Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Wiron
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 91
Rejestracja: sob kwie 11, 2009 12:23 pm

ZAMKNIĘTY WTS #16 Nocturn City

ndz wrz 25, 2011 9:44 pm

Nocturn City

Obrazek
„Nocturn City. Miasto przyszłości gdzie napędzane zdrową dla środowiska benzyną wynalazki służą poprawie bytu przeciętnego obywatela, korporacje pracują dla dobra ogółu, a po wygraniu walki z przestępczością obecny rząd jest kochany przez społeczeństwo.” Tak przynajmniej pisze na propagandowych ulotkach.

Prawda jest taka, że większość mieszkańców jest bezrobotna lub zaharowują się na śmierć w fabrykach. W tym samym czasie władza bawi się najlepsze, korzystając z dobrodziejstw oferowanych przez oligarchów. Ci w zamian oczekują jedynie przymykania oczu na wszystko co się dzieje. Wszelkie problemy politycy zwalają na tajemniczego „WROGA”.

Pod tym samym pretekstem korporacje zajmując się przygotowaniem coraz to nowych broni. Jako poligon doświadczalny służą im dzielnice biedoty. Wypuszczenie gazu bojowego, strzelanie do cywilów, wysadzanie zamieszkałych budynków – to tylko niektóre z ich nigdy nie ukaranych przestępstw. A to tylko te potwierdzone. Można dorzucić do tego się do tego plotki o porwaniach, eksperymentach na ludziach i tworzeniu mutantów.

Dzięki współpracy z korporacjami policja przypomina bardziej wojsko niż zwykłe siły porządkowe. Dysponuje najlepszym sprzętem: pancerzami wspomaganymi, transporterami opancerzonymi, sterowcami zwiadowczymi oraz wszelkiego rodzaju uzbrojeniem. Szkoda tylko że woli zajmować się tłumieniem strajków niż łapaniem przestępców.

Ci zaś radzą sobie świetnie. Grupy mafijne są dla przeciętnych ludzi nadrzędną władzą, ściągającą „podatki”, wydającą sądy oraz dostarczającą wszelkie potrzebne dobra takie jak narkotyki. Ciągła walka o wpływy na ulicach między nimi skutkuje ofiarami w niewinnych przechodniach. Przestępcy dbają jednak o swój wizerunek by budzić strach i szacunek. Jak na przykład Królowa Śniegu która ludzi którzy wejdą jej w drogę zamyka w chłodniach. Albo 7 krasnoludków, grupa karłów specjalizująca się w podkopach do bankowych skarbców.

Na szczęście w tym pesymistycznym świecie jest jeszcze nadzieja. Na ulicy słychać historie o ludziach którym nie jest obojętny na los zwykłego człowieka. Którzy za nic mają sobie obecne układy. Którzy nie znają strachu i są gotowi stanąć do walki nawet z najgroźniejszym przeciwnikiem. Którzy dysponują nadludzkimi umiejętnościami i nowoczesnym sprzętem. Ludzie nazywają ich superbohaterami.

Inspiracje:
-Batman
-V jak Vendetta
-BioShock
-Strange Aeons
Ostatnio zmieniony sob paź 22, 2011 12:50 am przez Anonymous, łącznie zmieniany 4 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
kbender
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 213
Rejestracja: pn lis 24, 2008 11:55 pm

WTS #16 Nocturn City

ndz wrz 25, 2011 9:47 pm

Ok, więc mamy Gotham City, super klimat, ale co w nim niezwykłego lub oryginalnego :P
Nie chcę wyjść na malkontenta, ale szukam tego "czegoś".
Ostatnio zmieniony ndz wrz 25, 2011 9:48 pm przez kbender, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
zigzak

Re: WTS #16 Nocturn City

ndz wrz 25, 2011 10:28 pm

Gotham City, Sin City i Night City w jednym - kurde, po prostu setting dla mnie :)
Porponiwałbym, żeby nie eksterminowac sobie ot tak, dzielnic biedoty, tylko raczej wprowadzic wątek "Złego CEO" znanego z Robocopa, Batmanów i innych perełek lat '80 - czyli że policja dostaje najlepszy sprzęt (np eksperymentalny), żeby powstrzymywac zamieszki w dzielnicach biedoty - dostaje go od korpopracji, przeciwko którym te zamieszki wybuchają.
Oczywiście pojawiają się tu motywy z Watchmanów, Batmana i innych mrocznych historii o bohaterach o nieczystym sumieniu. Akurat czytam sobie Almanach Superbohaterów i tak sobie myślę - może czas stworzyc wreszcie jakiś polski panteon superbohaterów? Takich, o ktorych możnaby robic komisy, układac zależności. Kupa funu!

Myślę, że zrobienie tego w klimatach polskich (fikcyjne miasto gdzieś w przyszłosci, jednakże z technologią zbliżoną do lat '70-'80. Sterowce! Kryzys paliwowy! zamiast afro - fryzury i styl discopolo) choc bez jakiegos szczególnego zagłebiania się w politykę, może najwyżej na poziomie wyborów burmistrza (prezydenta?) czy rady miasta - ale nie wychodzimy z niego, świat poza Nocturnem nie ma znaczenia...
Zmechanizowane Jednostki Policji, ruska mafia, siedziby wielkich krajowych korporacji. Można wymyslic np jakiś materiał strategiczny, wokół wydobycia/produkcji którego kręci się bogactwo tych korporacji, a może i zbudowano miasto specjalnie wokół niego? Np materiał Nocturnin, używany na wielką skalę w projektach wpjskowych. Może byc to superwytrzymały metal produkowany na patentach w pobliskich hutach, eksportowny na cały świat, albo wydobywany spod ziemi polski odpowiednik upiorytu, który pozwala na superwydajne źródła energi - nazwijmy go biesolitem :) Mogłby on też byc przyczynkiem do istnienia superbohaterów - moze byc promieniotwórczy, mutagenny, cokolwiek.
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

WTS #16 Nocturn City

pn wrz 26, 2011 9:47 am

Ueee, nie podoba mi się. Czemu nie ma settingów o tym jak dobre korporacje walczą ze złymi lewakami? W których bohaterscy kapitaliści walczą z przeważającymi siłami wiecznie domagającego się zasiłków i praw a nigdy nie chcącego wziąć się do pracy ludu?
 
zigzak

Re: WTS #16 Nocturn City

pn wrz 26, 2011 9:50 am

Albiorix, a dlaczego nie? :P
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

WTS #16 Nocturn City

pn wrz 26, 2011 11:25 am

Skrót settingu wyglądałby inaczej ;)


„Nocturn City. Miasto przyszłości gdzie napędzane zdrową dla środowiska benzyną wynalazki służą poprawie bytu przeciętnego obywatela, korporacje pracują dla dobra ogółu, a po wygraniu walki z przestępczością obecny rząd jest kochany przez społeczeństwo.” Niestety, rząd robi wszystko żeby naprawdę zrealizować te postulaty.

Prawda jest taka, że państwo opiekuńcze jest niewydajne i kosztowne. Wysokie podatki, przerośnięta biurokracja, koncesje, inspekcje i ograniczenia zabiły już całą drobną przedsiębiorczość. Tylko wielkie korporacje są w stanie przetrwać - a i to tylko dzięki łapówkom, lobbingowi i współpracy z rządem.

Ludzie przedsiębiorczy którzy chcieli kiedyś uczciwie zarobić albo splajtowali albo zeszli do szarej strefy. A tu - za unikanie horrendalnych podatków albo postawienie straganu bez pięciu zezwoleń, traktowani są na równi z pospolitymi bandytami.

Dzielnice biedoty pełne są bezrobotnych, którzy nie chcą pracować bo państwo "gwarantuje" im pełne wsparcie socjalne a uczciwa praca z takimi podatkami po prostu się nie opłaca. Z nudów zajmują się wandalizmem, napadami i wojnami gangów. Niewydajny i wiecznie głodny pieniędzy podatników system pomocy społecznej nie spełnia jednak ćwierci swoich "gwarancji", zamiast jednak cięć i reorganizacji przerzucają winę na przedsiębiorców. Rozwścieczonemu tłumowi pozwala się wyszaleć w niedobitkach przyzwoitych dzielnic. Po jakimś czasie zaspokojeni gwałtami i kradzieżami wracają do domów by dalej wegetować z zasiłków, co nazywane jest "skutecznym tłumieniem zamieszek przeciw korporacjom".

Postęp praktycznie nie istnieje, zablokowany gargantuiczną biurokracją systemu patentów, koncesji, funduszy "nauki i rozwoju". Państwo subsydiuje grubymi milionami badania nad wpływem przędzenia lnu na artretyzm u kobiet w średniowieczu i wsparcie dla młodych artystów-narkomanów. Ale korporacja która chciałaby pracować nad nowymi lekami czy elektroniką albo zapłaci ogromne łapówki albo ryzykuje zniszczenie wydumanymi oskarżeniami o eksperymenty na ludziach czy badania nad podzespołami broni.

Lewackie podejście do wojskowości owocuje cięciami budżetowymi w armii i inwestowaniem w policję, w efekcie czego ta ostatnia dysponuje najlepszym sprzętem wojskowym: pancerzami wspomaganymi, transporterami opancerzonymi, sterowcami zwiadowczymi oraz wszelkiego rodzaju uzbrojeniem. Szkoda tylko że woli zajmować się bardziej gnębieniem próbujących zarobić uczciwie drobnych kupców i usługodawców - przez państwo uważanych za bandytów - niż powstrzymaniem równającej całe dzielnice z ziemią hordy wandali nazywanej przez media "pokojowymi demonstracjami".

Na szczęście w tym pesymistycznym świecie jest jeszcze nadzieja. Na ulicy słychać historie o ludziach którzy sami chcą zadbać o swoje rodziny i wciąż próbują uczciwej pracy. Którzy za nic mają sobie obecne układy. Którzy nie znają strachu i są gotowi stanąć do walki nawet z najgroźniejszym przeciwnikiem. Którzy dysponują nadludzkimi umiejętnościami i nowoczesnym sprzętem. Ludzie nazywają ich superbohaterami.
 
zigzak

WTS #16 Nocturn City

pn wrz 26, 2011 12:29 pm

No, taki Watchmen, czyli superbohatrowie służą Aparatowi i robią crowd control :)

Można woóle zrobic "Ligę MiŚ", czyli Małych i Średnich przedsiebiorców, przebierajacych się w kostiumy, by walczyc o lepsze jutro.

A tak serio - nie bawmy się tu w kampanię wyborczą :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości