Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
wissereth
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: czw mar 23, 2006 8:04 pm

Zasady tworzenia statków powietrznych

pn maja 31, 2010 5:03 pm

Jak w temacie potrzebne mi są nazwy podręczników lub adresy stron gdzie znaleźć można informacje o tworzeniu/działaniu statków powietrznych. Świat to D&D 3,5 ale ponieważ natchnienie znaleźć można wszędzie a MG może wszystko więc wdzięczny za jakiekolwiek informacje z tejże dziedziny. Pamiętam, że widziałem dawno temu podręcznik opisujący to zagadnienie bardzo wyczerpująco ale skleroza nie zna litości i nie pamiętam już tytułu. :cry:

Z góry dziękuję za podpowiedzi i pomoc.

PS
Ponieważ dawno nie było mnie na forum proszę o wybaczenie i wyrozumiałość jeśli mój post powinien znaleźć się w innym miejscu.
Ostatnio zmieniony ndz cze 06, 2010 6:42 pm przez Zsu-Et-Am, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Jean de Lille
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1156
Rejestracja: śr paź 21, 2009 2:21 pm

Potrzebne podręczniki lub zródła wiedzy.

pn maja 31, 2010 5:22 pm

Magia Faerunu - podstawowe informacje na temat statku, jego budowy, działania i procesu tworzenia. Zakładając, że chodzi o model halruaański.
 
Awatar użytkownika
Królik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 201
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 8:42 am

Potrzebne podręczniki lub zródła wiedzy.

pn maja 31, 2010 5:26 pm

Jeśli się nie mylę zasady dotyczące machin ale w 3.0 były opisane w Księdze broni i ekwipunku. Chyba coś jeszcze było w podręczniku budowniczego twierdz ale tego nie jestem pewien jako że miałem podręcznik tylko kilka razy w rękach.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Potrzebne podręczniki lub zródła wiedzy.

pn maja 31, 2010 8:13 pm

Halruaański statek jest opisany też w Lśniącym Południu (Shining South).
 
Awatar użytkownika
Ginden
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: pt gru 19, 2008 1:15 pm

Potrzebne podręczniki lub zródła wiedzy.

pn maja 31, 2010 8:20 pm

Gdzieś na forum pojawiła się metoda stworzenia statku powietrznego z latających dywanów, wypchanego krakena i smoczej skóry. :O
 
Awatar użytkownika
wissereth
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: czw mar 23, 2006 8:04 pm

Re: Potrzebne podręczniki lub zródła wiedzy.

ndz cze 06, 2010 6:20 pm

Dzięki za odzew!
Sprawdziłem podane przez was książki i owszem jest tam coś-niecoś na interesujący mnie temat. (Szczególne przemawia do mnie wizja ogromnej twierdzy przerobionej na coś w rodzaju lotniskowca). Nadal jednak nie mam dość na moją sesję, więc nadal proszę o podrzucanie tytułów w których byłyby jakieś zasady tworzenia, walki powietrznej, uzbrojenia lub wręcz pomysłów na statki powietrzne. Mogą to być nawet inne settingi/systemy, byle było o machinach/statkach/pojazdach/stworzeniach które mogą być wykorzystane do transportu/walki w powietrzu.

Jeszcze raz dzięki za wszelką pomoc!
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

Re: Zasady tworzenia statków powietrznych

ndz cze 06, 2010 6:55 pm

Jeśli statki powietrzne to koniecznie te z Eberronu - znajdziesz je w Eberron Campaign Setting oraz w Magic of Eberron. Zdecydowanie najspójniejsze pod względem mechanicznym.
 
Awatar użytkownika
goracepapu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 801
Rejestracja: czw lip 30, 2009 9:44 pm

Re: Zasady tworzenia statków powietrznych

śr cze 09, 2010 3:41 pm

Polecam Podręcznik budowniczego twierdz oraz link:
http://community.wizards.com/go/thread/ ... ying_Box...
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

Re: Zasady tworzenia statków powietrznych

czw cze 17, 2010 8:47 am

Sam miałem problem - rozwiązałem go stosując D20 FUTURE :D zaimplementowałem zasady konstrukcji Statków/Okrętów kosmicznych. :D Drobne przeróbki w postaci zamiany Fussion Power Core - Kryształ Słoneczny :D - podobnie z bronią i resztą elementów. W pakiecie dostajemy sensowny system walki statków.
Z czysto DeDekowych rozwiązań polecam SpellJammer - z tego co pamiętam były w suplementach zasady konstrukcji statków latających 0 nie tak szeczegółowe jak w Future ale dość dobre.
 
Awatar użytkownika
Gwjazdor
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1287
Rejestracja: czw sty 25, 2007 10:53 pm

Zasady tworzenia statków powietrznych

czw cze 17, 2010 10:37 am

<Włączam sobie powiadomkę na ten temat>

BTW jesli ktoś wie jak włączyć powiadomkę na maila bez pisania specjalnie posta, będę wdzięczny :)
 
Awatar użytkownika
Jean de Lille
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1156
Rejestracja: śr paź 21, 2009 2:21 pm

Zasady tworzenia statków powietrznych

czw cze 17, 2010 11:53 am

Gwjazdor pisze:
BTW jesli ktoś wie jak włączyć powiadomkę na maila bez pisania specjalnie posta, będę wdzięczny
To nie będzie po prostu przycisk "Obserwuj" w pasku u dołu ekranu?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości