 pm

Wydawnicze ploteczki

sob paź 27, 2012 4:23 pm

04 października wyszła HH " Fire Season" dostepna obecnie tylko w oryginale na amazonie. Shadow jest juz dostepny w wersji ARC. Oprócz tego na stronie Baen http://www.baenebooks.com/p-1741-shadow ... -earc.aspx dostepny jest eARC, pierwsze strony pierwszych 9 z 36 rozdziałów książki, polecam
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

Wydawnicze ploteczki

ndz paź 28, 2012 11:55 am

@ narteq,
Witamy :)
 
narteq
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: sob paź 27, 2012 3:59 pm

Wydawnicze ploteczki

pn paź 29, 2012 6:45 pm

@Dudi2
Witam również. Niedawno zakończyłem czytanie ARC "Shadow of Freedom", trochę krótka, zaraz zabieram się za Fire Season :)
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

Wydawnicze ploteczki

wt lis 06, 2012 7:16 am

Cytat z facebookowego profilu Timothy Zahna:

On another front entirely...

I'm finally able to officially announce a new project that's been in the works for the past few months: I'm going to collaborate with David Weber on three new novels in his famed Honor Harrington series.

These books will be set in the early days of the Star Kingdom of Manticore, 300-400 years before Honor herself, an era that's been mentioned in some of David's other...
books but only now beginning to be explored (in A Beautiful Friendship and his new series of YA books with Jane Lindskold).

Our first book (tentative title: A Travesty of Hope) is now up and running, with a projected pub date of early 2014.

As an extra bonus/teaser, I'll have a novella in David's next anthology (story title: "A Call To Arms"; anthology tentative title: Beginnings) that will introduce the main character of these books, Travis Uriah Long. That anthology should be out in late 2013.

For those of you who are Honorverse fans, these books should be a fun and interesting read. I know I'm looking forward to working with David to flesh out that part of Manticore's history.


Jutro komentarz.
 
Feline
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: śr wrz 03, 2008 8:12 pm

Re: Wydawnicze ploteczki

wt lis 06, 2012 9:23 pm

David Weber zapowiadał tę trylogię podczas spotkań w Polsce.
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

Wydawnicze ploteczki

czw lis 08, 2012 12:11 am

Feline pisze:
David Weber zapowiadał tę trylogię podczas spotkań w Polsce.


Dokładnie. Myślałem, że akurat ten projekt dojdzie do realizacji, ale w dalszej przyszłości, a tu taka niespodzianka!

Reasumując (dla tych nienajmocniejszych z "języka Szekspira"):

Tim wraz z Davidem "popełnią" trylogię umieszczoną 300-400 lat przed Honor - czyli okolice podcyklu "Star Kingdom" lub trochę później.

Pierwsza książka właśnie startuje, przewidywany czas ukazania się to początek 2014r., a roboczy tytuł to: "A travesty of hope" ("Parodia nadziei").

Tim napisze jeszcze nowelę (tytuł roboczy: "A call to arms" - "Pobór") będącą prologiem do wspomnianej trylogii, która zostanie umieszczona w następnej antologii planowanej na koniec 2013r (jej tytuł roboczy: "Beginnings" - "Początki").

To tyle.

Dla mnie dobra wieść. Książki Tima znam jeszcze z lat 90-tych wydawanych wtedy przez Amber, rewelacyjnie się je czytało, zwłaszcza w przekładzie Marka Rudnika i śp Jarosława Kotarskiego, więc obecnie nie mam wątpliwości, że połączenie tych dwóch akurat autorów zaowocuje udanymi czytadłami :) .
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

Wydawnicze ploteczki

czw lis 08, 2012 12:17 am

Ostrożnie :P
Zdaje się że jak ostatnio Timothy się dobierał do Honorwerse to Weber nie był zachwycony z efektu :P (tom opowiadań w służbie miecza bodajże)
 
Sawa_13
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: czw mar 01, 2012 9:07 pm

Re: Wydawnicze ploteczki

czw lis 08, 2012 7:32 am

Dudi2 pisze:

Tim wraz z Davidem "popełnią" trylogię umieszczoną 300-400 lat przed Honor - czyli okolice podcyklu "Star Kingdom" lub trochę później.

Pierwsza książka właśnie startuje, przewidywany czas ukazania się to początek 2014r., a roboczy tytuł to: "A travesty of hope" ("Parodia nadziei").

Tim napisze jeszcze nowelę (tytuł roboczy: "A call to arms" - "Pobór") będącą prologiem do wspomnianej trylogii, która zostanie umieszczona w następnej antologii planowanej na koniec 2013r (jej tytuł roboczy: "Beginnings" - "Początki").


Co do chronologii to w trakcie wywiadu Weber mówił o tym projekcie i umiejscawiał go raczej po podcyklu "Star Kingdom" w czasach odkrycia junction. Na forum Baena ukazała się tez informacja dotycząca planów wydawniczych na 3 kwartał i na nowa antologia pod tytułem "Beginings / Początki" zapowiedziana jest na czerwiec.
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

Wydawnicze ploteczki

pt lis 09, 2012 10:15 pm

Sawa_13 pisze:
Weber mówił o tym projekcie i umiejscawiał go raczej po podcyklu "Star Kingdom" w czasach odkrycia junction.

Dokładnie to miałem na myśli pisząc "lub trochę później" :) .

@Doom
To raczej plotka :) . Gdyby rzeczywiście miał zastrzeżenia, to nie zapraszałby go powtórnie w "Zrodzonych w boju", a tym bardziej nie powierzałby mu trylogii.
Jednak fakt - wolałbym zobaczyć Zahna w formie z lat 90-tych, takiej jaką jeszcze prezentował choćby w dylogii "Ręka Thrawna" (IMO chyba najlepsze książki z Expanded Universe Gwiezdnych Wojen).

Zapomniałem wcześniej jeszcze dodać, że opowiadanie "A call to arms" przedstawi także głównego bohatera trylogii: Travis Uriah Long.
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

Wydawnicze ploteczki

pt lis 09, 2012 11:27 pm

Jeśli o Zahna chodzi to bardziej od jego dokonań w uniwersum SW (bardzo dobrych żeby nie było), wolę jego że tak powiem niezależne projekty jak Kobra czy Blackolarsi. O Zdobywcach się nie wypowiem bo jakiś Obrazek skasował polskie wydanie serii i nie wiem co było dalej po niezłym poczatku
 
gagaga
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: pn gru 13, 2010 11:14 pm

Re: Wydawnicze ploteczki

ndz lis 11, 2012 9:57 pm

Po polsku były dwa tomy, w sumie całość to 3. Pisane prostym językiem, nie to co Weber. Czyta się łatwo po 'natywnemu'.
A podobało mi się dużo bardziej niż kobry czy black.
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

Wydawnicze ploteczki

pn lis 12, 2012 10:01 pm

Rzeczywiście, "Zdobywcy" to chyba najlepsze co Zahn stworzył.
Jestem na tyle zdesperowany by dokończyć tą serię, że bez wahania przeczytałbym zakończenie ("Conqueror's legacy") w oryginale, niestety - w odróżnieniu od książek Baenu - nigdzie w necie tego nie znalazłem :cry: :help: .
 
gagaga
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: pn gru 13, 2010 11:14 pm

Re: Wydawnicze ploteczki

pn lis 19, 2012 3:23 pm

Jest na chomiku ;P
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

Wydawnicze ploteczki

pn lis 19, 2012 8:57 pm

No akurat z Chomikiem mi "nie po drodze" :wink: .
 
gagaga
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: pn gru 13, 2010 11:14 pm

Wydawnicze ploteczki

śr lis 21, 2012 5:28 pm

No to nieduża ta desperacja :p

A poważnie, skoro w normalny sposób niedostępne, stare itd, to czemu nie.
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

Wydawnicze ploteczki

czw lis 22, 2012 9:07 pm

Na poważnie.
Jestem rozdarty, obawiam się kwestii prawnych - prawo autorskie, itp. Trochę się naczytałem o problemach z tym związanych :? .
gagaga pisze:
stare itd

AŻ takie stare to to nie jest, niestety w domenie publicznej jeszcze nie funkcjonuje :razz: .

Niemniej, czekam niecierpliwie co też z tego Zahna tym razem wyjdzie.
 
kabiel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 78
Rejestracja: pn lip 19, 2010 9:53 am

Wydawnicze ploteczki

sob lut 09, 2013 8:57 am

Będzie kolejny tom opowiadań HH, nr 6, jest zapowiedź na stronie wydawnictwa Bean. Na lipiec. Oczywiście w Stanach.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość