Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

Zakup PHB ed. 4.0 w Amazon

wt wrz 11, 2007 8:16 am

W związku z dużym zainteresowaniem zakładam ten wątek.

Jak będzie wygladać procedura?

1. Chętni zgłoszą się do mnie wysyłając Prywatną wiadomość, zawierającą IMIĘ, NAZWISKO, ADRES, Ksywę. NAPISZCIE jaki rodzaj przesyłki WAS interesuje KURIER czy PRIORYTET, kalkulacja na dole.
Proszę o wpisanie w temacie wiedomości ZAKUP PHB 4.0
2. Po zebraniu chętnych dokonam zamówienia i podam na forum KOSZT
3. Wpłacacie pieniądze na podane konto, pamiętając o podaniu KSYWY
4. Zamawiam, na forum przedstawię screen potwierdzający, że pieniadze poszły do Amazon a nie zostały przepite. :D
5. Czekamy do maja
6. Podręczniki wysyłam NA KOSZT Odbiorcy.

Może się okazać, że będziecie musieli napisać oświadczenie, że podręczniki są dla Was. Żyjemy w Kaczystanie i czasem Urzędy Celne, się czepiają i chcą clić. Jeśli nie przekroczymy limitu to jest OK.

RODZAJ PRZESYŁKI ZOSTANIE WYBRANY PRZEZ GŁOSOWANIE.

PROSIŁ BYM O NIE DYSKUTOWANIE NA TYM WĄTKU, TYLKO PYTANIA NA TEMAT.


Wstępna kalkulacja dla 10 podręczników

1. Przesyłka PRIORYTET (6 - 22 dni) :
Cena podręczników : $197.70, Przesyłka : $62.39, Razem = $260.09

2. Przesyłka KURIERSKA (2 - 4 dni)
Cena podręczników : $197.70, Przesyłka : $89.89, Razem : $287.59
__________________

Sony - zmień nazwę tematu przez wyeliminowanie z niego zbędnych wielkich liter.
Moderator Zsu-Et-Am

__________________
Ostatnio zmieniony wt wrz 11, 2007 5:15 pm przez Sony, łącznie zmieniany 2 razy.
 
Anonim_1

wt wrz 11, 2007 8:47 am

No, to pierwsze zgłoszenie poszło. Nawet się nie broniłem długo przed przejściem z 3.5 na 4.0. :papieros:

Ciekawe, co FFG zrobi teraz z Midnightem ;)
 
Zdan
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: ndz gru 05, 2004 1:03 pm

wt wrz 11, 2007 9:47 am

Dodam tylko, że podręcznik można już zamawiać - Tutaj jest do zamówienia.
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

wt wrz 11, 2007 11:32 am

Kiedy kończę akcję :D bo takie pytania padają. :D Zasadniczo mamy sporo czasu ale myślę, że koniec Listopada to taka ładna okrągła data. :D :D

Zresztą zobaczymy od ilości zgłoszeń :D
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

wt wrz 11, 2007 11:57 am

Sony, kto jak kto, ale osoba na tyle dużo pisząca na forum powinna wiedzieć jak nie łamać regulaminu.

A tytuł wątku wielkimi literami zdecydowanie pod łamanie podpada, że nie wspomnę o notorycznym nadużywaniu emotek...
 
Awatar użytkownika
Balgator
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 514
Rejestracja: wt sie 26, 2003 5:23 pm

wt wrz 11, 2007 11:58 am

20 maj 2008 wychodzi PHB :cry: Duuużo czekania...
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

śr wrz 12, 2007 6:16 pm

I ja się zgłosiłem. Pisze w poście, bo nie wiem czy PW doszedł. Może Sony listę jakąś aktualną osób zgłoszonych byś robił, co by każdy wiedział, że go odnotowałeś?
 
Wizzzard
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 187
Rejestracja: sob lis 13, 2004 4:15 pm

śr wrz 12, 2007 6:45 pm

Zgłoszone;)
 
Zdan
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: ndz gru 05, 2004 1:03 pm

śr wrz 12, 2007 8:22 pm

Właśnie - lista osób zgłoszonych by się przydała bo też nie wiem czy mój PW doszedł.
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

śr wrz 12, 2007 8:37 pm

To ja też już się maja nie mogę doczekać :-)

Pomysł z listą dobry, najlepiej w pierwszym poście umieszczaj Sony w miarę możliwości ;-)
 
Awatar użytkownika
krzysiek-jakh
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: wt sty 03, 2006 9:33 am

czw wrz 13, 2007 2:00 am

Sony - kocham Cię :P

Ten zakup nie przejdzie.
CBA już pewnie ma Ciebie na celowniku - co importujesz ile i kto Ciebie opłaca :P
Od 12 września masz pewnie założony podsłuch, a każdy twój krok jest śledzony przez agenta ziobro ziobro siedem.
Jutro robią Ci rewizję :P

A tak poważnie to myślę że kurier lepszy.
Wolę zapłacić te 2 piwa więcej i dostać podręcznik naście dni wcześniej.
Ankietkę z tym pytaniem mógłbyś dodać do tematu.

ps
Ja to proponuję się pospieszyć, bo potem jak będzie duży popyt na te podręczniki to różne dziwne rzeczy mogą się dziać nawet na amazon.

pss
Ten screen to możesz sobie odpuścić :P - chyba nikt się nie obrazi.
Jak byś chciał zaiwanić tą kase - to i tak byś zaiwanił - podrobić taki screen nie problem.

Myślę że po prostu można Ci zaufać ;)
Ostatnio zmieniony czw wrz 13, 2007 2:14 am przez krzysiek-jakh, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

czw wrz 13, 2007 2:10 am

krzysiek-jakh pisze:
ps
Ja to proponuję się pospieszyć, bo potem jak będzie duży popyt na te podręczniki to różne dziwne rzeczy mogą się dziać nawet na amazon.


Amazon napisał na stronie, że jeżeli cena ulegnie zmianie (patrz zostanie obniżona!) to nawet, jeśli zamówiłeś drożej, cena ulegnie dla ciebie zmianie i będzie równa nowej, niższej cenie...

Ja bym się dlatego nie spodziewał jakiś skoków cenowych na niekorzyść.

P.S.
+1 krzysiek-jakh za ankietę
 
Awatar użytkownika
krzysiek-jakh
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: wt sty 03, 2006 9:33 am

czw wrz 13, 2007 2:17 am

Hakaru - nie chodziło mi o cenowe problemy, bo te kwestie są chyba jakimś tam prawem regulowane.
Chodziło mi bardziej o to, że jeżeli będzie bardzo dużo zamówień i Amazon po otrzymaniu książek od wydawcy zacznie je realizować w kolejności zgłoszeń (tudzież wydawca nie zdąży z drukiem wystarczającej ilości)... to dostaniemy te podręczniki bardziej później niż wcześniej.
 
Awatar użytkownika
Nergis
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 144
Rejestracja: czw paź 14, 2004 3:50 pm

czw wrz 13, 2007 2:55 am

No to trochę nas będzie.
To ja się też od razu na DMG i MM 4.0 piszę :P
Ankieta - z jednej strony pomysł dobry, z drugiej jednak do ankiety każdy ma dostęp (a że ludzie różne głupie rzeczy robią, więc czemu nie oddawać bezsensownie głosów w ankiecie, która mnie nie dotyczy...), zaś o rodzaju przesyłki mamy decydować my - zamawiający :)
Zresztą też jestem zdecydowanie za kurierem.

edit:

Hej Sony, przecież w pw "doprostowanie" podałem :P kuriera, no i w tym poscie o tym pisałem.
Ostatnio zmieniony ndz wrz 23, 2007 11:31 am przez Nergis, łącznie zmieniany 2 razy.
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

czw wrz 13, 2007 7:33 am

Lista osób, które przysłały właściwie sformatowane i zawierajace wymagane dane :razz: :razz:

Wizzzard - K
Hakaru - K
Litte Diner - K
Iron Master - K / P - dostosuje się do większości
Nergis - nie podał :D
Hargrim - K
Zdan - K
ShadEnc - K / P - dostosuje się do większości
Sony - K

Jak widać większości się spieszy i chcą przesyłki kurierskiej. :D
 
Awatar użytkownika
Hargrim
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: czw paź 12, 2006 6:09 pm

czw wrz 13, 2007 10:42 am

Oj tam spieszy :P. To różnica jakiś 6 zł na osobe, więc chyba dość niewielka, a szybkość usługi jest dużo większa :).
 
Szatek666
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: czw mar 09, 2006 11:27 am

ndz wrz 23, 2007 10:38 am

PW poszło. Zastanawiam się, kiedy będzie DMG i MM w przedsprzedaży i czy Sony będzie chciał zamawiać. :)
 
hallucyon

ndz wrz 23, 2007 2:26 pm

Choć nie reflektuję na D&D 4.0 Ed, to pozwolę sobie poczynić związaną z tematem uwagę:

Wszystkie paczki przechodzą przez Urząd Celny w Warszawie. Jakkolwiek nie każda jest otwierana, to istnieje szansa, że złożona przez Amazon.Com deklaracja wartości rzędu 250 USD zwróci uwagę celników, w efekcie czego tak liczne egzemplarze jednego tytułu zostaną obłożone cłem. Powinniście być na to przygotowani.
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

ndz wrz 23, 2007 3:22 pm

W kwestii formalnej - zgłoszenia przyjmuję do KOŃCA LISTOPADA.

Każdy jeszcze raz bedzie mi musiał podesłać informacje (Imię Nazwisko, Adres i Ksywa) na MAIL'a - celem weryfikacji, dostanie zwrotną odpowiedź z potwierdzeniem - celem weryfikacji danych.

Następnie zamówię i podam końcowa kwotę do przelewu - wyslę to osób, każdy potwierdzi mi przelew. Na przelewy będzie mieli tydzień. Zfinalizuję transakcję.

Czemu tak? To proste - dane będę przechowywał w systemi e CRM - który ma dużo większe możliwości niż skrzynka Polterowa. A chcę aby wszystko poszło sprawnie.

Na dziś mam 12 osób (plus ja :D ).

W uwagach poproszę Amazom o zaznaczenie że przesyłak jest dla x osób. :D
 
Zdan
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: ndz gru 05, 2004 1:03 pm

wt wrz 25, 2007 3:34 pm

Spoko - jak dla mnie świetny system - tylko czemu do maja tak długo :cry:
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

ndz paź 21, 2007 2:51 pm

Witam. W temacie ostatnio coś mały zastój. Sony mam takie pytanie. Czy może inne książki do 4ed też da się zamówić może jednocześnie? Tak w ogóle to chyba cena na Amazon zaczyna skakać w górę. Na początku podręczniki były za około 20$ teraz już 23$ więc chyba warto się pospieszyć...

Player's Handbook
Dungeon's Master Guide
Monster Manual

To odnośniki do tychże 3 podręczników głównych. Wydane zostaną jednocześnie! Już w czerwcu. Czyli nie będzie czekania na kolejne podręczniki a wszystko otrzymamy na raz.

Proponowałbym ustalenie może ostatecznego terminu zamówienia i decyzji czy da radę zamówić także pozostałe podręczniki.
 
Anonim_1

sob paź 27, 2007 6:57 pm

Hakaru pisze:
Proponowałbym ustalenie może ostatecznego terminu zamówienia i decyzji czy da radę zamówić także pozostałe podręczniki.

Przyłączam się do pytania/prośby: Sony (ew. inna osobo, która ma chęć zorganizować taki zakup na Amazon) - czy można zrealizować taką transakcję nie na koniec listopada, a na początku miesiąca? Chętnie zamówiłbym Core 4.0 jak najszybciej.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

sob paź 27, 2007 11:00 pm

AFAIK amazon pobiera opłatę dopiero przy realizacji zamówienia, więc nie powinno być problemu ze złożeniem zamówienia później (lub domówienia kilku egzemplarzy więcej).
Ja w każdym razie będę zamawiać dopiero w przyszłym roku - luty/marzec.
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

ndz paź 28, 2007 4:50 pm

Jak chyba pisałem czekam do połowy Listopada. Chyba że strasznie Wam zależy to zaczniemy wcześniej. :D
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

czw lis 08, 2007 12:03 pm

UWAGA

Wszystkich chętnych do zakupu Podręcznika Gracza edycja 4.0 w Amazon proszę o przeslanie do 25 LISTOPADA EMAIL'a na adres :

[email protected]

Wiadomość powinna zawierać :

TEMAT wiadomośći : ZAKUP PHB 4.0

Treść Wiadomości powinna zawierać :
Imię, Nazwisko
NICK jakim posługujemy się na Polterze.
DOKŁADNY Adres (Kod Pocztowy, Miasto, Ulica nr domu/mieszkania)
Adres EMail na który mam odpowiadać i przesyłać informacje.
Sposób w jaki mam wysłać Wam podręcznik (poczta, Kurier)

Dokładnie 26 Listopada dokonam wstępnej rezerwazji (dokonam zakupu zawieszając wykonanie transakcji) wtedy też poznamy dokładną cenę za podręcznik. Musicie mieć świadomość, że dojdą koszty wysłania podręcznika ode mnie do Was.
Dokładną kwotę otrzymacie wraz z KONTEM w MBANKU na ww EMail.
Cena obecnie wynosie 23.07$ - co wraz ze słabym dolarem jest dla nas dobre :D

PS :
Dodatkowo może się zdażyć, że będziecie mi musieli wysłać oświadczenie o treści :

Ja ...... upoważniam p. Bartłomieja Sienkiewicza do zakupu ... sztuk książki w internetowym sklepie Amazon. Wspólny zakup jest spowodowany kosztami przesyłki ze USA.

Może się zdażyć, że Urząd Celny zarząda cła ode mnie :D , jeśli wartość przesyłki przekroczy limit. Mając oświadczenia udowodnię, że podręczniki są dla Was - a każdemu przysługuje ów limit - i cła nie zapłacimy.

1. Wez to wrzuc do czegos, co Ci wybije bledy ortograficzne ;)
2. Nie czerwonym ;)
Chavez
 
Awatar użytkownika
Drakestar
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 511
Rejestracja: pt paź 22, 2004 12:45 pm

sob lis 24, 2007 10:57 pm

Sony czy dotarł do Ciebie mój E-mail w sprawie zamówienia?
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

ndz lis 25, 2007 12:24 am

Dotarł.

Każdy kto wysłał mail na [email protected] dostanie potwierdzenie, w poniedziałek 26 Listopada jak "zamknę" zapisy :D roześlę potwierdzenia.

Jeśli nie dostanie to niech jak najszybciej mi da znać via EMail.
 
hallucyon

ndz lis 25, 2007 3:23 pm

Sony pisze:
Może się zdażyć, że Urząd Celny zarząda cła ode mnie , jeśli wartość przesyłki przekroczy limit. Mając oświadczenia udowodnię, że podręczniki są dla Was - a każdemu przysługuje ów limit - i cła nie zapłacimy.

Polecam poniższą lekturę, Sony:
Ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług pisze:
Art. 51.
1. Zwalnia się od podatku import towarów umieszczonych w przesyłkach wysyłanych z terytorium państwa trzeciego bezpośrednio do odbiorcy przebywającego na terytorium kraju, pod warunkiem że łączna wartość towarów w przesyłce nie przekracza kwoty wyrażonej w złotych odpowiadającej równowartości 22 euro.
2. Zwolnienia od podatku, o którym mowa w ust. 1, nie stosuje się do:
1) napojów alkoholowych;
2) tytoniu i wyrobów tytoniowych;
3) perfum i wód toaletowych.
3. Zwolnienia od podatku, o którym mowa w ust. 1, nie stosuje się do towarów importowanych w drodze zamówienia wysyłkowego.
Art. 52.
1. Zwalnia się od podatku import, z zastrzeżeniem ust. 2, towarów umieszczonych w przesyłce wysyłanej z terytorium państwa trzeciego przez osobę fizyczną i przeznaczonej dla osoby fizycznej przebywającej na terytorium kraju, jeżeli łącznie są spełnione następujące warunki:
1) ilość i rodzaj towarów nie wskazują na ich przeznaczenie handlowe;
2) odbiorca nie jest obowiązany do uiszczenia opłat na rzecz nadawcy w związku z otrzymaniem przesyłki;
3) przesyłki mają charakter okazjonalny.

Rozporządzenie Rady (EWG) nr 918/83 z 28 marca 1983 ustanawiające wspólnotowy system zwolnień celnych pisze:
Art. 27.
Z zastrzeżeniem art. 28 z należności celnych przywozowych zwolnione są przesyłki zawierające towary o niewielkiej wartości wysyłane bezpośrednio z państwa trzeciego do odbiorcy znajdującego się we Wspólnocie.

Za "towary o niewielkiej wartości" uważa się towary, których rzeczywista wartość nie przekracza równowartości 22 ECU na przesyłkę.

Z moich rozmów z urzędnikami pocztowymi (kupuję dość dużo książek zagranicą) wynika, że od września 2001 zawartość duże części paczek pocztowych nadanych w USA jest sprawdzana w Urzędzie Celnym w Warszawie, więc istnieje niemałe prawdopodobieństwo, że przesyłka do Ciebie zostanie skontrolowana i obłożona opłatami, co oczywiście w dużej mierze zależy od gabarytów i wagi paczki. Osobiście polecałbym podzielenie książek na kilka przesyłek, jeśli będziesz ściągał większą ilość egzemplarzy PHB, albo zakupienie ich poprzez amazon.co.uk, co dałoby dużą szansę (lecz nie całkowitą pewność), że książki nie zostaną skontrolowane.

Oczywiście, może się zdarzyć, że i duża paczka z USA przejdzie bez kontroli -- nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby zaadresowane do mnie paczki o deklarowanej wartości nieprzekraczającej 100 USD były otwierane przez Urząd Celny i obłożone jakimiś opłatami.
 
Nukereal

pn lis 26, 2007 3:32 pm

Mam takie małe pytanie... czy nie łatwiej byłoby zamówic przez rebel.pl podręcznik do 4.0? Przecież sprowadzają podręczniki i kłopotu mniej by było.
 
Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3035
Rejestracja: sob gru 24, 2005 7:42 pm

pn lis 26, 2007 3:44 pm

Uthlanshyrae pisze:
Przecież sprowadzają podręczniki i kłopotu mniej by było.


Ale robią to drożej.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości