Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Zasady domowe do Book of Erotic Fantasy [3.5]

czw gru 30, 2010 5:59 pm

Te zasady domowe odnoszą się do dwóch podręczników wydanych na licencji OGL: Book of Unlawful Carnal Knowledge, a także bardziej znanego Book of Erotic Fantasy.

Zasada nr. 1
Nie ma dodatkowego atrybutu Appearance. Za wszystko odpowiada Charyzma. Mężczyźni niektórych ras (ludzie, orki, półorki, etc.) mogą użyć Siły, żeby zrobić wrażenie na kobietach.

Zasada nr. 2
Nie ma dodatkowej umiejętności - Perform [sexual techniques] w przypadku BoEF lub Sexual Prowess w przypadku Book of Unlawful Carnal Knowledge. Zamiast nich używamy social skills, najczęściej Dyplomacji, lub po prostu testu Charyzmy. Bard może wykorzystać umiejętność Występów (szczególnie taniec lub śpiew). W niektórych przypadkach (hint, hint) może zostać wykorzystana wartość danej umiejętności plus modyfikator z Charyzmy plus modyfikator z Kondycji.
Jeśli MG koniecznie chce, może użyć jednej z tych umiejętności, ale jest ona wtedy klasowa dla wszystkich klas postaci.

Zasada nr. 3
Stworzenie może wybrać jedną cechę (jeden atut z BoEF lub jeden trik z BotUCK lub jeden atut z BotUCK) na każde dwa punkty, o które jego Charyzma przekracza 10.

Zasada nr. 4
Atuty z BoEF ani BotUCK nie mogą zostać wybrane w sposób inny niż powyżej. Triki z BotUCK mogą zostać wybrane, ale nie więcej niż jeden raz każdy (tzn. jeśli masz np. Adaptive Lover jako cechę, nie możesz go wybrać jeszcze raz). Triki z BotUCK nie mają wymagania umiejętności, jeśli umiejętność owa nie istnieje w danej kampanii.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jeśli wymyślę jeszcze jakąś zasadę, zostanie ona tu dopisana.

Zapraszam do komentowania nie tylko zasad domowych, ale też wymienionych wyżej podręczników, oraz ogólnie możliwości odwzorowania kwestii związków, seksu, ciąży i dzieci w D&D.
Proszę biorących udział w dyskusji o nieużywanie wulgarnego języka (tak dmuchając na zimne).

Zi
Ostatnio zmieniony pt gru 31, 2010 11:25 am przez Zireael, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Gwjazdor
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1287
Rejestracja: czw sty 25, 2007 10:53 pm

Zasady domowe do Book of Erotic Fantasy [3.5]

czw gru 30, 2010 9:55 pm

Zireael pisze:
Zasada nr. 1Nie ma dodatkowego atrybutu Appearance. Za wszystko odpowiada Charyzma.

+1
Zireael pisze:
Zasada nr. 2Nie ma dodatkowej umiejętności - Perform [sexual techniques] w przypadku BoEF lub Sexual Prowess w przypadku Book of Unlawful Carnal Knowledge.

Nie wiem czemu :) Niech to będzie po prostu umiejętność klasowa lub międzyklasowa dla wszystkich, a gdy brak rang to po protu test oparty na tej Charyzmie.

Zireael pisze:
Stworzenie może wybrać jedną cechę (jeden atut z BoEF lub jeden trik z BotUCK) na każde dwa punkty, o które jego Charyzma przekracza 10.

Co do atutów, trzebaby jakoś uściślić które istoty są "urodziwe". Najprościej byłoby założyć, że "urodziwy" = rasowa premia do Charyzmy. Ale to już daje i tak ten dodatkowy atut za wysoką Cha. I może na tym pozostać? Po prostu na każdy punkt premii z Cha (niektóre może i z innych atrybutów), istota wybierze sobie jeden z tych atutów. Co do tych Sexual Tricks, z tego co się zdążyłem zorientować, wybiera się 1 trick za każdą rangę w w/w umiejętności. Więc po prostu jeśli ktoś się chce rozwijac w tym, to bierze rangi, to mniej boli niż atuty.

Zireael pisze:
Zasada nr. 4Atuty z BoEF/triki z BotUCK nie mogą zostać wybrane w sposób inny niż powyżej.

Tego bym nie ograniczał :) Jak wspomniałaś w poprzednim temacie, te atuty powodują w większości wypadków obniżenie umiejętności bojowych. Więc mało kto pewnie by je wybierał zamiast atutów "normalnych". Ale skoro ktoś by jednak chciał, to czemu mu zakazywać?

Ogarnę ten podręcznik i może też na coś wpadnę :)
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Zasady domowe do Book of Erotic Fantasy [3.5]

czw gru 30, 2010 10:49 pm

Ja tam zakładam że nie ma jednej liczby opisującej wygląd. Opisuję graczom atrakcyjność postaci uwzględniając;

* Ewentualnie skrajnie niskie atrybuty (poniżej 8 ) - jeśli ktoś ma bardzo małego inta to może często stać z rozdziawioną gębą a przynajmniej patrzy jakoś tak jakoś bezmyślnie. Mała mądrość oznacza zwykle typy neurotyczne, niezdolne spojrzeć ci w oczy itp. Bardzo mała siła - chuderlawy, mała siła duża kondycja może być tłustawy (ale nie otyły), mała zręczność - porusza się niezgrabnie itp. Bardzo niska charyzma oznacza cokolwiek odrzucającego w wyglądzie, głosie, zachowaniu itd.
* Jeśli żaden atrybut nie jest skrajnie niski to i tak zakładam że najniższy z nich będzie "ogranicznikiem" urody. Facet który ma atrybuty 12/14/12/14/12/12 (taki złodziejaszek, atrakcyjność wyglądu 12) jest ładniejszy niż ktoś kto ma atrybuty 8/10/14/18/8/12 (taki czarodziej w miarę wygadany, ogólna atrakcyjność wyglądu 8)
Przy czym kobietom mogę darować uwzględnianie w tym opisie siły, inta i mądrości o ile są na poziomie akceptowalnym (8). To znaczy że kobiecie łatwiej jest załapać się na "ogólną atrakcyjność 14" na ten przykład (8/14/14/14/8/8/14 - super laska). No chyba, że jakiś facet wyjątkowo ocenia kobiety kompleksowo bo szuka kandydatki na gospodarną mądrą żonę czy coś.
* Biorę poprawkę na tryb życia i dbanie o siebie. Ogólnie, daje to duży bonus w miarę zamożnym, czystym mieszczanom w stosunku do upapranych krwią i błotem, nieco wygłodzonych poszukiwaczy przygód.
* Biorę poprawkę na różnice rasowe, w tym różnice między plemionami ludzi etc. Ogólnie, postaci o charakterze raczej chaotycznym zwykle postrzegają egzotykę jako coś atrakcyjnego a praworządne - uważają że "nasze dziewczyny są najpiękniejsze".
* Wygląd robi pierwsze wrażenie, drugie wrażenie, przy rozmowie, to już głównie charyzma. Typowy sorcerer z punktów z 8 siły i 18 charyzmy z daleka będzie postrzegany jako chuderlawy dziwak ale jak się odezwie, szybko poprawia wrażenie.

To wszystko nie jest ścisła mechanika tylko opis generowany z rzutu okiem na kartę :) Wygląd rzecz względna.

Co do umiejętności łóżkowych - gdyby któryś gracz mi powiedział że chce taki skill i by znalazł nauczyciela (zapewne jakąś kurtyzanę) to bym pozwolił. Ale ogólnie zakładam, że mało komu przychodzi coś takiego nawet do głowy. Antykoncepcja nie jest jakoś super dostępna, poród to realne ryzyko śmierci matki, bękarty i ich matki mają przerąbane. W efekcie wolny seks jest raczej sportem ekstremalnym i jest tematem tabu.

Dlatego planuję wyduszać z graczy uzasadnienie, że ich postaci w ogóle wiedzą że jakieś umiejętności istnieją. Chyba , że to elfy. Ale jeśli to ludzie, i są młodzi i przed-inicjacją (co normalne dla postaci poziomu 1) to ich wiedza o erotyce i rozmnażaniu jest raczej taka:
1. Dzieci powstają w jakiś sposób w małżeństwach. Ktoś kto się żeni, zyskuje magicznie dokładną wiedzę jak je zrobić w czasie nocy poślubnej. (ewentualnie wioskowe babki dadzą kilka rad w czasie wesela)
2. (wiedza przeciętnej młodej dziewczyny) Całowanie się z kimś i dalsze tajemnicze rzeczy które z tego wynikają są bardzo niebezpieczne i grożą powstaniem bękartów. Bękarty wyglądają jak normalne dzieci ale są z natury złe lub głupie lub brzydkie i przynoszą nieszczęście. Jeśli przypadkiem się zdarzy zrobić takie rzeczy to natychmiast należy wyjść za mąż.
3. (wiedza przeciętnego młodego chłopaka przekazana przez ojca) "hyhyhyhy"???
Ostatnio zmieniony czw gru 30, 2010 11:10 pm przez Albiorix, łącznie zmieniany 4 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1778
Rejestracja: wt lip 29, 2008 7:31 am

Zasady domowe do Book of Erotic Fantasy [3.5]

czw gru 30, 2010 11:04 pm

Albiorix, to co powiesz o Aasimarze o statach: 14/17/14/14/14/10? :> (+1 za rozwinięcie za poziom)

Zireael pisze:
Zasada nr. 2
Nie ma dodatkowej umiejętności - Perform [sexual techniques] w przypadku BoEF lub Sexual Prowess w przypadku Book of Unlawful Carnal Knowledge. Zamiast nich używamy social skills, najczęściej Dyplomacji, lub po prostu testu Charyzmy. W niektórych przypadkach (hint, hint) może zostać wykonany test Kondycji.


Tu jednak pozostawiłbym choćby pierwszą z wymienionych umiejętności, bowiem nie zawsze "test Dyplomacji" równa się udanemu [hint, hint]. ;) Ewentualnie dodałbym sumę modyfikatorów do Charyzmy oraz Kondycji.
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Zasady domowe do Book of Erotic Fantasy [3.5]

czw gru 30, 2010 11:15 pm

Mam w drużynie Aasimarkę kapłankę Korda z małą charyzmą. Nie jest ona bardzo atrakcyjna seksualnie - ma posągowe, mocne rysy, kojarzące się raczej z twardą nieprzystępną walkirią a jej niebiańska aura raczej budzi nieśmiałość i dystans. No a pod warstwą postawy twardej baby co to raz składa a raz łamie kości lodowym barbarzyńcom ukrywa się ludzka część jej natury, nieśmiała dziewczyna która wie że ciężko jej będzie znaleźć męża.

Gdybyś grał u mnie tą postacią, dałbym Ci wybrać, zależnie od koncepcji postaci, jak chcesz wyglądać w zakresie:

a) Doskonałe proporcje, wspaniałe muskuły, niesamowita gracja ruchów, głębokie, mądre spojrzenie. Za to twarz zdradza pół-ludzkie pochodzenie, jej pospolite rysy pasowałyby raczej chłopu lub sklepikarzowi niż temu posągowemu herosowi.

b) (...) Ogólne wrażenie psuje nieznaczny grymas twarzy, taksujące spojrzenie, protekcjonalny ton - ten niezwykle przystojny osobnik sprawia nieco odpychające wrażenie jakby na wszystkich patrzył z góry, każdego oceniał i każdego traktował jak grzesznika i kmiota.

c) inne?
Ostatnio zmieniony czw gru 30, 2010 11:31 pm przez Albiorix, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Zasady domowe do Book of Erotic Fantasy [3.5]

pt gru 31, 2010 11:26 am

Dziękuję za pomysły wszystkim, zaktualizowano pierwszego posta.
Czekam na dalsze sugestie...

BotUCK jest naprawdę ciekawe jeśli chodzi o rozdziały opisujące podejście różnych kultur do kwestii ciąży/dzieci. Rozdział o seksualności potworków też. Ale wszystko na głowę bije Lust Elemental, szkoda, że kompletnie pozbawiony fluffu.
 
Awatar użytkownika
Rodriguez
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1252
Rejestracja: wt lip 14, 2009 8:23 pm

Re: Zasady domowe do Book of Erotic Fantasy [3.5]

pt gru 31, 2010 11:38 am

Zi, Ty nie jesteś czasem za młoda na takie podręczniki? :razz:
Ostatnio zmieniony pt gru 31, 2010 11:38 am przez Rodriguez, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Zasady domowe do Book of Erotic Fantasy [3.5]

pt gru 31, 2010 11:50 am

Rok ponad granicą 18 lat :wink:

EDIT: Poza tym młodsi też mogą bez problemu kupić np. Book of the Vile Darkness po polsku. Nikt nie sprawdza, czy masz 18 lat. A ktoś dobrze nazwał podręczniki 18+ "do szokowania gimnazjalistów" :razz:
Ostatnio zmieniony pt gru 31, 2010 12:02 pm przez Zireael, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Gwjazdor
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1287
Rejestracja: czw sty 25, 2007 10:53 pm

Zasady domowe do Book of Erotic Fantasy [3.5]

pt gru 31, 2010 12:52 pm

Zireael pisze:
A ktoś dobrze nazwał podręczniki 18+ "do szokowania gimnazjalistów"

Kamulec :wink: Swoją drogą to nie uważam by było konieczne to "18+" w Plugawym Mroku O.o No, ale to nie o nim dyskusja hehe.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Zasady domowe do Book of Erotic Fantasy [3.5]

sob sty 22, 2011 9:14 am

Czekam na dalsze uwagi.
 
Awatar użytkownika
Dagome
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 9:31 pm

Re: Zasady domowe do Book of Erotic Fantasy [3.5]

sob sty 22, 2011 2:32 pm

Antykoncepcja nie jest jakoś super dostępna, poród to realne ryzyko śmierci matki, bękarty i ich matki mają przerąbane. W efekcie wolny seks jest raczej sportem ekstremalnym i jest tematem tabu.


W ZK jest, w Opisie świata jak dobrze pamiętam są ziółka nie tylko dla pań ale i panów :razz: .
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Zasady domowe do Book of Erotic Fantasy [3.5]

sob sty 22, 2011 2:48 pm

Sa ale ogolnie trucizny w d&d sa bajecznie drogie i absurdalnie malo skuteczne, wiec ziola pewnie tez.
 
Shillelagh wielder
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 240
Rejestracja: czw lut 12, 2009 10:34 pm

Re: Zasady domowe do Book of Erotic Fantasy [3.5]

sob sty 22, 2011 2:58 pm

W/w ziółka kosztują 1sz/2ss odpowiednio dla panów i pań. Dla chłopa może to dużo (bardzo), ale dla średnio zamożnego mieszczanina rozsądna kwota za możliwość zaznania rozkoszy bez konsekwencji :razz:

Pozdrawiam
Shillelagh wielder
 
Awatar użytkownika
Gwjazdor
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1287
Rejestracja: czw sty 25, 2007 10:53 pm

Zasady domowe do Book of Erotic Fantasy [3.5]

sob sty 22, 2011 4:04 pm

Dagome pisze:
W ZK jest, w Opisie świata jak dobrze pamiętam są ziółka nie tylko dla pań ale i panów .

W BoEF jest trochę środków antykoncepcyjnych o różnej procentowej szansie "sukcesu". Te ziółka IMO powinny być też jakoś tak zrobione, bo inaczej są po prostu w 100% skuteczne.
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Zasady domowe do Book of Erotic Fantasy [3.5]

sob sty 22, 2011 4:27 pm

W większości światów D&D chłopi to wolni rolnicy w stylu z pogranicza między feudalizmem a dzikim zachodem, nie są wcale tacy biedni jak chłopi późnego średniowieczna prawdziwej Europy.

To rzeczywiście niedużo. Biorąc pod uwagę że trucizna powodująca lekkie mdłości i drobną drętwotę ciała przez kilka godzin potrafi kosztować całe setki sztuk złota - to zaskakujące :)
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Zasady domowe do Book of Erotic Fantasy [3.5]

sob sty 22, 2011 7:00 pm

Wiesz, trucizny są nielegalne i przy ich tworzeniu można się samemu zatruć - to podnosi cenę.

Ziółka są chyba w Magii Faerunu i są 100% skuteczne, ale przez krótki czas... 48 h? chyba.

Co sądzicie o klasach prestiżowych z Book of Erotic Fantasy? Dla mnie żadna do niczego się nie nadaje, poza może dominatorem.
 
Awatar użytkownika
Gwjazdor
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1287
Rejestracja: czw sty 25, 2007 10:53 pm

Zasady domowe do Book of Erotic Fantasy [3.5]

ndz sty 23, 2011 2:47 am

Zireael pisze:
Ziółka są chyba w Magii Faerunu i są 100% skuteczne, ale przez krótki czas... 48 h? chyba.

FRCS. Dla faceta - 3k4 dni, 1gp. Dla kobity 2k4+2 dni, 1sp (z opcją na 2x dłużej). I tak w porównaniu z BoEF to jest cudeńko. Gwarancja bezpieczeństwa przez 2-3 dni? Za taką cenę? W BoEF itemy które dają 80-85% kosztują 10-15 gp

Zireael pisze:
Co sądzicie o klasach prestiżowych z Book of Erotic Fantasy? Dla mnie żadna do niczego się nie nadaje, poza może dominatorem.

Czemu?
Disciple of Aaluran, Dominator, Knot Binder, Metaphysical Specialist (Zwłaszcza on! 3 levele na których dostajemy: możliwość rzucania meta-zaklęć w zamian za ability dmg (to niby kiepskie), Bonusowy Metamagic Feat, i obniżenie kosztów metamagii o 1 level...), Pierced Mystic, Voyeuristic Seer - wszystkie te klasy mają +1 caster level na każdym levelu. Więc skoro normalny czysty Wizard/Druid/Cleric/Sorcerer 20 jest taki super, to nie powiesz mi chyba, że postać która ma to samo +"klimatyczne bonusy" jest do niczego :)?

Taki Disciple of Aaluran lub Sacred Prostitute to np idealne postacie na BN'ów z kultów Sune lub Sharess.

Ile PrC zostało? Raptem 5. Jeśli nawet nie dla graczy, to chociaż dla NPC
*Divine Celibate - w sam raz dla takiego paladyna jakiegoś cnotliwego zakonu, lub po prostu kogoś poświęconego jakiemuś bóstwo (popularny motyw w filmach itd)
*Fey Enticer - Tu wiadomo, jakieś kuszące nimfy/driady etc (nikt nie miał w teamie np gracza Half-Nymph? Albo kogoś o typie Fey?). Dopalenie ST w Spell-like i Supernatural abilities, i dodatkowo podniesienie Appearance (jeśli korzystać z tego houserule App=Cha, wtedy jeszcze lepiej podniesie się ST spell-like i supernatural abilities).
*Frenzied Disciple - Jakby połączyć jakoś z Bardo-Dervishem? Monkiem? Albo Frenzied Berserkerem? :) Mogłoby wyjść coś ciekawego.
*Harem Protector - Full bab, d10 hp, 2 dobre RO. 3 Bonus featy, immunity na enchantments, improved uncanny dodge, +(lvl) do Spot i Listen? To nie tylko "Harem Protector". To materiał na dobrego strażnika :)
*Rake - Tutaj pomysły nasuwaja się same, głównie na NPC. Szpieg-infiltrator działający w myśl hasła "z kim muszę się przespać by dostać X" - również popularny motyw w filmach/książkach :)
*Sacred Prostitute - Np jako jedna z kapłanek Sharess/Sune. Lub prywatny "uzdrowiciel" pracujący dla BG :P
Ostatnio zmieniony ndz sty 23, 2011 2:48 am przez Gwjazdor, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Zasady domowe do Book of Erotic Fantasy [3.5]

ndz sty 23, 2011 3:59 am

Ziółka z Magii Faeurunu są w Faerunie. Reszta światów musi sobie radzić sama, a według logiki analogii z RL - powinny być problematyczne i nie zawsze skuteczne. Ziółkami ciężko zrobić antykoncepcję hormonalną i najczęściej były to po prostu toksyczne substancje prowadzące do wczesnego poronienia, przy tym często niebezpieczne dla zdrowia matki.

Trucizny zapewne są legalne lub nie zależnie od lokalnego prawodawstwa. A władcy krain D&D nie mają poważnych powodów by delegalizować trucizny ponieważ większość trucizn nie jest nawet niebezpieczna dla zdrowia i można je sobie zażywać bez obaw o konsekwencje gorsze niż kac. Weźmy sobie standardowego człowieka, 1 poziom commonera, jakieś 3-4 hp, 10 kondycji. Z 27 trucizn z SRD tylko 5 ma szanse go zabić (zabrać 10 lub więcej kondycji), z czego 4 mają na to poniżej 30% szans. W tym tylko jedna kosztuje poniżej 1000 złotych monet. Tymczasem przeciętny ziutek z mieczem ma większe szanse powalić tego osobnika w pierwszym ciosie. Za 1000 złotych monet możemy zatrudnić cały oddział ziutków z mieczami na długie miesiące. Ergo, trucizny w porównaniu z mieczami to niegroźne pikusie i nie ma podstaw żeby były nielegalne w państwach, gdzie legalne są miecze. Oczywiście jeśli nie ma jakichś względów religijnych czy coś.

Natomiast antykoncepcja... Jeśli w prawdziwym świecie nowoczesne kościoły mają do niej zastrzeżenia, to w pseudośredniowieczu co drugi praworządny - dobry kościół pali pewnie na stosie osoby przyłapane na posiadaniu takich ziółek. Nierządnice jedne.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości