Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Wykorzystanie grafik/loga D&D w oprawie graficznej stron

ndz maja 17, 2009 2:06 pm

Ponieważ jestem praworządnym obywatelem :razz: wiedza ta jest dla mnie niezbędna.

Czy WotC wyraża zgodę na wykorzystanie grafik/ilustracji z podręczników lub loga Dungeons & Dragons jako oprawę graficzną niekomercyjnych stron fanowskich? Jeżeli tak, to czy istnieją jakieś obostrzenia?
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Wykorzystanie grafik/loga D&D w oprawie graficznej stron

sob paź 17, 2009 2:40 pm

Czy wszystkich użytkowników tego forum charakteryzuje w tej materii ignorancja równa mojej?
Znalazłem tylko to http://www.wizards.com/fankit/fantoolkitdnd.html co niestety nie dostarcza mi niczego, co byłoby dla mnie przydatne. Ktoś wie coś więcej?
 
Awatar użytkownika
Derechin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 201
Rejestracja: wt gru 23, 2008 9:38 pm

Wykorzystanie grafik/loga D&D w oprawie graficznej stron

ndz paź 25, 2009 12:06 pm

Wiesz, w internetowych podręcznikach do różnych klas są wykorzystywane rysunki z książek i chyba nikt się o to nie czepia... Według mnie, dopóki nie planujesz zarabiać na czyjejś własności, tylko ją wykorzystywać pod jego nazwą/imieniem, to wszystko jest OK.
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Re: Wykorzystanie grafik/loga D&D w oprawie graficznej stron

ndz paź 25, 2009 12:23 pm

Ja nie pytam o to, czy mnie podadzą do sądu, lecz o to, co jest zgodne z prawem. Jak ukradnę w sklepie paczkę mentosów też prawdopodobne, że mnie nie będą ścigać.

Ad. poniższego:
Dziękuję za udzielenie wyczerpującej odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony ndz paź 25, 2009 3:34 pm przez Kamulec, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

Wykorzystanie grafik/loga D&D w oprawie graficznej stron

ndz paź 25, 2009 1:47 pm

Nie - legalnie nie wolno wykorzystywać ilustracji z podręczników bez pisemnej zgody właściciela praw autorskich do grafik (ie. WotC). Logo D&D też jest problematyczne - my korzystamy z niego za przyzwoleniem ISA jako "oficjalna polska strona systemu", ale WotC mogliby w każdej chwili zażądać jego usunięcia.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości