Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
TOR
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1188
Rejestracja: wt maja 11, 2004 1:04 pm

wt sie 08, 2006 11:23 pm

Ależ ona daje dodatkowe uprawnienia. :)

Zapewnia dostęp do specjalnego forum Wyróżnionych, daje możliwość ubiegania się o miejsce w Grupie Łowców Artykułów oraz znacząco ułatwia codzienne kontakty z Redakcją. Czegóż chcieć więcej? ;)
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

wt sie 08, 2006 11:46 pm

TOR pisze:
do specjalnego forum Wyróżnionych,

W sensie... teraz jest ich tam dwóch :P?
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

wt sie 08, 2006 11:51 pm

rincewind bpm pisze:
Rebound pisze:
amnezjusz i Radnon,

Zabawne, właśnie chciałem wysłać PW w ich sprawie :razz:

Gratulacje.


W rzeczy samej, również i ja gratuluje. Jestem człowiekiem skromnym i dobrze wiem że na takie wyróżnienie nie zasłużyłem lecz mam kilku kandydatów, których chętnie bym widział z takową rangą. Może nie jestem obiektywny ale prace tego człowieka są tak doskonałe że bardzo trudno jest im dorównac (staram się od dłuższego czasu i jak narazie mi to nie wychodzi :razz:) Wszyscy dobrze wiemy o kim tutaj mówię. Jego twórczośc jest na tym forum legendą (przynajmniej w dziale Twórczośc :razz:). Pan D. według mnie w pełni zasługuje na to wyróżnienie.

Pozdrawiam wszystkich wyróżnionych, pana D. oraz pomysłodawców a z resztą wszystkich pozdrawiam! :razz:
 
Awatar użytkownika
TOR
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1188
Rejestracja: wt maja 11, 2004 1:04 pm

śr sie 09, 2006 1:26 am

rincewind bpm pisze:
TOR pisze:
do specjalnego forum Wyróżnionych,

W sensie... teraz jest ich tam dwóch :P?

Dostęp maja Wyróżnieni plus Redakcja.
 
Awatar użytkownika
von Trupka
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1571
Rejestracja: śr sie 24, 2005 10:22 am

czw sie 10, 2006 9:44 pm

Pierwsi wyróżnieni w stanie dzikim już występują na forum, więc czas zadać TO pytanie - czy grupa Łowców zostala już sformowana i wysłana na polowanie? Czy też Redakcja woli się na razie z tym wstrzymać, lub wogóle nie poda tego do publicznej wiadomości?
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4465
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

czw sie 10, 2006 9:53 pm

Nie wiem czy mam uprawnienia do podania tej wiadomości do publicznej wiadomości ale Grupa Łowców Artykułów (w skrócie G.Ł.A. :) ) została już sformowana i zaczęła przeczesywanie zbiorów forumowych.
Tak więc informacja do wszystkich twórców na forum - uważajcie, nadchodzimy :wink: .
 
Awatar użytkownika
Floater
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 406
Rejestracja: czw kwie 20, 2006 7:27 am

ndz paź 29, 2006 5:39 pm

IMO ta ranga była by dużo ciekawsza gdyby dawała dodatkowe uprawnienia - gdyby była rangą prestiżową.


Popieram. Istnieją ku temu przynajmniej dwa ważne powody.
Pierwszy to taki, że podczas, gdy na dnd.pl jest to jedyna ranga, jaką może otrzymać użytkownik nie pełniący na forum żadnych obowiązków (administracja, moderowanie, czy redagowanie), tutaj, na polterze, istnieje już niezależnie od tego cały system wyróżnień, czy też - można to tak nazwać - klasyfikacji forumowiczów: ze względu na ilość napisanych notek. W związku z tym ranga "Wyróżnionego", sama w sobie, nie będzie - w zasadzie - niczym szczególnym: będzie po prostu jedną w gąszczu wielu.

W związku z tym uważam, że jeśli chcecie, by wyróżnienia wywierały na forumowiczach ten sam co na dnd.pl pozytywny efekt, to lepiej będzie, jeśli - wraz z samym pomysłem ich wprowadzenia - przejmiecie również związany z nimi przywilej Rangi Prestiżowej. Uwierzcie: najprzyjemniejszy moment związany z otrzymaniem Wyróżnienia, to właśnie wybieranie rangi :)

Drugim powodem jest dodatkowa informacja, jaką niesie ze sobą Ranga Prestiżowa. Ponieważ wybiera ją sam wyróżniony, więc odzwierciedla ona - a przynajmniej może odzwierciedlać - rolę, którą stara się on spełniać na forum. Wyróżniony - dział DnD, to w zasadzie mówi niewiele. Konstruktor, Poszukiwacz Prawdy, Obieżyświat, czy Tancerz Cienia mówią znacznie więcej.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4465
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

ndz paź 29, 2006 6:13 pm

Pomysł statusów prestiżowych jest ciekawy a argumentacja rzeczowa i trafna. To muszę tutaj otwarcie przyznać. Jednak pomysł jaki sprawdził się na dnd.pl tutaj jest po prostu (prawie) niewykonalny. Nie znam wszystkich powodów (tutaj powinien wypowiedzieć się ktoś z Góry kto jest lepiej poinformowany) ale zapewne jednym z nich było zbyt duże skomplikowanie i tak już zagmatwanego systemu rang.
Zresztą funkcja wyróżnionych, w moim skromnym odczuciu, spełnia swoją rolę całkiem dobrze. Nikt nie narzekał chyba też za bardzo na brak statusów prestiżowych.

Swoją drogą po połączeniu poltera z dnd.pl usystematyzowane zostaną także wyróżnienia z tamtego forum do znanego stąd wyglądu (przynajmniej tak wynika z informacji podanych w ramach zapowiedzi fuzji).
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

ndz paź 29, 2006 8:15 pm

Radnon pisze:
Jednak pomysł jaki sprawdził się na dnd.pl tutaj jest po prostu (prawie) niewykonalny. Nie znam wszystkich powodów (tutaj powinien wypowiedzieć się ktoś z Góry kto jest lepiej poinformowany) ale zapewne jednym z nich było zbyt duże skomplikowanie i tak już zagmatwanego systemu rang.

Dlaczego jest niewykonalny? Skoro istniał na dnd (na bardzo podobnym silniku), tutaj także nie będzie technicznych przeciwskazań. A tak naprawdę to sposób i rangi zależą też od użytkowników. W sumie to dla nich są tworzone.

Radnon pisze:
Swoją drogą po połączeniu poltera z dnd.pl usystematyzowane zostaną także wyróżnienia z tamtego forum do znanego stąd wyglądu (przynajmniej tak wynika z informacji podanych w ramach zapowiedzi fuzji).

Tak. I z tego co wiem, nie podoba się to większości osób z dnd.pl. Zarówno tych co statusy mają, jak i tych, którzy ich nie posiadają.
Z mojego doświadczenia, a przeszedłem na forum wszystkie szczeble od zwykłego użytkownika po administratora, wynika, że posiadanie konkretnej rangi, tytułu, który sami sobie wybieramy czyni z osób wyróżnionych ludzi wyjątkowych. Po sobie mogę powiedzieć, że moment w którym dostałem możliwość wybrania sobie tytułu był najprzyjemniejszym momentem w moim forumowym życiu. Na samym początku, zanim dostałem status, bardzo chciałem aby nikt z typowanych do niego nie wybrał sobie klasy, którą ja chciałbym mieć. Bycie moderatorem, nie było już tak radosne, tym bardziej, że trzeba było (na pewien czas jak się okazało, ale zawsze) zrzec się statusu prestiżowego.

Dodatkowo cholerną satysfakcję sprawiało mi, gdy osoby wypowiadając się używały zamiennie nick'a i tytułu.
Tych rzeczy ranga wyróżnionego na tym forum w zasadzie nie dostaracza.
Pewnie, gdybym dopiero w tej chwili miał dostać rangę (patrząc na mój wiek oraz czas i zaangażowanie) pewnie nie wiązałoby się to z tak silnymi i pozytywnymi emocjami, jednakże forum jest odwiedzane przez coraz większą liczbę młodszych użytkowników. Dla nich w sporej części statusy związane z ilością postów są zabawne, do momentu do którego nie dojdą do poziomu, gdzie trzeba mieć powiedzmy 1000 postów by zmienić rangę. Wtedy dostrzegają wyjątkowość rangi prestiżowej. Nie dość, że nie można jej dostać w sposób 'zwyczajny' (przez postowanie), ale jeszcze można mieć swoją własną indywidualną rangę. Jest to szalenie motywującym bodźcem do właściwej (z punktu widzenia forum) formy udzielania się na agorze, a także budowania więzów i przywiązania do portalu. Wszak nic tak nie wiąże jak bycie doceniony i poczucie własnej indywidualności.
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

ndz paź 29, 2006 9:19 pm

Suldarr'essalar pisze:
Dlaczego jest niewykonalny? Skoro istniał na dnd (na bardzo podobnym silniku), tutaj także nie będzie technicznych przeciwskazań. A tak naprawdę to sposób i rangi zależą też od użytkowników. W sumie to dla nich są tworzone.

+1.
Osobiście nic do obecnej rangi nic nie mam, aczkolwiek...rangi prestiżowe z dnd.pl są czymś naprawdę wyjątkowym. Dlatego w zasadzie nie dziwię się osobom z dnd.pl, którym zmiana rangi na Wyróżnionego(D&D) nie bardzo się podoba. Co więcej, powiem, że sam (jak już dojdzie do fuzji) przyjąłbym taką unikatową rangę :) Naprawdę. Dlatego, jeśli miałbym wyrazić swoją opinię byłbym...za przeniesieniem idei rang prestiżowych na poltka. Nie tylko zadowoliłoby to osoby z dnd.pl, ale i zachowana by została pewna ważna dla społeczności tamtego forum...tradycja. Same rangi Wyróżnionych są na poltku jeszcze dość młode, dlatego nie wydaje mi się, żeby ich nagła zmiana wyszła komuś na złe :) Choć to tylko moje zdanie ;)
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4465
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

ndz paź 29, 2006 10:03 pm

Suldarr'essalar i amnezjusz +1.

Osobiście jestem wielkim zwolennikiem statusów prestiżowych i podobnie jak mój przedmówca chętnie otrzymałbym taką unikatową, jedyną i niepowtarzalną rangę. Zawsze podobało mi się to na dnd.pl właściwie od kiedy zacząłem je czytywać (czyli jakieś 3 lata temu). Tutaj więc się zgadzamy.
Natomiast moja poprzednia notka odnosiła się raczej do ogólnej sytuacji na polterze i tego jak postrzega się tutaj statusy prestiżowe. Temat był podnoszony chyba nie tylko przy jednej dyskusji i co najmniej raz pojawiła się właśnie sprawa technikaliów. Jednak tak jak wspomniałem nie należę do władz forum i w żadnym wypadku nie mogę (i nie chcę) wypowiadać się w ich imieniu.
 
Awatar użytkownika
Sarevok
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: wt sie 23, 2005 7:19 pm

pn paź 30, 2006 9:59 am

+1 Suldarr'essalar
Wprowadzenie tak działającego systemu mogłoby zdać egzamin na szóstkę. Wielu forumowiczów, którzy nie udzielają się zbyt często mogłoby w końcu zacząć pisać. Bo ilu jest takich jak ja (spójrzcie tylko na mnie: mija rok jak się tutaj udzielam i ile mam zostawionych postów? Mało)? Takie wyróżnienie naprawdę nie ma prawa zaszkodzić forum (chyba że ktoś pisałby bez ładu i składu, ale przecierz działaja odpowiednie organy, któreby się tym zajęły
:wink: )
Przy okazji, spóźnione bo spóźnione, gratulacje dla wszystkich wyróżnionych.
 
Awatar użytkownika
Hekatonpsychos
Moderator
Moderator
Posty: 1695
Rejestracja: wt mar 07, 2006 10:05 pm

pn paź 30, 2006 6:33 pm

Jakby ktoś się pytał - jestem absolutnie za. Chciałem nawet napisać notkę w swoim stylu na ten temat (:lol:) ale zauważyłem, że wszystkich potencjalnych argumentów już użyto.
Pozdrawiam . Oby udało się inicjatywę przekuć w faktyczny stan :)
 
Awatar użytkownika
Antara
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1264
Rejestracja: ndz cze 29, 2003 7:01 pm

czw lis 02, 2006 2:52 pm

Ja również zdecydowanie popiera inicjatywę przedstawioną w tym wątku.
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

pt lis 03, 2006 12:16 am

Tzw. "customizacja" statusów jest fajna do czasu, w którym Wyróżnionych nie jest wielu. Kiedy będzie ich więcej (czyt. już niedługo - po fuzji) - zarówno zarządzanie rangami, jak i ich ustawianie i zmienianie (bo na pewno niektórzy będę chcieli zmienić oś po jakimś czasie itp.) przysporzy tylko adminom dodatkowej, niezbyt ciekawej pracy ;). Ponadto ranga w obecnym kształcie wyraźnie wskazuje, że nie jest tylko jakąś fanaberią, a konkretnym wyróżnieniem, otrzymanym za wkład w Forum, a nie - przykładowo - za nabicie 3000 postów.
 
Awatar użytkownika
TOR
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1188
Rejestracja: wt maja 11, 2004 1:04 pm

pt lis 03, 2006 2:17 am

Nie będzie raczej dla nikogo zaskoczeniem to, że zgodzę się tutaj z Ree. Postaram się jednak być nieco bardziej obrazowy.

Ranga, jak sama nazwa wskazuje, jest stopniem w pewnej hierarchii. Hierarchia ta, w dużym uproszczeniu, w dniu dzisiejszym prezentuje się następująco:

Red. nacz. > szef działu > redaktor > wyróżniony > użytkownik

Każdy ze stopni daje nieco większe uprawnienia i możliwość wpływania na zawartość serwisu. I słowo wyróżniony IMO oddaje ten fakt idealnie. Co natomiast, powiedzcie mi, oddają określenia Czerwony Czarnoksiężnik lub Purpurowy Smok?

Jedną z rzeczy, jakie kocham w tym forum jest to, że uczy pewnej dojrzałości i powagi. I nie jest to wcale żaden przytyk skierowany do użytkowników, więc proszę się nie obrażać i nie unosić - już wyjaśniam. Znakomita większość użytkowników tego forum jest młodsza (czasem dużo młodsza) odemnie. Mam brata w wieku lat 15 i wiem jak się może zachowywać człowiek w tym wieku. Ba, sam jeszcze pamiętam co wyrabiałem te 7 lat temu... Natomiast na forum tego nie widzę lub widzę bardzo sporadycznie. Są dojrzałe dyskusje z argumentami i nierzadko dość skomplikowanymi zabiegami retorycznymi. Brawo dla was. I każdy nowy, który przychodzi na to forum widzi ten styl i zaczyna się dostosowywać, zaczyna się uczyć, że internet to nie tylko zasyfione fora Onetu.

Ranga wyróżnionego to kolejny element tej edukacji. Przyznanie jej użytkownikowi jest równoznaczne z krzyknięciem do społeczności "Patrzcie! Bierzcie przykład z tego gościa bo dobrze robi!" Musi zatem nieść ze sobą pewną powagę, bo to jest poważna funkcja i spora odpowiedzialność. :)

Jasne, na pewnym poziomie jest to lans/szpan/jakkolwiek to nazwać. Ale nawet jeśli, to należy o tej randze myśleć raczej jak o czymś, co można sobie wstawić na wizytówkę lub (przenosząc to na nieco bliższy grunt) do sygnaturki w e-mailu czy PW niż jak o sztuce dla sztuki. A skoro już od strony szpanu podchodzimy... Lepiej chyba mieć prostą rangę, którą *każdy* zrozumie, niż listę epitetów na czter linijki który niewielu spamięta i zaledwie kilku zrozumie ("Bo to jest klasa prestiżowa z dodatku, który w Polsce wyjdzie za 3 lata...").

Strasznie rozwlekłe to wyszło. Gratuluję wszystkim, którzy dotarli aż tutaj i nie zabieram więcej cennego czasu. :P

Z poważaniem,
Łukasz 'TOR' Garczewski
Ten, który wraz ze Światłem przenika Istotę fundamentów Wszechświata
(o, taką rangę bym chciał... mogę? :))
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

pt lis 03, 2006 10:02 am

Rebound pisze:
Tzw. "customizacja" statusów jest fajna do czasu, w którym Wyróżnionych nie jest wielu. Kiedy będzie ich więcej (czyt. już niedługo - po fuzji) - zarówno zarządzanie rangami, jak i ich ustawianie i zmienianie (bo na pewno niektórzy będę chcieli zmienić oś po jakimś czasie itp.) przysporzy tylko adminom dodatkowej, niezbyt ciekawej pracy ;).

A tu się nie zgodzę. Po pierwsze, na naszym forum nie było żadnych problemów z ustawianie statusów (zarówno na starym silniku, jak i na nowym), gdyż wyszliśmy z założenia że statusów nie można zmieniać (co najwyżej zrezygnować). Wszyscy to zaakceptowali i spotkałem się tylko z jedną osobą, która chciała zmienić (status oczywiście nie został zmieniony).
Druga sprawa, nie przyznaje się statusów na zasadzie rozdawania kartek na mięso. Od czasu wprowadzenia statusów na tym forum ile macie wyróżnionych? Raptem dwóch. Wielka praca faktycznie.
Co więcej, nie wymaga to żadnej pracy z samym silnikiem, a proces nadawania statusu wydłuża się o wpisanie rangi w odpowiednie pole.

Rebound pisze:
Ponadto ranga w obecnym kształcie wyraźnie wskazuje, że nie jest tylko jakąś fanaberią, a konkretnym wyróżnieniem, otrzymanym za wkład w Forum, a nie - przykładowo - za nabicie 3000 postów.

Wiesz, Rebound, liczą się odczucia użytkowników, nie intencje władzy ;)

TOR pisze:
Ranga, jak sama nazwa wskazuje, jest stopniem w pewnej hierarchii. Hierarchia ta, w dużym uproszczeniu, w dniu dzisiejszym prezentuje się następująco:

Red. nacz. > szef działu > redaktor > wyróżniony > użytkownik

Każdy ze stopni daje nieco większe uprawnienia i możliwość wpływania na zawartość serwisu. I słowo wyróżniony IMO oddaje ten fakt idealnie. Co natomiast, powiedzcie mi, oddają określenia Czerwony Czarnoksiężnik lub Purpurowy Smok?

Ależ nie. Custom title to co innego niż ranga i nie należy jej mylić. Nie będzie problemów jeśli wprowadzicie system taki jaki jest na dnd.pl a mianowicie, że te wasze kwadraciki będą faktycznie oznaczać rangę, a nie tylko być (kwestia gustu) śmiesznym ozdobnikiem. Wtedy będziemy mięli coś takiego:
Obrazek
Czytelne i podział jasny, i hierarchia zachowana...
(robione na szybko w paint'cie, więc trochę nierówno)

TOR pisze:
Jedną z rzeczy, jakie kocham w tym forum jest to, że uczy pewnej dojrzałości i powagi. I nie jest to wcale żaden przytyk skierowany do użytkowników, więc proszę się nie obrażać i nie unosić - już wyjaśniam. Znakomita większość użytkowników tego forum jest młodsza (czasem dużo młodsza) odemnie. Mam brata w wieku lat 15 i wiem jak się może zachowywać człowiek w tym wieku. Ba, sam jeszcze pamiętam co wyrabiałem te 7 lat temu... Natomiast na forum tego nie widzę lub widzę bardzo sporadycznie. Są dojrzałe dyskusje z argumentami i nierzadko dość skomplikowanymi zabiegami retorycznymi. Brawo dla was. I każdy nowy, który przychodzi na to forum widzi ten styl i zaczyna się dostosowywać, zaczyna się uczyć, że internet to nie tylko zasyfione fora Onetu.
A to jest argument przeciwko czemu (lub za czym)?

TOR pisze:
Ranga wyróżnionego to kolejny element tej edukacji. Przyznanie jej użytkownikowi jest równoznaczne z krzyknięciem do społeczności "Patrzcie! Bierzcie przykład z tego gościa bo dobrze robi!" Musi zatem nieść ze sobą pewną powagę, bo to jest poważna funkcja i spora odpowiedzialność. :)

Owszem, nikt nie twierdzi, że jest inaczej. My wprowadzając rangę uważaliśmy i dalej uważamy tak samo. Nie zmienia to jednak tego prostego faktu, że oprócz tego ranga prestiżowa jest lepszym, większym mobilizatorem dla ludzi, by starali się ją dostać niż kolejna ranga zwielokrotniona ranga. Skoro pamiętasz co było 7 lat temu, popatrz na to przez ten właśnie pryzmat. Po fuzji i powiedzmy roku wyróżnionych będzie dużo. Zostaję "wyróżnionym", który to tytuł nosi tak dużo osób, że przestaje być to wyróżniające (większość osób piszących w tematach to wyróżnieni), tracę możliwość zdobywania nowych rang/tytułów przez pisanie postów... nieciekawe.
Zachowując tradycję dnd.pl rozwiązujemy problem zbyt dużej liczby wyróżnionych. Zwróć uwagę, że wyróżnieni to dosyć aktywna grupa, a zatem po fuzji, jak jeszcze przyznamy/przyznacie parę tytułów, status "wyróżniony (dział D&D) przestanie być takim wyróżnieniem. Nie w oczach wyróżnionych, ale w oczach tych, dla których wyróżnieni mają być wzorcem.

TOR pisze:
Jasne, na pewnym poziomie jest to lans/szpan/jakkolwiek to nazwać. Ale nawet jeśli, to należy o tej randze myśleć raczej jak o czymś, co można sobie wstawić na wizytówkę lub (przenosząc to na nieco bliższy grunt) do sygnaturki w e-mailu czy PW niż jak o sztuce dla sztuki. A skoro już od strony szpanu podchodzimy... Lepiej chyba mieć prostą rangę, którą *każdy* zrozumie, niż listę epitetów na czter linijki który niewielu spamięta i zaledwie kilku zrozumie ("Bo to jest klasa prestiżowa z dodatku, który w Polsce wyjdzie za 3 lata...").

Odpowiedziałem już na to wyżej, więc powtarzać się nie będę. Powiem tylko, że widać, że nie widziałeś i nie wiesz jak działa ta ranga na dnd.pl.
TOR pisze:
Ten, który wraz ze Światłem przenika Istotę fundamentów Wszechświata
(o, taką rangę bym chciał... mogę? :))

Nasz tradycja, z której się w tej chwili śmiejesz, zakłada wybór tylko spośród klas prestiżowych do dnd i swd20 (gdyż te działy funkcjonują na forum dnd.pl).
 
Awatar użytkownika
Floater
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 406
Rejestracja: czw kwie 20, 2006 7:27 am

pt lis 03, 2006 2:22 pm

TOR pisze:
Co natomiast, powiedzcie mi, oddają określenia Czerwony Czarnoksiężnik lub Purpurowy Smok?


Notkę wcześniej napisałem:
Floater pisze:
Drugim powodem jest dodatkowa informacja, jaką niesie ze sobą Ranga Prestiżowa. Ponieważ wybiera ją sam wyróżniony, więc odzwierciedla ona - a przynajmniej może odzwierciedlać - rolę, którą stara się on spełniać na forum. Wyróżniony - dział DnD, to w zasadzie mówi niewiele. Konstruktor, Poszukiwacz Prawdy, Obieżyświat, czy Tancerz Cienia mówią znacznie więcej.


Tylko, że to było na zamierzchłej Poprzedniej Stronie (2ej z trzech)... :?
 
Awatar użytkownika
TOR
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1188
Rejestracja: wt maja 11, 2004 1:04 pm

pt lis 03, 2006 6:00 pm

Suldarr'essalar pisze:
TOR pisze:
Jedną z rzeczy, jakie kocham w tym forum jest to, że uczy pewnej dojrzałości i powagi. (...)
A to jest argument przeciwko czemu (lub za czym)?

To jest (przydługi, fakt) wstęp do dalszej części wypowiedzi.

Suldarr'essalar pisze:
TOR pisze:
Ten, który wraz ze Światłem przenika Istotę fundamentów Wszechświata
(o, taką rangę bym chciał... mogę? :))

Nasz tradycja, z której się w tej chwili śmiejesz, zakłada wybór tylko spośród klas prestiżowych do dnd i swd20 (gdyż te działy funkcjonują na forum dnd.pl).

Zdaję sobie sprawę z tego ograniczenia. Powyższe było celowym przejaskrawieniem i nie miało za zadanie nikogo urazić.

Suldarr'essalar pisze:
Powiem tylko, że widać, że nie widziałeś i nie wiesz jak działa ta ranga na dnd.pl.

Floater pisze:
Notkę wcześniej napisałem: [...]
Tylko, że to było na zamierzchłej Poprzedniej Stronie (2ej z trzech)...

Dzięki, chłopaki...

Potrzebuję urlopu. :/
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

ndz lis 19, 2006 10:06 pm

Ciekaw jestem jak idzie praca Wyróżnionych? Czy już ustaliliście coś? Coś wiadomo? Dawno tutaj nikt nic nie pisał a ja jestem bardzo ciekaw. Nie chodzi mi o raport z prac, broń Boże, żeby mnie nikt źle nie zrozumiał, ale moglibyście się podzielic odrobiną swojej wiedzy? Czy w ogóle już coś się kroi, czy jak?

(uwielbiam zadawac setki ogólnikowych pytań :razz:)
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4465
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

ndz lis 19, 2006 10:46 pm

Pierwsza praca będąca wynikiem działań wyróżnionych powinna trafić na stronę jeszcze w tym miesiącu. Kolejna jeśli wszystko dobrze pójdzie zawiśnie w okolicach grudnia. Równocześnie rozpoczętych jest kilka innych projektów oraz przygotowań, choć w tym wypadku trudno mówić jeszcze o terminach.
Tak więc bez obaw. G.Ł.A choć niewidoczna to cały czas działa i pracuje nad poszukiwaniem oraz obróbką nowych artykułów.
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

ndz lis 19, 2006 10:58 pm

Domyślam się, że autor wybranej pracy dowie się poprzez prywatną wiadomośc, lecz czy inni forumowicze również, dowiedzą się o tym publicznie (chocby tutaj w tym temacie)?
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4465
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

ndz lis 19, 2006 11:02 pm

Oczywiście wszelkie prawa autorskie są zachowane a autor danej pracy otrzymuje do wglądu to nad czym nasza grupa pracuje. Nie będę tutaj wnikał w szczegóły bo są one zwyczajnie nudne a część techniczna naszej działalności raczej nikogo nie będzie interesować.
Jeśli chodzi o ogłaszanie wybranych prac to na konkrety będzie trzeba poczekać do czasu aż pojawi się ona na stronie. Jeżeli będzie się coś pojawiało na forum (w tym temacie) to mogą być to, powiedzmy publikowane co miesiąc lub częściej, ogólniki w rodzaju mojego poprzedniego posta.
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

pn lis 20, 2006 12:51 am

Witam.

Jestem "nieaktywnym" moderatorem na dnd.pl. Obecnie mam status prc.
Z czasów moderatora (byłem nim wcześniej niż suldarr został modem a co dopiero admem :) pzdr.) pamiętam doskonale rozmowy tyczące się użytkowników, którzy swym wkładem oraz wyobraźnią wspomagali forum niesłychanymi sposobami. Niektórzy wymyślali fantastyczne przygody... inni zaś składaniali do refleksji i logicznego przemyślania zasad (vide Molobo vs Percy). Każdy z nich się wyróżniał i dał każdemu z nas wiele wiedzy, której zapewne sami bysmy nie zdobyli. Statusy prestiżowe były dla nich nagrodą. Każdy mógł sobie wubrać odpowiadający mu przydomek... przydomek, który odzwierciedlał jego wiedzę w danym temacie, zagadnieniu... nie widze szcerze sensu pozbawiania "naszych" użytknowników tego przywileju. Zasłużyli na niego w pełni więc nie powinnismy zabierać wojownikowi jego miecza oraz magowi księgi.

Pozdrawiam.

Edit:
On kurat nie za swoje zachowanie w niektórych tematach. Chodziło mi o ich rozmowę apropo wojny w fantasy.
Ostatnio zmieniony pn lis 20, 2006 1:48 pm przez prEDOator, łącznie zmieniany 2 razy.
 
Filio

pn lis 20, 2006 1:17 pm

prEDOator pisze:
[...] Molobo [...]

Ten jegomość jakoś nigdy nie otrzymał wyróżnienia... :razz:
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

pn lis 20, 2006 1:32 pm

Właśnie! Jeszcze jedno pytanie. Czy w sprawach wystawiania i wertowania prac ludzi, z forum jest konsultowana z modami dnd.pl? Czy jest to tylko i wyłącznie kwestia Wyróżnionych i administracji Poltergeista?
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

pn lis 20, 2006 1:37 pm

Na razie nie rozmawialiśmy szczegółowo o transferze prac - to rzecz na PO fuzji.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

pn lis 20, 2006 2:51 pm

Spostrzeżenie: Kto by pomyślał, że kontrargument dla tezy Rebounda i TORa znajduje się na ich własnym forum.

Recytacja: Teza:
TOR pisze:
Co natomiast, powiedzcie mi, oddają określenia Czerwony Czarnoksiężnik lub Purpurowy Smok?

Recytacja: Kontrargument:
Rebound pisze:
Suplement do regulaminu forum
rangi i ich oznaczenia

W zależności od liczby napisanych przez siebie postów, użytkownicy forum serwisu Poltergeist mogą "zdobyć" następujące rangi:
(...)

3000+ | Ranga specjalna* |
*ranga specjalna przyznawana jest na wniosek zainteresowanego użytkownika, po konsultacji z Administratorem forum. Nazwa rangi nie może w żaden sposób łamać regulaminu Forum, ani być sprzeczna z ogólnie pojętymi zasadami dobrego smaku.

Pytanie: Co by zmieniało, gdyby wyróżnieni mięli dostęp do rangi specjalnej przed osiągnięciem 3k postów?
Uzupełnienie: Zakładając, że ranga specjalna byłaby unikatowa.
Filio pisze:
Ten jegomość jakoś nigdy nie otrzymał wyróżnienia... Razz

Sprostowanie: Otrzymał wyróżnienie - negatywne.
 
Awatar użytkownika
von Trupka
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1571
Rejestracja: śr sie 24, 2005 10:22 am

pn lis 20, 2006 3:19 pm

Takie pytanie z ciekawości - ilu Wyróżnionych jest na dnd.pl, czy też ilu ich będzie na poltku po fuzji? Niby mogę się zarejstrować i sprawdzić, ale jestem leniwy i mi się nie chce. No i musiałbym mieć chyba konto na dnd.pl, a zakładanie go w tej chwili i tylko po to byłoby ekscentryczna decyzją.
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

pn lis 20, 2006 3:37 pm

O ile dobrze pamiętam na dnd.pl status prestiżowy vel Wyróżnienie posiada około 20 osób.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość