Zrodzony z fantastyki

 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

[M&M 3ed] Zaćmienie

wt kwie 07, 2015 7:17 pm



Kim są gracze? Przeciwnikami Wiecznego Słońca. Jesteście jego najpotężniejszymi wrogami. Nadszedł czas, kiedy według antycznych proroctw można spróbować zrzucić bóstwo z piedestału. Możecie być wyznawcami dawno zmarłych bóstw, możecie grać osłabionymi starymi bogami, przedstawicielami fantastycznych ras wytępionych przez Viracocha. Możecie też grać żądnymi władzy oportunistami, którzy chcą wyrwać bóstwu cząstkę jego mocy.

Jesteście potężni, dlatego pisząc postać opiszcie legendę w których występujecie Wy lub przedmioty przez Was używane (jeśli gracie kimś współczesnym, kto używa potężnego artefaktu).

Każdy z Was miał również osobisty zatarg z Viracochą i przegrał z powodu jakiegoś słabego punktu. W historii postaci opiszcie co było tą pięta Achillesową i jak Wieczne Słońce was ukarał. Odebrał wzrok, sprawił, że zmiennokształtny czarodziej nie może opuścić zwierzęcej postaci, że najskuteczniejszy zabójca w całym Chimu nie może wypuścić z dłoni swojego magicznego sztyletu? Bądźcie kreatywni, najciekawsze przekleństwa będą wynagradzane dodatkowymi power points.



Sesję zacznę 20.04.
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[M&M 3ed] Zaćmienie

śr kwie 08, 2015 8:59 pm

oczywiście zgłaszam się.
Śmierć jedynemu słońcu! Śmierć Viracocha'owi!
 
zarok
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 965
Rejestracja: pt sie 05, 2011 1:58 pm

Re: [M&M 3ed] Zaćmienie

czw kwie 09, 2015 6:04 pm

Oczywiście zgłaszam się :razz: . Przemyśle co dam radę zrobić i czy ma to sens, odezwę się pewnie po weekendzie.
 
changeling
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1289
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:59 am

Re: [M&M 3ed] Zaćmienie

pt kwie 10, 2015 10:12 pm

Zgłaszam się! :)
 
Awatar użytkownika
Arvelus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 815
Rejestracja: sob maja 12, 2012 7:50 pm

[M&M 3ed] Zaćmienie

pt kwie 10, 2015 10:26 pm

Przypomniała mi się postać którą kiedyś wymyśliłem i jeszcze kiedyś zagram.

Szaleniec, który wymyślił, że:
"Słońce się pali! Bogowie! Pożar! Trzeba je zgasić!"

Piszę się :-)
Choć zaznaczam, że jeśli zrobi się nas zbyt dużo to jednak się wycofam. Dla mnie gra prowadzona przez forum ma rację bytu tylko w kameralnej grupce.
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

Re: [M&M 3ed] Zaćmienie

sob kwie 11, 2015 8:07 am

Arvelus pisze:
Choć zaznaczam, że jeśli zrobi się nas zbyt dużo to jednak się wycofam. Dla mnie gra prowadzona przez forum ma rację bytu tylko w kameralnej grupce.


Trzymam Cię za słowo.

changeling pisze:
Zgłaszam się! :)


Kogo ja widzę! Hallo, witamy!

W przyszłym tygodniu prawdopodobnie będę zajęty. Umówmy się, że robicie spokojnie postaci, a sesja wystartuje najwyżej parę dni później :) Na pewno odezwę się koło środy/czwartku.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

[M&M 3ed] Zaćmienie

śr kwie 15, 2015 7:20 am

A ja z chęcią poczytam tę sesje :)
Powodzenia wszystkim (i sorry za spam).
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: [M&M 3ed] Zaćmienie

śr kwie 15, 2015 2:29 pm

Zgłaszam się wszystkimi kończynami ;)
I od razu dopytam się o coś, czego nigdzie w SRD nie mogłem znaleźć. Co z buffami od innych postaci? Załóżmy, mam miniona na PL 10, który ma dla siebie maksymalną pulę w walce. Używam powiedzmy Inspirowania odwagi, które zapewnia moim sojusznikom bonus do ataku i obrażeń. Pozwoli to minionowi przekroczyć jego zwykłe maksimum, czy nie?

PPPP pierwszy raz spotykam się z określeniem "zbyt wszechmogący". To można być bardziej wszechmogącym, niż wszechmogącym? :D
Wybacz, nie mogłem się powstrzymać ;)

Pomysł na postać już mam.
Ostatnio zmieniony śr kwie 15, 2015 7:36 pm przez Altaris, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

Re: [M&M 3ed] Zaćmienie

śr kwie 15, 2015 9:45 pm

Altaris pisze:
Zgłaszam się wszystkimi kończynami ;)
I od razu dopytam się o coś, czego nigdzie w SRD nie mogłem znaleźć. Co z buffami od innych postaci? Załóżmy, mam miniona na PL 10, który ma dla siebie maksymalną pulę w walce. Używam powiedzmy Inspirowania odwagi, które zapewnia moim sojusznikom bonus do ataku i obrażeń. Pozwoli to minionowi przekroczyć jego zwykłe maksimum, czy nie?


Nie pozwoli.
 
changeling
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1289
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:59 am

Re: [M&M 3ed] Zaćmienie

czw kwie 16, 2015 9:01 pm

Zdecydowalem się na herosa-półboga barbarzyńców z północy. Wzorowany na Thorze/Herkulesie/Zygfrydzie. Historię i kartę wyślę w niedzielę :)

PPPP, jedno pytanie - jak najlepiej skonstruować latający rydwan?? Może to być device z trait: indestructible? Jak oddać to, że mogę zabrać pasażera lub dwóch?
Ostatnio zmieniony czw kwie 16, 2015 9:02 pm przez changeling, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

[M&M 3ed] Zaćmienie

pt kwie 17, 2015 2:24 pm

Wiem, że nie jestem PPPP, ale spróbuję pomóc. Na pojemność pojazdu wpływa jego rozmiar jeśli się nie mylę, ew. możesz użyć mocy flight z modyfikatorem "platform" i fabularnie nadać jej kształt rydwanu (dla przykładu, Silver Surfer na swojej desce mógł zabierać pasażerów, a mechanicznie tak ją chyba najprościej rozpisać)
 
zarok
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 965
Rejestracja: pt sie 05, 2011 1:58 pm

Re: [M&M 3ed] Zaćmienie

pt kwie 17, 2015 4:38 pm

changeling pisze:
PPPP, jedno pytanie - jak najlepiej skonstruować latający rydwan?? Może to być device z trait: indestructible? Jak oddać to, że mogę zabrać pasażera lub dwóch?


To brzmi bardziej jak vehicle. Self-Repair + wysoki toughness + durable powinno oddać niezniszczalność.
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

Re: [M&M 3ed] Zaćmienie

pt kwie 17, 2015 5:44 pm

changeling pisze:
PPPP, jedno pytanie - jak najlepiej skonstruować latający rydwan?? Może to być device z trait: indestructible? Jak oddać to, że mogę zabrać pasażera lub dwóch?


Niezniszczalny latający rydwan to najprościej Affects Others Platform Flight.
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

[M&M 3ed] Zaćmienie

ndz kwie 19, 2015 12:42 pm

Jestem w fatalnej formie, nie mam nawet siły myśleć (nie będę się wdawał w szczegóły), nie wiem czy uda mi się dokończyć postać w terminie...
Jeśli nie, to życzę wszystkim miłej gry.
 
changeling
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1289
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:59 am

Re: [M&M 3ed] Zaćmienie

ndz kwie 19, 2015 8:11 pm

Niezniszczalny latający rydwan to najprościej Affects Others Platform Flight.


Dzięki! :)

Edit: wyślę kompletną postać <strike>jutro</strike> we wtorek, bo jeszcze nie skończyłem mechaniki.
Ostatnio zmieniony pn kwie 20, 2015 11:54 pm przez changeling, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

Re: [M&M 3ed] Zaćmienie

wt kwie 21, 2015 7:53 am

Chłopaki, niestety, wyszło jak wyszło i muszę w pracy pojechać w zastępstwo za kogoś. Do rekrutacji wrócę w czwartek wieczorem. Z góry dziękuję za cierpliwość.

Arvelus i zarok już prawie skończyli tworzyć postaci, gratuluję.
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: [M&M 3ed] Zaćmienie

wt kwie 21, 2015 12:13 pm

O proszę, to może i ja zdążę skończyć do czwartku. Zaczynam się czuć nieco lepiej, a postać już jest zaczęta (mam fabułę i zaczątki mechaniki).
Changeling się pochwalił, to i ja się pochwalę. Jeśli mi się uda, to w "Operacji Zaćmienie" przywitacie Śmierć :D
 
changeling
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1289
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:59 am

Re: [M&M 3ed] Zaćmienie

wt kwie 21, 2015 11:11 pm

Chłopaki, niestety, wyszło jak wyszło i muszę w pracy pojechać w zastępstwo za kogoś. Do rekrutacji wrócę w czwartek wieczorem. Z góry dziękuję za cierpliwość.


Nie ma żadnego problemu. Ja pracuje po godzinach w tym tygodniu... Ale do czwartku wszystko będzie wysłane, bo zależy mi na tej sesji i okazji, żeby grać i pisać.

Edit: postać wysłana :)
Ostatnio zmieniony czw kwie 23, 2015 9:33 pm przez changeling, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

[M&M 3ed] Zaćmienie

pn kwie 27, 2015 9:09 pm

Dostałem postaci od changelinga, zaroka, Arvelusa i Altarisa. Czekamy jeszcze na Ehrana.

Analizując przysłane karty musze przyznać, że są bardzo nierówne pod względem poweru postaci. W tej chwili widzę trzy rozwiązania: a) przyciąć silnych (czyli Arvelus i Altaris przerabiają prawie całe postaci) b) dodać power levele słabszym (czyli changeling dostaje 5 PL, zarok 2-3) c) puścić Was do gry tak jak jesteście, tylko wtedy nie wiem jak zbalansować Wam wyzwania.

W ogóle byłoby fajnie, gdyby changeling podzielił się publicznie swoją postacią, bo dawno nie dostałem tak fajnej karty - zarówno fabularnie jak i mechanicznie (nawet variable zostało tutaj fajnie i zbalansowanie użyte).
 
zarok
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 965
Rejestracja: pt sie 05, 2011 1:58 pm

Re: [M&M 3ed] Zaćmienie

pn kwie 27, 2015 11:19 pm

Z mojej strony mogę wzmocnić postać bez podnoszenia PL ale dobrze by było wiedzieć w jakim kierunku oczekujesz zmiany :razz: . Największy problem widzę w tym, że uciąłem ofensywnej części postaci sporą część efektów bo nie chciałem przesadzać, ale sam nie mam porównania co zmienić.


Pomysł dodawania PL mi się nie podoba, ale przerabianie postaci od zera też nie jest dobre. Bądź co bądź, to Twoja sesja i się dostosuje :) .
Ostatnio zmieniony wt kwie 28, 2015 7:24 pm przez zarok, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
changeling
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1289
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:59 am

Re: [M&M 3ed] Zaćmienie

pn kwie 27, 2015 11:39 pm

W ogóle byłoby fajnie, gdyby changeling podzielił się publicznie swoją postacią, bo dawno nie dostałem tak fajnej karty - zarówno fabularnie jak i mechanicznie (nawet variable zostało tutaj fajnie i zbalansowanie użyte).


Dzięki! Nie ma problemu. Link do karty: https://docs.google.com/document/d/1i-D ... sp=sharing .


Ps. Variable jest fajne i zbalansowane, bo to Twój pomysł. Jeśli dobrze pamiętam, Korum z starej sesji slanna miał tak rozpisaną umiejętność.
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: [M&M 3ed] Zaćmienie

wt kwie 28, 2015 1:43 pm

Changeling, zaiste bardzo ciekawa fabularnie postać ;)
Tony Pym w Inwazji chyba miał takie Variable.
Zarok uwierz, ciężko Ci będzie przesadzić z potęgą postaci, patrząc na to jak MG ocenił PL mojej w stosunku do reszty. Przyznam szczerze nie spodziewałem się, że to będzie aż taka różnica (pierwszy raz mi się zdarzyło odbiegać w górę od reszty drużyny).

EDIT

PPPP, jeśli mogę coś zasugerować... Może nie tyle podwyższanie PL, co dodatkowe power pointy byłyby dobrą metodą na choć częściowe wyrównanie różnicy w mocy postaci. Osobiście nie mam ku temu żadnych obiekcji jako gracz, zwłaszcza że częściowo z mojej winy pojawiają się problemy z balansem w ekipie.
Ostatnio zmieniony wt kwie 28, 2015 1:51 pm przez Altaris, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
zarok
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 965
Rejestracja: pt sie 05, 2011 1:58 pm

Re: [M&M 3ed] Zaćmienie

wt kwie 28, 2015 5:19 pm

Altaris, nie licytujmy się o to kto może bardziej przegiąć postać bo to nigdy nie prowadzi do dobrych rzeczy :razz: . Sęk w tym, że nie widząc Waszych kart nie wiem jak zmienić postać by nie odstawała i czy jestem w stanie to zrobić bez używania summon/minions czy variable (która, jak wszyscy dobrze wiemy, to największe zło M&M :razz: ).



@down
Moja karta, jutro dopracuje i pewnie rozszerzę Shadow powers(array) o moce które uciąłem, do tego pozmieniam trade-offy defense na korzystniejsze, może to coś da :razz: .
Ostatnio zmieniony wt kwie 28, 2015 6:57 pm przez zarok, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
changeling
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1289
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:59 am

Re: [M&M 3ed] Zaćmienie

wt kwie 28, 2015 5:38 pm

To może reszta graczy też umieści linki do mechaniki swoich postaci i się zastanowimy?

Ja zbudowałem postać z założeniem 1)braku przegięć z variable/summon. 2)bez możliwości masowej zagłady jak niszczenia całych miast w ciągu tury 3) bez bycia całkowicie nietykalnym, tj. zostawiłem całkiem spore możliwość zranienia. osłabienia czy zabicia Gilgamesha .

Jeśli coś to mogę zbudować coś mocniejszego przez weekend, tylko muszę widzieć w jaki poziom optymalizacji mam celować.
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

[M&M 3ed] Zaćmienie

wt kwie 28, 2015 6:52 pm

Zarok ja nie licytuję kto może przegiąć bardziej, tylko mówię że masz spore pole do popisu ;)
Moja postać jest jeszcze w trakcie dokańczania jeszcze.
 
Awatar użytkownika
Arvelus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 815
Rejestracja: sob maja 12, 2012 7:50 pm

[M&M 3ed] Zaćmienie

wt kwie 28, 2015 7:19 pm

Ja mogę przerobić postać.
Oczywiście to wymaga czasy, ale skoro karta Changelinga jest dostępna to mogę tak skonstruować postać aby była mniej-więcej na jego poziomie.
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

Re: [M&M 3ed] Zaćmienie

wt kwie 28, 2015 8:43 pm

To zarok jest gotów przerobić w górę, Arvelus przerobić w dół, a Altaris chciałby dać innym graczom tylko PP. Hm :)

Altaris, czy dałbyś radę obniżyć power postaci bez zepsucia fabularnego? Wywalić variable na wszystko i ograniczyć się do góra 15 efektów?

changeling pisze:
Ps. Variable jest fajne i zbalansowane, bo to Twój pomysł. Jeśli dobrze pamiętam, Korum z starej sesji slanna miał tak rozpisaną umiejętność.


Nie mogę teraz znaleźć Koruma, ale nie wykluczam, wtedy wydawało mi się, że mogę wydajnie zarządzać takimi rzeczami. Variable tylko na skills są jednak łatwiejsze do używania w trakcie sesji, kiedy jest się zbyt leniwym na szukanie dobrego combo.
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

[M&M 3ed] Zaćmienie

wt kwie 28, 2015 9:28 pm

PL to coś więcej niż tylko punkty, stąd moja propozycja.
Variable mogę ograniczyć, pomyślę nad jakimiś limitami.
Ale ograniczyć moc do tego stopnia i nie zepsuć fabuły, raczej się nie da. Musiałbym napisać postać od nowa.
 
zarok
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 965
Rejestracja: pt sie 05, 2011 1:58 pm

Re: [M&M 3ed] Zaćmienie

śr kwie 29, 2015 10:59 am

PPPP pisze:
To zarok jest gotów przerobić w górę, Arvelus przerobić w dół, a Altaris chciałby dać innym graczom tylko PP. Hm :)


To co robimy? Ulepszyłem troszkę moją postać, ale żeby wykorzystać summon w jakiś logiczny sposób (lepszy niż mój teraźniejszy area damage) musiałbym przerobić większość karty od nowa. Aktualna wersja.

Altaris pisze:
PL to coś więcej niż tylko punkty, stąd moja propozycja.


PP od pewnego czasu przestały być jakimkolwiek ograniczeniem, żeby zrównoważyć możliwości jakie daje variable w sesji forumowej (im wolniej płynie rozgrywka tym variable jest mocniejsze :razz: ) trzeba podnieść defense/dc postaci, które nie mogą ad hoc wymyślić idealnie pasującego efektu do danej sytuacji/przeciwnika. Ale jak już mówiłem, takie rozwiązanie mi się nie podoba i wolałbym dłużej popracować nad kartą niż zyskiwać coś dzięki lenistwu/braku umiejętności :razz: .
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

[M&M 3ed] Zaćmienie

śr kwie 29, 2015 5:14 pm

Nie sądzę żeby Changeling był leniwy, raczej nie chciał przesadzić ;)
Ale z twoją argumentacją ciężko mi się kłócić, znasz system lepiej ode mnie.
Wiem że Variable potrafi namieszać, pamiętam Elastico :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości