Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

Wyróżnienia na forum

śr sie 02, 2006 10:02 pm

Witam wszystkich forumowiczów,

Nie ma co owijać w bawełnę. Nasza strona oraz forum rozwijają się - ostatnio w tempie zawrotnym, co zawdzięczamy przede wszystkim porze wakacyjnej. W związku z tym - a także w związku z nadchodzącymi zmianami, o których napiszemy niebawem - postanowiliśmy nieco "kopnąć" także naszą społeczność forumową.

W jaki sposób? W dwojaki:

1. Na forum redakcyjnym trwają ostatnie ustalenia dotyczące wprowadzenia specjalnej rangi Wyróżnionego, którą być może część z was zna z forum dnd.pl. Nie ukrywamy, że właśnie na tej instytucji będziemy się wzorować przy jej wprowadzaniu. Rangę będą otrzymywać osoby wybrane przez redakcję (a potem także wskazane przez innych użytkowników forum), które w jakich sposób - i mowa tutaj o sposobie pozytywnym - wyróżniają się na forum. Będą to więc komentatorzy prac, którzy potrafią przekazać swoją opinię w merytoryczny, sensowny sposób; twórcy, którzy tworzą dużo i dobrze; a także wszyscy inni forumowicze, którzy wg. nas na taką rangę zasłużą. Mamy nadzieję, że wprowadzenie rangi specjalnej wpłynie pozytywnie na poziom forum, który i tak znacznie zwiększył się od czasów, kiedy zaczynało ono funkcjonować.

2. Drugą z instytucji, którą wprowadzimy w najbliższym czasie będzie swoista grupa Łowców artykułów. Składać się ona będzie (najprawdopodobniej) z dwóch redaktorów serwisu i dwóch Wyróżnionych, którzy będą metodycznie przeglądali nasze forum w poszukiwaniu dobrej twórczości. Oczywiście, odszukana dobra twórczość będzie potem - po niezbędnych poprawkach - transferowana na naszą stronę. Jasne jest, że także prace Wyróżnionych wchodzących w skład owej grupy będą miały szanse na zamieszczenie w serwisie.

Oto nasze propozycje na rozruszanie nieco społeczności, która powoli rozwija się na naszym forum. Jeśli te pomysły wam się spodobają i zadziałają, będziemy myśleli o kolejnych krokach w stronę rozwoju części "czytelniczej" naszego serwisu. Być może dojdziemy nawet do cyklicznych spotkań z redakcją, czy czegoś w tym stylu... Kto wie :).

Zapraszam do komentowania i dyskusji!
 
Awatar użytkownika
LimpTiger
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 67
Rejestracja: wt lip 18, 2006 1:06 am

śr sie 02, 2006 10:33 pm

Drobna uwaga: specjalista to trochę ogólna ranga. Bardziej precyzyjne typu: specjalista mechaniki, specjalista FR, itd. wydają się być bardziej na miejscu.

Chciałoby się powiedzieć: "doskonały pomysł" ale powiem tylko - słuszna kopia. ;)
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

śr sie 02, 2006 10:46 pm

Bardzo dobry pomysł, zresztą już od dawna proponowany. Pytania:
-Czy ranga "wyróżniony" będzie rangą zastepującą zwykłą, czy funkcjonującą gdzieś obok?
-Czy przewidziane są jakieś limity liczebności? Może inaczej: czy na początek (bo IMO są już osoby na forum godne wyróżnienia) wyróżnionymi zostaną 3 osoby, czy może 30 :P?

Rebound pisze:
Być może dojdziemy nawet do cyklicznych spotkań z redakcją, czy czegoś w tym stylu..

Pierwsze rzecz jasna w Warszawie?

Ogólnie można by powiedzieć "wreszcie". Może to też wystarczy wrogom zwykłych rang i licznika postów ;) Aż chciałoby się uzyskać taki tytuł, ale mi pozostaje kibicowanie innym :].
 
Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3035
Rejestracja: sob gru 24, 2005 7:42 pm

śr sie 02, 2006 10:49 pm

LimpTiger pisze:
Drobna uwaga: specjalista to trochę ogólna ranga. Bardziej precyzyjne typu: specjalista mechaniki, specjalista FR, itd. wydają się być bardziej na miejscu.



A co za problem, żeby jeden mający rangę "wyrózniony" częściej przebywał w dziale potwory, a drógi w Greyhawk? ;) Nie będzie chyba ich aż tak dużo, by dodatkowo rozdrabniać rangi? :razz: Na początek. ;)

Co do mnie, to uważam, że jest to znakomity pomysł. :) Nie mam żadnych uwag, przedsięwzięcie ma moją pełną aprobatę. :cool:

Rebound pisze:
Oto nasze propozycje na rozruszanie nieco społeczności, która powoli rozwija się na naszym forum.


Rebound pisze:
Nasza strona oraz forum rozwijają się - ostatnio w tempie zawrotnym


No to jak w końcu z tym tempem? My, userzy, mamy dobry wynik, czy dopiero trzeba nas rozuszać? :D
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

śr sie 02, 2006 10:56 pm

Forum ma bardzo dobre tempo i jest już porządnie wykształcone, społeczność zaczęła się na dobre rozwijać IMO niezbyt dawno (przy okazji konkursików, blogów, a także wraz z rozsnącą rzeszą solidncyh pisarzy forumowych- jest o czym gadać. Ale to tylko moje zdanie :P).
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

śr sie 02, 2006 10:58 pm

Wyróżniony będzie rangą, która zastąpi tą "postową" jet to spowodowane technikaliami. Jeśli coś się zmieni, pomyślimy o innym rozwiązaniu ;).

Na początek Wyróżnionych będzie niewielu. W naszym zamysle ma być to ranga, o którą naprawdę trzeba będzie zabiegać :).

Rebound pisze:
społeczności, która powoli rozwija się

Rebound pisze:
Nasza strona oraz forum rozwijają się w tempie zawrotnym


Z tymi podkreśleniami lepiej widać, jaką różnicę miałem na myśli ;).
 
Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3035
Rejestracja: sob gru 24, 2005 7:42 pm

śr sie 02, 2006 11:06 pm

Rebound pisze:
Wyróżniony będzie rangą, która zastąpi tą "postową" jet to spowodowane technikaliami.



Czyli wyróznony będzie miał tyle kwadracików, co redaktor lub moderator, czyż nie? :razz:


Rebound pisze:
Z tymi podkreśleniami lepiej widać, jaką różnicę miałem na myśli


A i owszem - z pośpiechu przeoczyłem ten drobny fakt. ;)

Jako że, na dnd.pl zbytnio się nie znam, :oops: to pozwolę zadać sobie pytanie, kim tak naprawdę jest wyróżniony? Mniemam, że jest to jedynie ranga "dla szpanu" oraz ewentualnie się przydaje, przy róznych akcjach naszej oficjałki, jak np. ta z wyłapywaniem perełek.
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

śr sie 02, 2006 11:10 pm

No... tak - jest to wybitnie ranga dla lansu (szpan jest już passe ;)), choć w planach mamy wcielenie Wyróżnionych do różniastych redakcyjnych obozów pra... znaczy projektów ;). Konkrety prawdopodobnie same jakoś się wyklują, jak to już wiele razy miało miejsce :).
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

śr sie 02, 2006 11:23 pm

M.S. pisze:
Mniemam, że jest to jedynie ranga "dla szpanu"

Profan! Szpan (a raczej lans) jest fajny ;)

Pytanie z ciekawości: czy wyróżnieni będą mieli dostęp do informacji niejawnych (czyt.: for redakcyjnych)?
 
Awatar użytkownika
d6
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 313
Rejestracja: pt mar 03, 2006 12:32 pm

śr sie 02, 2006 11:43 pm

A... Idea przyznawania wyróżnień budzi u mnie naprawdę mieszane uczucia. Pisałem na kilku forach, żadne nie miało podobnego systemu i bez takich specjlanych rang wszystko funkcjonowało świetnie.

Można zachodzić w głowę, czy wprowadzenie pomysłu tego pokroju w życie da jakieś faktyczne korzyści, czy też tylko wspomoże wspomniany lans (i żeby było si). Bo wcielać do obozów, to można i bez znaczka. Z innej strony, jesteśmy wszak ludźmi dorosłymi, poważnymi, roztropnymi, a do tego radosnymi i broń Boże (? ja tam jestem agnostykiem, no ale powiedzmy) nie upatrującymi w bliźnim wilka, nikt więc nie będzie się chyba o te odznaczenia pienił (co oczywiście prowadzi do wniosku, "no to czemu by nie").

W każdym razie warto spróbować, nie przekonamy się dopóki nie poczujemy tego na własnej skórze. Zwłaszcza, że głosy są póki co pozytywne.
 
Awatar użytkownika
Drakestar
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 511
Rejestracja: pt paź 22, 2004 12:45 pm

śr sie 02, 2006 11:48 pm

Świetny pomysł. Ogólnie w pełni popieram tą inicjatywę. Chociaż ani jednym ani drugim raczej nie zostanę :razz:

Rebound pisze:
Jasne jest, że także prace Wyróżnionych wchodzących w skład owej grupy będą miały szanse na zamieszczenie w serwisie.


Nie żebym wątpił w czyjąs uczciwośc ale mogłoby (jest bardzo mała szansa ok 0.0001%) się stac tak, że zapanuje kumoterstwo znaczy się, że prace Łowców będą miały większe szanse na publikacje. Dlatego może przydałby się jakiś Inkwizytor który inwigilowałby pracę grupy?

Ale to tylko takie moje luźne przemyślenia i wątpliwości.

EDIT
Wiem o Wielkim ale on jest Kwizytorem który inwigiluje nas :gilotyna: a zreszta to był tylko chwilowy przebłysk głupoty kiedy wątpiłem w Poltera :wink:
Ostatnio zmieniony czw sie 03, 2006 12:11 am przez Drakestar, łącznie zmieniany 3 razy.
 
Awatar użytkownika
LimpTiger
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 67
Rejestracja: wt lip 18, 2006 1:06 am

śr sie 02, 2006 11:49 pm

M.S. - zupełnie rozminąłeś się z koncepcją. Typ wyróżnienia nie ma nikogo ograniczać tylko ma informować o kompetencjach danej osoby.
 
Awatar użytkownika
Qball
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: śr lis 02, 2005 11:43 pm

czw sie 03, 2006 12:04 am

Drakestar pisze:
przydałby się jakiś Inkwizytor który inwigilowałby pracę grupy?


Inkwizytor na forum i w redakcji już jest, a nazywa się - wybacz o Wielki Przedwieczny że ja, user i profan ośmielam się wypowiadać Twe imię - Zsu-et-am. [Rozgląda się nerwowo]
A tak na poważnie to wątpię żeby mogło się szerzyć jakiekolwiek kumoterstwo. Polter stawia na wysoki poziom prac, więc dobre prace będą przechodziły a te gorsze już nie. A że rzeczeni specjaliści to będą ludzie zasłużeni dla forum to wydaje mi się że ich prace będą jednymi z tych lepszych - bo w końcu za coś rangę specjalista otrzymają :) .
A sam pomysł - bardzo dobry. Serwis się jeszcze bardziej rozwinie i będzie co czytać. Tylko jak to będzie Re z aktualizacjami po wprowadzeniu pomysłu? Nie można boewiem wykluczyć że dobrych prac mających potencjał będzie na tyle dużo że artykuły będą czekać w kolejce przez dosyć długi okres. Więcej aktualizacji w tygodniu? Czytelnicy zniosą spory natłok dobrego materiału na dnd.polter.pl?
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

czw sie 03, 2006 12:10 am

Nie wiem, czy zniosą, ale będą musieli się postarać. Planujemy zwiększenie liczby aktualek tygodniowo, ale nie wiemy, jak w czasie roku szkolnego/akademickiego będzie z czasem redaktorów :).
 
memnos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 520
Rejestracja: sob mar 11, 2006 8:10 pm

czw sie 03, 2006 12:41 am

Ja mam takie pytanko: czy ranga wyróżnionego daje tylko pod avatarem napis "wyróżniony", czy moze status prestiżowy jak na dnd.pl? (Eh.. chciałoby się osiągnąć kiedyś upragnionego "Trubadour of Stars"... :lol: ).

W całej swej rozciągłości popieram ten pomysł. Jest to jedna z dwóch rzeczy których mi na polterze brakowało (druga to widok ostatniego aktywnego tematu w poddziałach w czasie przebywania na stronie głównej, a nie tylko autora ostatniego postu).
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

czw sie 03, 2006 12:49 am

Ranga będzie zastępowała obecną rangę na forum + zapewni więcej kwadracików ;). Statusy "custom" na razie odpuszcamy, bo to wymaga modyfikacji forum, którym teraz nie chcę męczyć admina - są ważniejsze sprawy.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4465
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

czw sie 03, 2006 9:15 am

Dołączam się do słów uznania dla nowego pomysłu. Podobnie jak inni wypowiadający się w tym temacie uważam, że wprowadzenie tego typu prestiżowego statusu (Wyróżnionego) to bardzo dobre posunięcie Redakcji. Dodam też, że wybór czasu jest wyjątkowo trafny (w ostatnim czasie rzeczywiście sporo się na forum dzieje i to dzieje dobrze). Krótko mówiąc jestem jak najbardziej na tak dla tego pomysłu.
 
Awatar użytkownika
Vitriol Plugawiciel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 866
Rejestracja: pn paź 24, 2005 5:17 pm

czw sie 03, 2006 9:32 am

Pomysł bardzo mi się spodobał, zdecydowanie jestem za, taki prestiż jest ciekawy i pomysłowy. Na pewno przydadzą się tacy Wyróżnieni. Takie osoby znajdą wiele ukrytych talentów lietrackich i twórczych na Forum.
 
Awatar użytkownika
Dravin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 164
Rejestracja: ndz cze 18, 2006 12:06 am

czw sie 03, 2006 9:47 am

Też oddaję swój głos za wprowadzeniem tej specjalnej rangi. Dzięki niej będziemy mogli rozpoznać tych wybitnych specjalistów bez czytania wszystkich ich postów. Wreszcie zostaną wyróżnieni ci, co mają niewiele postów, lecz dużą wiedzę.

Rebound pisze:
Rangę będą otrzymywać osoby wybrane przez redakcję (a potem także wskazane przez innych użytkowników forum)


Jeśli już ktoś ma na oku takiego pretendenta do tej rangi, to gdzie będziemy mogli podawać nasze nominacje?
Będziemy je składać w jakimś temacie, czy może macie jakiś pomysł jak to zrobić anonimowo?
 
Awatar użytkownika
Renald
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 5:55 pm

czw sie 03, 2006 9:54 am

Dravin pisze:
Jeśli już ktoś ma na oku takiego pretendenta do tej rangi, to gdzie będziemy mogli podawać nasze nominacje?
Będziemy je składać w jakimś temacie, czy może macie jakiś pomysł jak to zrobić anonimowo?

Nominacje można już składać w tym temacie, choć narazie wybierać wyróżnionych będą tylko Redaktorzy. Ja jednak wstrzymałbym się od oficjalnego podawania kandydatów i wysłał PW odpowiednim osobą z nominowanymi wegług mnie przyszłymi Wyróżnionymi (jak już zresztą uczyniłem). Bez przesady - przecież to są ludzie. Nie powinniśmy robić tu takiej wyliczanki. :wink:
Ostatnio zmieniony czw sie 03, 2006 10:03 am przez Renald, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
von Trupka
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1571
Rejestracja: śr sie 24, 2005 10:22 am

czw sie 03, 2006 10:02 am

Mmkej, pomysł wszystkim się spodobał i ogólnie jest miło, fajnie i przyjemnie, sielsko wręcz. A ja mam trochę wątpliwości:
-czy ranga wyróżnionego jest dożywotnia? Czy też można ją swobodnie utracić? Bo, nic nie sugerując, co po niektórym może się od takiego prestiżu we łbach poprzewracać. A tego byśmy nie chcieli.
-jak miałaby wyglądać praca łowców? Gania taki po forum, znajduje jakąś perełkę i co dalej? Wysyła ją mailem do Redakcji, razem z innymi czytelniczymi pracami? Daje znać któremuś z Redaktorów by sam wpadł na forum i skopiował pracę na stronkę? Pisze na inny, zupełnie nieznany mi w tej chwili adres, pod który będą przysyłane tylko prace wybrane przez łowców? Czy też zawiadamia innych łowców i dopiero po uzyskaniu trzech z czterech głosów na tak wysyła pracę dalej do kogo trzeba?
-Czy tożsamość łowców będzie znana, czy też będą oni tajnymi współpracownikami (zapisanie tego jako rangi chyba nie wchodzi w grę?)? Ja osobiście uważam, że tajni byliby lepsi. Raz, że dawałoby im to większą swobodę i luz w działaniu (nie byłoby oskarżeń, że "jemu poparłeś pracę, a mi nie i czemu i to nie fair"), dwa, że nikt nie mógłby wywierać na nich nacisków (nie twierdzę, że któryś z nich się ugnie, ale i tak oznaczałoby to dla niego otrzymywanie wielu, bardzo wielu PW - a to z prośbą o komentarz pracy, a to pytanie co tu jeszcze poprawić, a tu bluzgi, a na koniec podlizuchy jakoweś).
-Kto będzie wybierał wyróżnionych i jak?
Rebound pisze:
Rangę będą otrzymywać osoby wybrane przez redakcję (a potem także wskazane przez innych użytkowników forum

Znaczy zbierze się Redakcja i przegłosuje kandydatury. I to jest ok. A potem co? Głosowanie na forum, jak przy konkursikach? Oznaczałoby to raczej test popularności niż faktycznych cech wyróżnionego. Głosowanie w gronie redakcyjnym + wyróżnieni? Użytkownicy mogą przejawić pewne niezadowolenie. Nad tym należałoby głęboko pomyśleć.

Pomysł popieram, jednak moja pesymistyczna natura nakazuje mi obawiać się konsekwencji, którymi może być wypaczenie wspomnianych funkcji w któryś z niezwykle wręcz bolesnych dla forum sposobów.
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

czw sie 03, 2006 10:32 am

Myślę, że przesyłanie kandydatur via PW będzie na razie najlepszym pomysłem, choć Redakcja już właściwie ustaliła pierwszych Wyróżnionych ;). Tylko bez przesady proszę - nie zasypujcie redaktorów setkami PW ;).
 
Filio

czw sie 03, 2006 11:09 am

Osobiście, to ranga nie pasuje mi na Polterze. Oczywiście, na dnd.pl każdy chciał być wyróżniony, przez co poziom forum cały czas był na najwyższym poziomie (z pewnymi wyjątkami :)) i prawdopodobnie tu będzie tak samo. Jednak jako stary bywalec dnd.pl, tylko tam (i nigdzie indziej) pasuje mi ten 'system'. No ale nie ja tu jestem od zarządzania...

Co do statusu wyróżnionych - jedna sugestia:
Mówisz Rebound, że opcja custom nie jest narazie najważniejsza. Jednak po udostępnieniu tej opcji, Wyróżniony będzie rangą unikalną. Uwierz mi, że ten fakt jeszcze bardziej zmotywuje użytkowników do wzorowej pracy i diametralnie podniesie poziom forum.

Aha, nie chcieliście przypadkiem rozwinąć tej opcji na całej forum gier fabularnych?
 
Awatar użytkownika
Qball
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: śr lis 02, 2005 11:43 pm

czw sie 03, 2006 11:44 am

Smg pisze:
Czy tożsamość łowców będzie znana, czy też będą oni tajnymi współpracownikami (zapisanie tego jako rangi chyba nie wchodzi w grę?)? Ja osobiście uważam, że tajni byliby lepsi. Raz, że dawałoby im to większą swobodę i luz w działaniu (nie byłoby oskarżeń, że "jemu poparłeś pracę, a mi nie i czemu i to nie fair"), dwa, że nikt nie mógłby wywierać na nich nacisków (nie twierdzę, że któryś z nich się ugnie, ale i tak oznaczałoby to dla niego otrzymywanie wielu, bardzo wielu PW - a to z prośbą o komentarz pracy, a to pytanie co tu jeszcze poprawić, a tu bluzgi, a na koniec podlizuchy jakoweś).


A czemu od razu uważasz Smg że ktoś będzie wywierał nacisk na specjalistów? Przecież na tym forum użytkownicy to w większości ludzie poważni i, mam nadzieję, nie uciekający się do chamskich zagrywek. A prośby o komentowanie prac nie powinny w przypadku wyróżnionego być niczym niezwykłym - w końcu na tym będzie polegała jego funkcja; by przejrzeć prace i wybrać te najlepsze.
A bluzgi? Jeśli się będą powtarzać zbyt często w PW do któregoś z Wyróżnionych, to zawsze można poprosić zaprzyjaźnionych moderatorów o wystosowanie odpowiedniego ostrzeżenia :wink: . A potem ranga zmieni się na skarżypyta :razz: . To był żart. Wydaje mi się że to o czym mówisz Smg to będą przypadki skrajne.
 
Awatar użytkownika
von Trupka
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1571
Rejestracja: śr sie 24, 2005 10:22 am

czw sie 03, 2006 1:10 pm

Qball pisze:
A czemu od razu uważasz Smg że ktoś będzie wywierał nacisk na specjalistów? Przecież na tym forum użytkownicy to w większości ludzie poważni i, mam nadzieję, nie uciekający się do chamskich zagrywek.

Czemu? Bo jestem pesymistą, bo wiem, że zgniłe jabłko znajdzie się w każdym koszyku i ostatecznie, bo nasi dojrzali użytkownicy potrafią wyciąć numer i zwykłemu krytykowi, od oceny którego nic nie zależy. Nic drastycznego, ale zawsze. A łowcy będą mieli w takich sytuacjach jeszcze gorzej.
Qball pisze:
A prośby o komentowanie prac nie powinny w przypadku wyróżnionego być niczym niezwykłym - w końcu na tym będzie polegała jego funkcja; by przejrzeć prace i wybrać te najlepsze.

Tak, ale mogą zrobić to sami, bez spamów w stylu "cze, zechciałbyś przejrzeć moją pracę i ją ocenić, bardzo dziękuję". Bo przecież skoro ja, zwykły szaraczek, otrzymuje takie prośby co czas jakiś, to łowcy będą nimi wręcz zarzucani.
Qball pisze:
Wydaje mi się że to o czym mówisz Smg to będą przypadki skrajne.

Wspomniałem już, że jestem pesymistą i nie wierzę w ludzkie dobro? To teraz wspominam.
Qball pisze:
Jeśli się będą powtarzać zbyt często w PW do któregoś z Wyróżnionych, to zawsze można poprosić zaprzyjaźnionych moderatorów o wystosowanie odpowiedniego ostrzeżenia

Bluzgi. Z nimi jest taki problem, ze tych zwyczajnych bluzgaczy nie warto nawet skazywać na rozczłonkowanie, bo i tak nie są w stanie kogoś zranić. Większym problemem są bluzgi ukryte, niedające się podpiąć pod regulamin, a w dodatku bolesne. I bardziej chodziło mi o bluzgi pod adresem łowców niż wyrożnionych - Ci wszak nie będą chyba dawali innym "bezpośredniego" powodu do rzucania mięchem.
 
Awatar użytkownika
Qball
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: śr lis 02, 2005 11:43 pm

czw sie 03, 2006 1:47 pm

Smg pisze:
Bo jestem pesymistą, bo wiem, że zgniłe jabłko znajdzie się w każdym koszyku i ostatecznie, bo nasi dojrzali użytkownicy potrafią wyciąć numer i zwykłemu krytykowi, od oceny którego nic nie zależy.


No tak, w sumie to masz rację. Ale bądźmy ufni:) a pesymizm zostawmy sobie na później, kiedy wszystko dojdzie do skutku i się zobaczy jak to bęźie wyglądać.

Smg pisze:
Bo przecież skoro ja, zwykły szaraczek, otrzymuje takie prośby co czas jakiś, to łowcy będą nimi wręcz zarzucani.


Wysyłają Ci prośby o skomentowanie swoich prac? Masochiści :razz:

Smg pisze:
Większym problemem są bluzgi ukryte, niedające się podpiąć pod regulamin, a w dodatku bolesne.


Zdefiniuj termin "bluzgi ukryte". Bo nie jestem pewien o co Ci chodzi.
 
Awatar użytkownika
von Trupka
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1571
Rejestracja: śr sie 24, 2005 10:22 am

czw sie 03, 2006 2:12 pm

Qball pisze:
Zdefiniuj termin "bluzgi ukryte". Bo nie jestem pewien o co Ci chodzi.

Z tym terminem jest taki problem, że jest on nie do zdefiniowania. Ogólnie chodzi o utajoną niechęć do krytyka ukazującą się w konstrukcji zdań, stylu wypowiedzi, delikatnych aluzjach i mniej delikatnych przytykach. Często występuje poza samym tematem "krytycznym", w czasie innych dyskusji. Nie idzie z nimi walczyć, trzeba się do nich przyzwyczaić. Ale czasami potrafią boleć.
Qball pisze:
Wysyłają Ci prośby o skomentowanie swoich prac? Masochiści

Fakt. Zazwyczaj sami zaznaczają to w PW. Zboczeńcy trafią się wszędzie, a to forum z jakichś powodów ich przyciąga ;).
Qball pisze:
a pesymizm zostawmy sobie na później, kiedy wszystko dojdzie do skutku i się zobaczy jak to bęźie wyglądać.

Wtedy już za późno na pesymizm, wtedy trzeba siać... ekhm... chwycić meczetę i skarcić niektórych celnym ciosem na poziomie szyji.
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

ndz sie 06, 2006 3:29 pm

Pierwsze dwie rangi Wyróżnionego zostały przyznane. Otrzymali je amnezjusz i Radnon, ale na forum redakcyjnym trwa dyskusja dotycząca następnych ewentualnych kandydatów :).
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

wt sie 08, 2006 7:28 pm

Rebound pisze:
amnezjusz i Radnon,

Zabawne, właśnie chciałem wysłać PW w ich sprawie :razz:

Gratulacje.
 
Awatar użytkownika
Darth Legolas
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 133
Rejestracja: śr lis 16, 2005 9:57 pm

wt sie 08, 2006 11:18 pm

IMO ta ranga była by dużo ciekawsza gdyby dawała dodatkowe uprawnienia - gdyby była rangą prestiżową.

W takiej formie jak jest, czyli napis pod avkiem, kwadraciki i troche szpanu to nie motywuje. Jest po prostu wyrazem uznania dla pracy, która jest. To tak jakby redakcja zaczęła rozdawać dyplomy "...z wdzięcznością, za pracę włożoną w rozwój Poltera...". :wink:

Pomyślcie ile ludzi by się o nią starała (co wszystkim wyszło by tylko na dobre) gdyby były jakieś fajerwerki!

PS. Gratuluje pierwszym Wyróżnionym..., zasłużyli.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość