Zrodzony z fantastyki

 
Widmo
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: czw gru 04, 2003 5:36 pm

Zbroja a'la IronMan

śr lis 26, 2014 12:56 pm

Ostatnio jeden z moich graczy marudzi mi o zbroję która sama by się zakładała ( coś jak ta z filmu o Iron Manie) Nie moja wina że jak idzie spać to się rozbiera z tej pełnej płytówki a potem coś go budzi w nocy :judge: :lol:
Widzieliście gdzieś w podręcznikach coś podobnego? Czy macie na to jakieś domowe zasady ( nie wiem np. zbroja kosztuje jak pancerz +2) ?
 
Aramil_S
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 91
Rejestracja: śr sie 12, 2009 5:37 pm

Re: Zbroja a'la IronMan

śr lis 26, 2014 8:32 pm

W "Obrońcach wiary" (3ed.) jest cecha "Przywołanie". W akcji standardowej teleportuje i od razu zakłada zbroję lub tarczę, kosztuje +1

A jakbyś chciał pobawić się nieco humorystycznie ;) :
Niewidoczny giermek
Ta zaklęta opaska na ramię na słowo rozkazu powiększa lub zmniejsza zbroję i/lub ubranie (jak rękawiczka - schowek) oraz telekinetycznie zakłada ją na właściciela. Zakładanie trwa tak długo, jakby właściciel robił to samodzielnie, jednak nie wymaga z jego strony żadnej akcji. Jeśli właściciel może poświęcić nieco uwagi na odpowiednie ustawienie się (nie może tego zrobić w walce, siedząc itp.) należy to traktować jak pomoc w zakładaniu pancerza. Wszystkie elementy zbroi są powiększanie i zmniejszane jednocześnie. Jeśli moc opaski zostanie stłumiona gdy zbroja jest pomniejszona, elementy powrócą do normalnych rozmiarów i upadną pod nogi właściciela.
Poziom czarującego: 7 Wymagania: Stworzenie cudownej rzeczy, Stworzenie pancerza, skurczenie przedmiotu, niewidoczny służący Cena rynkowa: 4400sz (Jako bazę przyjąłem rękawiczkę-schowek nie zajmującą miejsca na przedmiot magiczny, uznałem że automatyczne zakładanie jest równoważone przez czas na nie potrzebny, więc nie podbijałem dodatkowo ceny)
 
Widmo
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: czw gru 04, 2003 5:36 pm

Zbroja a'la IronMan

czw lis 27, 2014 9:51 am

Dziękować wielce :rockpunk:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość