Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

pn lis 20, 2006 3:37 pm

Smg pisze:
Takie pytanie z ciekawości - ilu Wyróżnionych jest na dnd.pl,

Odpowiedź: Bez wyróznionych pełniących konkretne funkcje (moderatora/redaktora/admina) jest ich 20.
Uzupełnienie: Aktywnych jest mniej, choć jak pokazuje przykład EDO, nie można wykluczyć ich powrotu po fuzji.
 
Awatar użytkownika
Demoon
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1295
Rejestracja: sob sty 29, 2005 4:34 pm

ndz gru 10, 2006 11:59 am

szczerze mówi±c, to nie wiem w czym Wam przeszkadza to ¿e wyró¿nieni mog± mieæ jakie¶ tytu³y presti¿owe. Jest jeden taki prosty argument - spójrzcie, co otrzymuje na wyró¿nieniu zwyk³y user: staje siê cz³onkiem presti¿owej grupy, a to daje mu tytu³. I to wszystko - nie to co moderator, dostêp do ukrytych for, moderowanie postów, tematów i ca³ego forum itp, tylko tytu³ i cz³onkowstwo w grupie. Dwie rzeczy. I czemu jedn± z nich zabieraæ? Wiecie, ¿e to praktycznie o to, w³a¶nie o ten tytu³ bije siê tak du¿o u¿ytkowników? Ka¿dy z nich chce byæ s³awny na tym forum i chce mieæ co¶, co go bêdzie odró¿niaæ od reszty. Na dnd.pl jest to dobrze zrobione, bo ranga nie wynika z postów i przez to tylko i wy³±cznie wyró¿nieni maj± dwie lampki w randze, a userzy zwykli nie maj± nic. I o to wszyscy walczyli¶my. Ka¿dy z nas, wyró¿nionych ma tytu³ i LANSUJEMY siê nim. To jest jedna z dwóch nagród, czemu mamy j± traciæ? To tak jakby moderatorom zabraæ 50% profitów. Dostêp tylko do po³owy ukrytych for, moderowanie po³owiczne albo tylko na po³owie forum. Fajnie? Nie.

Dlatego zostawcie nam tytu³y. Dla Was ma³y problem, a nas tak bardzo cieszy. Bo wiecie, mi siê mój tytu³ bardzo podoba. I nie chcê go traciæ.

Demoon, Wybraniec ¦mierci (wyró¿niony na dnd.pl)
 
Awatar użytkownika
TOR
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1188
Rejestracja: wt maja 11, 2004 1:04 pm

ndz gru 10, 2006 1:02 pm

Demoon pisze:
Jest jeden taki prosty argument - spójrzcie, co otrzymuje na wyróżnieniu zwykły user: staje się członkiem prestiżowej grupy, a to daje mu tytuł. I to wszystko - nie to co moderator, dostęp do ukrytych for

Status wyróżnionego daje dostęp do ukrytego forum.
Demoon pisze:
moderowanie postów, tematów i całego forum itp, tylko tytuł i członkowstwo w grupie.

I możliwość uczestnictwa w Grupie Łowców Artykułów, co pociąga za sobą dodatkowe punkty w serwisie, co z kolei daje możliwość zdobycia atrakcyjnych nagród rzeczowych.

To nie jest tak, że znika nagle część "nagrody" i nic jej nie zastępuje. Staramy się wynagradzać Was za Wasz wkład w rozwój forum i serwisu. Uważamy po prostu, że rangi to nie jest najlepszy sposób.

Zaznaczam jednocześnie, że to nie jest decyzja wyryta w kamieniu raz na zawsze. Przyjęliśmy do wiadomości powyższe wypowiedzi i pochylimy się nad tą sprawą w późniejszym czasie, wspólnie z innymi szefami działów i administracją forum.
Demoon pisze:
Każdy z nas, wyróżnionych ma tytuł i LANSUJEMY się nim.

Lans, co? Zapraszam do założenia polterowego bloga... ;)
Demoon pisze:
To tak jakby moderatorom zabrać 50% profitów. Dostęp tylko do połowy ukrytych for, moderowanie połowiczne albo tylko na połowie forum. Fajnie? Nie.

A właśnie, że tak. Nie wiem jak inni, ale ja bym się ucieszył, gdyby ktoś za mnie moderował połowę forum. :) Przywileje to nie to samo co obowiązki, a ty je tutaj mieszasz.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

ndz gru 10, 2006 7:42 pm

Tym bardziej, iż moderatorzy bynajmniej nie posiadają dostępu do wszystkich ukrytych forów. Zasadniczo, do 2-3 (najczęściej). Ew. dodatkowe mogą się wiązać z pracą redakcyjną na różnych szczeblach i w rozmaitych działach. Nie moderujemy też całego Forum. Pojedynczy dział, czasem nawet pojedyncze kategorie.

Wyróżnieni, jak wspomniał TOR, nie otrzymują jedynie tytułu. To przede wszystkim pewne dodatkowe uprawnienia, związane z samym GŁA, własnym subforum, ale i inne drobne przywileje, zbliżające ich pozycję do członków właściwej Redakcji - i szansa na przejście w jej szeregi.

Nad tytułami prestiżowymi jeszcze pomyślimy. Na razie jednak trzymamy się ogólnej polityki serwisu, nieuznającej takowych.
 
Awatar użytkownika
Demoon
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1295
Rejestracja: sob sty 29, 2005 4:34 pm

pn gru 11, 2006 10:43 am

Wiem, ¿e moderowanie to nie jest nagroda a obowi±zek, ale w mojej wypowiedzi chodzi³o mi o przywilej - a moderacja, nie powiesz, jest takowym.

Dziêki ¿e w ogóle siê nad tym zastanowicie. Mo¿e jeszcze bêdzie szansa na bycie oryginalnym w ten sposób :).

PS: Lans, lans. A jak bêdê mia³ 50 pktów to bloga na pewno za³o¿ê, nie martw siê Torze :).
Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

pn gru 11, 2006 3:50 pm

PS: Lans, lans. A jak będę miał 50 pktów to bloga na pewno założę, nie martw się Torze .

Bloga możesz założyć zawsze, kiedy tylko masz ochotę - po uzyskaniu 50 punktów zmienia się tylko to, że możesz ustalić łatwy, stały adres do twojego bloga i możesz np. wybrać w layoucie którego działu się pokazuje. Ale aby pisać, nie musisz mieć punktów.

Tytuły imo wprowadzają nieco chaosu, choć jeżeli chodziłoby tylko o te 20 osób, to niech będzie.
 
Awatar użytkownika
krzysiek-jakh
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: wt sty 03, 2006 9:33 am

pn gru 11, 2006 9:42 pm

Ale przecież na Polterze też są przyznawane specjalne rangi :P
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

pn gru 11, 2006 11:59 pm

Ale przecież na Polterze też są przyznawane specjalne rangi

Jasne. Za powyżej 3000 postów, czyli w teorii wchodzi w grę pierwsza dziesiątka. W praktyce, chyba wszyscy userzy z tej dziesiątki byli za czasów swojej aktywności w redakcji lub jeżeli są aktywni, to wciąż są w owej redakcji. :)
Inna sprawa, że faktycznie, argument z tymi rangami ma trochę słuszności, choć z drugiej strony 20 wyróżnionych specjalnymi rangami to trochę dużo :)
 
Awatar użytkownika
Demoon
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1295
Rejestracja: sob sty 29, 2005 4:34 pm

wt gru 12, 2006 11:37 am

rince pisze:
Tytu³y imo wprowadzaj± nieco chaosu, choæ je¿eli chodzi³oby tylko o te 20 osób, to niech bêdzie.


rince pisze:
(...) choæ z drugiej strony 20 wyró¿nionych specjalnymi rangami to trochê du¿o :)


Zdecyduj siê wreszcie :P. Chcê wiedzieæ na kogo mogê liczyæ, jak rangi bêd± ju¿ jedynym problemem :P.

BTW, s± jakie¶ informacje na temat tego, co to bêdzie z tagami? Po tym jak dnd.pl przesz³o z phpBB na IB, pozmienia³y siê niektóre tagi [a raczej dosz³y nowe]. Np. zmieni³ siê size (na IB size 3 to bardzo du¿y, a na phpBB bardzo ma³y.. co z tym siê stanie?).

No i, co mnie bardzo dziwi, na polterze nie ma taga *center* (przecie¿ to jeden z najpotrzebniejszych tagów :roll:) albo co¶ przeoczy³em. Je¿eli jednak mam racjê, to wiêkszo¶æ homemade prc z dnd.pl nagle przesunie siê w pewnej czê¶ci w lewo, a po tek¶cie bêd± lataæ wy³±czone centery. Mo¿e to dodacie? Trochê u³atwi sprawê.

Pamiêtam, jak byli¶my na phpBB, to spoilery kolorowali¶my na bia³o i zmniejszali¶my im czcionkê. Po przej¶ciu na IB okaza³o siê, ¿e czcionki zmniejszyæ siê nie da, ale za to doszed³ fajny tag *hide* lub *spoiler*. Na phpBB tego nie ma, wiêc znowu: wszystkie spoilery lub ukryte informacje nagle siê odkryj± i wprowadz± trochê zamieszania.

Co robimy?
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

wt gru 12, 2006 11:47 am

Demoon pisze:
No i, co mnie bardzo dziwi, na polterze nie ma taga *center* (przecież to jeden z najpotrzebniejszych tagów Roll) albo coś przeoczyłem. Jeżeli jednak mam rację, to większość homemade prc z dnd.pl nagle przesunie się w pewnej części w lewo, a po tekście będą latać wyłączone centery. Może to dodacie? Trochę ułatwi sprawę.

To nie jest temat na takie sprawy, ale Draker zobowiązał się dodać tagi z dnd.pl do istniejących tagów na tym forum (czyli między innymi spoiler, hide, table, center, right, sub i sup itd), oraz dopasować tagi z dnd.pl do istniejących na polterze standardów (między innymi tag size).
Uwaga: Kolorowanie to nie jest najlepszy pomysł - każdy może mieć innego skina, przez co, co u jednych będzie niewidocznych, u innych będzie sie rzucało w oczy ;)
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

sob cze 23, 2007 7:00 pm

Kiedy wyróżnieni z dnd.pl zostaną dodani do odpowiedniej grupy?
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

sob cze 23, 2007 11:48 pm

Gdy skończymy porządki z tematami, działami Forum etc. - najpewniej do końca czerwca.
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

ndz lip 01, 2007 6:59 pm

Czesc Wyroznionych zostala dodana do odpowiedniej grupy. Z paroma osobami skontaktujemy sie jeszcze poprzez PW w celu dogadania paru spraw.
 
Awatar użytkownika
Renald
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 5:55 pm

ndz lip 01, 2007 9:09 pm

Sporo ich :).
Zauważyłem jednak, że i tu wdarło się kilka błędów. Otóż wyróżniono kilku użytkowników, którzy na forum dnd.pl wcale obdarzeni tym tytułem nie byli. Jednym słowem – pojawiły się pomyłki z nickami. Na przykład borg nie był jednym z wyróżnionych na dnd.pl, bo był nim Borg__ (nick z uwzględnieniem już polterowych zmian, czyli z dodaniem "__"). Typowy błąd z nickiem. Podejrzewam, że wśród kilku innych również wystąpił podobny.
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

ndz lip 01, 2007 10:00 pm

Pomylki sa korygowane :) Niestety ja ludzi z dnd.pl nie znam, wiec robilem wg otrzymanej listy ;)
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

wt lip 24, 2007 7:39 pm

Z dniem dzisiejszym do grona Wyróżnionych dołączył iron_master. Gratuluję w imieniu Redakcji działu :).
 
Kastor Krieg

wt lip 24, 2007 7:51 pm

Przy okazji, wypada pogratulować Adamowi posady oficjalnego newsmana działu World of Darkness. Podwójne zatem gratulacje. :spoko:

Szczerze powiedziawszy, żeśmy ze Zsu zrobili sobie wzajemnie i chyba też Adamowi, niezłą niespodziankę :razz:
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

wt lip 24, 2007 7:59 pm

Podwójny lans :razz:

Dzięki jeszcze raz :)
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

wt lip 24, 2007 8:02 pm

Pan Bóbr pisze:
wypada pogratulować Adamowi posady oficjalnego newsmana działu World of Darkness

...a także działu Dungeons & Dragons, w którym pełni on od dzisiaj funkcję konsultanta :wink:.

Nawet potrójny - ot, nie ma to jak Planescape'owa Reguła Trójek.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

wt lip 24, 2007 10:14 pm

Gratulacje :)
 
Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3035
Rejestracja: sob gru 24, 2005 7:42 pm

wt lip 24, 2007 10:27 pm

Gratuluję.

Niezbadane są wyroki redakcji...
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

śr lip 25, 2007 12:07 am

...ani ścieżki, którymi się porusza, choćby w kółko - dla zmylenia :wink:?
 
Awatar użytkownika
Renald
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 5:55 pm

pt lip 27, 2007 10:10 am

Przyłączam się do gratulacji iron_master ;).
Kto jak kto, ale i Ty sobie na to zasłużyłeś i to porządnie. Takim sposobem mamy już trzeciego wyróżnionego z poltera. Widziałbym jednak w gronie wyróżnionych jeszcze kilku innych użytkowników, którzy również powinni ten tytuł otrzymać. Mam nadzieję, że Szanowna Redakcja o nich nie zapomni. Chciałbym również zwrócić uwagę, na to, że wśród wyróżnionych wciąż nie widać min. Borga__. Jakieś problemy?
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

pt lip 27, 2007 11:50 am

Renald pisze:
Jakieś problemy?

Tak, jakims cudem skrypt nie chce dodac Go do tej grupy. Pracuje nad tym :)
 
Awatar użytkownika
The Prophet
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1044
Rejestracja: ndz lip 04, 2004 7:10 pm

pt lip 27, 2007 12:36 pm

Chavez pisze:
jakims cudem skrypt nie chce dodac Go do tej grupy.


Bywalcy z dnd.pl moga zaświadczyć że Borg jest wielu. Nie próbujcie ich przyłączać jako pojedynczej osoby, bo skazane jest to na niepowodzenie ;)
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

pt lip 27, 2007 1:52 pm

Z lekkim poślizgiem (spowodowanym tym, że jakoś do tego tematu nie zbłądziłem w ostatnim czasie) przyłączam do gratulacji dla iron_storma. Wyróżnienie i stanowisko w dwóch redakcjach w ciągu jednego dnia naprawdę robi spore wrażenie. Resztę już powiedziano, więc mi pozostaje tylko powitać Cię w gronie wyróżnionych.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

pt lip 27, 2007 2:31 pm

The Prophet pisze:
Bywalcy z dnd.pl moga zaświadczyć że Borg jest wielu. Nie próbujcie ich przyłączać jako pojedynczej osoby, bo skazane jest to na niepowodzenie Wink

Borg są wielu ;)
Przyłączenie Borg jest skazane na niepowodzenie. To Borg mogą przyłączyć grupę wyróżnionych :D
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

czw wrz 27, 2007 3:39 pm

Czy ja mógłbym spytać, czy wyróżnieni dokonali jakiś odkryć? Już jakiś czas temu było mówione, że będą oni wyszukiwać jakieś lepsze prace na forum bla bla bla. Czy doszukali się czegoś czy raczej bla bla bla?
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

czw wrz 27, 2007 3:55 pm

Nie tyle Wyróżnieni, co członkowie GŁA. W teorii chodzi o to samo, w praktyce - niekoniecznie. "W drodze" jest tekst wyjaśniający, na czym dokładnie polega status Wyróżnionych i czym jest GŁA.

Grupa wciąż pracuje. W przygotowaniu znajduje się jeden dłuższy tekst, który niedługo powinien znaleźć sie na stronie (w ciągu przyszłego miesiąca). Ostatnie prace "przechwycone" przez GŁA, które trafiły na stronę, to dwie moce - Stłumienie emocji oraz Nadaktywność - autorstwa Asurmara.

Nie jest to może najlepsze po temu miejsce, ale chciałbym poznać Wasze zdanie. Czy uważacie, iż teksty wyszukiwane przez GŁA na Forum powinny być w jakiś sposób oznaczane na stronie? Np. przez podanie odpowiedniej informacji w newsie odsyłającym do opublikowanego w serwisie tekstu lub też w samym artykule...?
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

czw wrz 27, 2007 4:12 pm

Nefarius pisze:
Już jakiś czas temu było mówione, że będą oni wyszukiwać jakieś lepsze prace na forum bla bla bla. Czy doszukali się czegoś czy raczej bla bla bla?

Nef, jakiś czas temu było również mówione, że Poszukiwacze będą wdzięczni za choć najmniejszą pomoc i nadsyłanie via pw propozycji prac z forum na jakie można by zwrócić większą uwagę, czyli takich które być może nadają się na oficjalkę. Przez całe wakacje nie otrzymałem ani jednej pw...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości