Zrodzony z fantastyki

Alpha-Omega
Stały bywalec
Stały bywalec

Zapora Lorda Ao

wt maja 08, 2007 10:23 am

Jakieś źródła podają jakoby Lord Ao stworzył "gdzieś" arcypotężne runy mocy, które mają bronić dostępu do świata Shadevarom. Czy mogę prosić o jakieś bardziej szczegółowe informacje?

Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony

wt maja 08, 2007 12:20 pm

Sangster pisze:
Jakieś źródła podają j

Czy mógłbyś podać jakie :)
W każdym razie Shadevarim/om dostęp do Krain utrudnili Azuth i Gond, którzy stworzyli kieszonkowy plan o kształcie kuli zawierający iluzje planu Cienia i przy pomocy stworzonej przez Gonda Cienistej Gwiazdy (klucza) zamknęli ich tam. No a później wysłali ich na skraj świata, gdzie przebywają do dziś, szukając sposobu na wydostanie się z tego planu.

Alpha-Omega
Stały bywalec
Stały bywalec

wt maja 08, 2007 7:48 pm

Nie pamiętam, kilka miesięcy temu widziałem to na tym forum.

amnezjusz pisze:
W każdym razie Shadevarim/om dostęp do Krain utrudnili Azuth i Gond, którzy stworzyli kieszonkowy plan o kształcie kuli zawierający iluzje planu Cienia i przy pomocy stworzonej przez Gonda Cienistej Gwiazdy (klucza) zamknęli ich tam. No a później wysłali ich na skraj świata, gdzie przebywają do dziś, szukając sposobu na wydostanie się z tego planu.

To znam...

Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony

śr maja 09, 2007 12:04 am

Hm, poszukałem, poszukałem i chyba znalazłem :P

O ile dobrze mi się wydaje 'runami' o których piszesz są glify i napisy pokrywające ściany Realmspace (które de facto w 3 ed już chyba nie istnieje). Powiada się, że ich twórcami były Moce Realmspace (czyli prawdopodobnie Ao) i mają one stanowić zabezpieczenie przed intruzami (jakimi niewątpliwe byli shadevari ;)). Glify można było odczytać dopiero wtedy gdy rzuciło się na nie czytanie magii. Okazywało się wtedy, że są to zaklęcia, które po przeczytaniu aktywowały się ze stokroć większą mocą, stokrotnie powielając swój efekt! O tym, że to właśnie przy pomocy tych glifów Ao zagrodził shadevarom drogę do Torilu można chyba przeczytać w Księciu Kłamstw.

Mam nadzieję, że pomogło.
Pozdrawiam

Alpha-Omega
Stały bywalec
Stały bywalec

śr maja 09, 2007 4:35 pm

amnezjusz pisze:
O tym, że to właśnie przy pomocy tych glifów Ao zagrodził shadevarom drogę do Torilu można chyba przeczytać w Księciu Kłamstw.

Akurat dzisiaj skończyłem czytać tę znamienitą książkę i absolutnie nic tam o tym nie ma.

No cóż, takie informacje to trochę za mało... Ale i tak dzięki.

Awatar użytkownika
Xanatos
Stały bywalec
Stały bywalec

ndz maja 13, 2007 5:56 pm

Mam jedno naiwne pytanie :P - kto to są Shadevari?

Awatar użytkownika
Basior
Stały bywalec
Stały bywalec

Hmm

ndz maja 13, 2007 6:17 pm

No właśnie i z jakiego podręcznika/książki mogę się dowiedzieć coś o tych planach, Ao i shav... coś tam.

Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony

ndz maja 13, 2007 6:21 pm

Tak w skrócie: Shadavari to potężne istoty, które (w czasie tworzenia się Realmspace) zostały zrodzone z ciemności i chaosu. Są to wrogowie Lorda Ao, istnieje możliwość, że przewyższają go mocą. Jest ich 13.

Basior, info o nich znaleźć można np w Faiths and Avatars - 2 ed.

Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

ndz maja 13, 2007 7:05 pm

amnezjusz pisze:
Basior, info o nich znaleźć można np w Faiths and Avatars - 2 ed.

Jak również w Villains' Lorebook, przy czym tam są przedstawieni jako stosunkowo słabe istoty, kontrolowane przez Malaugrimy.