Zrodzony z fantastyki

 
Obliv
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 109
Rejestracja: sob lip 22, 2006 8:44 pm

pt lip 24, 2009 9:47 am

Tak, i przy okazji mógłbyś podać skąd jest ten jadeit.
 
Awatar użytkownika
Sigard Xorth
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: pn cze 22, 2009 4:32 pm

pt lip 24, 2009 10:56 am

Typ zbroi jest z zapiomnianych krain Podmrok a jadeit z zapomnianych krain krainy wschodu ale jadeit zmodyfikowałem bo był materiałem na broń. Ale zmieniłem go na materiał na pancerz że zwiększa KP
 
Obliv
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 109
Rejestracja: sob lip 22, 2006 8:44 pm

pt lip 24, 2009 12:21 pm

Sigard Xorth pisze:
Istnieje typ zbroi min. Ciemnołuskowa która daje +2 do kp jest 10 maks. premii ze Zr .Tylko 5% niepowodzenia czaru wtajemniczeń i kosztuje tylko 1000sz .


To się jeszcze zgadza.

Sigard Xorth pisze:
Jest lepiej można zlecić wykonanie takiego pancerza z jadeitu co daje nam 0% niepowodzenia i +4 z Kp

Zasada domowa, te +4KP to cholernie dużo, nawet więcej niż dawał adamant do CIĘŻKICH ZBROI w 3.0

Sigard Xorth pisze:
Ale że Bóg jest łaskawy więc wplećmy w nią Ysgardzki drut serdeczny I mamy:


Z tego co widzę w KBiE to Ysgardzki drut serdeczny można wpleść tylko do koszulek kolczych, kolczug lub ciężkich pancerzy.

Sigard Xorth pisze:
Zbroja Ciemnołuskowa (Jadeit) +6 do KP 10 Maks. premii ze Zr, 0% niepowodzienia czaru wtajemniczeń kosztowac będzie 3500sz I wazyć będzie 1,5kg Ale co wymyśliłem sam można podkuć ją jeszcze Helenium co zmniejszy jej wagę do 0,5kg! Dla mnie najlepsza opcja dla czarodzieja zaklinacza etc.


Śmiesznie niska cena jak ta tak potężna zbrojkę, która jest w dodatku lekka, nie pytam nawet skąd te Helenium bo i tak ta rozpiska nie trzyma się kupy z prostego powodu :

Zbroja Ciemnołuskowa jest konkretnym typem pancerza wykonanym ze skór weży... Ty chcesz nałożyć na to jadeit, który jest kryształem ( tak sądzę, nie mam odpowiedniego podręcznika ) co samo w sobie wypacza ideę zbroi Ciemnołuskowej. Byłby to swoją drogą cięzki pancerz o duuuuuuuużej wadze, a nie zbroja lekka ważąca 1.5kg. A do tego chcesz podkuć lekką zbroję drutem, które się do tego nie nadaje...


Sigard Xorth pisze:
P.S. Wiem że trochę tu namieszałem ale nie na darmo ma sporo podręczników.


Jak już masz tyle podręczników to zrób z nich pożytek...

Zrozum, nawet w grach RPG niektóre rzeczy powinny trzymać się kupy. Nie próbuj się zasłaniać wyobraźnią. Modyfikując mechanikę lub wprowadzając zasady domowe rób to z głową. Pomyśl czy nie ucierpi na tym ogólny "balans" rozgrywki.
 
Awatar użytkownika
Sigard Xorth
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: pn cze 22, 2009 4:32 pm

pt lip 24, 2009 1:32 pm

No dobra nie kłóćmy się już. Niechaj wam będzie ale Ciemnołuskowa zbroja i tak wygrywa z mithrilową.
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

pt lip 24, 2009 3:17 pm

Czy ja wiem. Za 5% większa szanse niepowodzenia czaru mamy 10% większa szanse że zostaniemy trafieni. Tak to mniej wiecej przedstawia się na k20.

Choc zawszem mnie ciekawi, że taka koszulka kolcza to utrudnia ruchy rękami (i to jak bardzo!) A takie grube zimowe ubranie, czy obwisłe szaty o przydługich rękawach już nie.
 
Awatar użytkownika
Sigard Xorth
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: pn cze 22, 2009 4:32 pm

pt lip 24, 2009 8:58 pm

No ale możesz jeszcze załozyć jakiś amulet odający do KP +1 lub +2 to szanse będa jakie takie wyrównane nie?
 
Awatar użytkownika
Chochliczek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 178
Rejestracja: pn lis 10, 2008 9:55 pm

pt lip 24, 2009 9:11 pm

A mając mithrilową nie możesz założyć? :)
 
Awatar użytkownika
Sigard Xorth
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: pn cze 22, 2009 4:32 pm

Re: Zbroja dla maga

pn sie 10, 2009 11:37 am

Tylko po co to jest temat o zbroi dla maga a nie jak zrobić pancez +20 do kp. Chodziło mi o to ze po założeniu takiego amulety mamy zbroję 5% niepowodzenia czaru i +4do Kp
 
Awatar użytkownika
goracepapu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 801
Rejestracja: czw lip 30, 2009 9:44 pm

Re: Zbroja dla maga

czw paź 01, 2009 11:39 am

Thisledown-padded Mithral Breastplate +1 of Nimbleness and Twilight
Mithral: [DMG] +2 max dex; -3 armor check penalty; -10% arcane spell failure.

Twilight: [BoED] cost +1; -10% arcane spell failure.

Nimbleness: [MoF] cost +1; +2 max dex; -1 armor check penalty.

Thisledown padding: [RotW] mało gp, +1 armor check penalty; -5% arcane spell failure.

AC +6; Max Dex +7; Armor Check Penalty -1; Arcane Spell Failure 0%

http://community.wizards.com/go/thread/ ... ellcasting
Ostatnio zmieniony czw paź 01, 2009 11:40 am przez goracepapu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Bartoleon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: ndz cze 21, 2009 7:38 pm

Re: Zbroja dla maga

sob kwie 24, 2010 11:52 pm

To ja może dodam coś po polsku :) Możemy zrobić koszulkę kolczą z żelaza kwarcowego... Daje wtedy +4 do kp 0% niepowodzenia czaru ale będzie warzyła 25kg.
Można też zrobić z tego samego materiału tarczę(ale nie pawęż), Znowu 0% niepowodzenia(a nawet -5%) ale waży znowu dwa razy tyle co powinna. Czyli Najlepsza wersja bo zbroja +4 do kp i tarcza +2 do kp 0% niepowodzenia czarów, ale kosztem 40kg wagi i kosztem 34000sz :cry: . No ale jak ktoś ma dużo kasy i mu sie nudzi.....

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość