Zrodzony z fantastyki

 
kruk__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 455
Rejestracja: pt lis 15, 2002 2:39 pm

[d20] Zeison Sha

pn mar 28, 2005 8:52 pm

Czy Zaison Sha wystêpuje w jakich¶ ksi±¿kach/komiksach/filmach? Czy pojawia siê tylko w Hero Guide i SW:KotOR?

Jak wygl±da sprawa z Jedi zostaj±cym Zaison Sha? Spe³niæ wymagania mo¿e, ale s± oni conajmniej nieprzychylni Jedi ;) Jak ogólnie wygl±da sprawa z Jedi przechodz±cymi do innych tradycji?

Pozdrawiam
kruk
 
Kazeite
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 265
Rejestracja: wt sty 03, 2006 3:51 pm

czw mar 31, 2005 12:12 pm

No... osobiście nie pamiętam, żebym napotkał na tą nazwę poza tymi dwoma źródłami.
 
Zaknus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pn kwie 25, 2005 9:37 pm

czw gru 28, 2006 10:15 pm

Zaison Sha a co to takiego wiele razy przechodzi³em obydwa KotORy i nie przypominam sobie owej nazwy
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

pt gru 29, 2006 10:01 am

Jak wygląda sprawa z Jedi zostającym Zaison Sha?

Odchodzi z Zakonu. Living Force swego czasu definiowało wzięcie kolejnej klasy niezwiązanej z Jedi jako odejście od drogi Rycerzy i podążenie własną ścieżką.

[WC-2.SB]
 
Awatar użytkownika
Togashi Kaneda
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 257
Rejestracja: sob kwie 24, 2004 6:08 pm

czw lis 29, 2007 2:16 pm

Znów polecę wookiepedię . A te zasady living force dot. living force... Jak dla mnie zmiana klasy u jedi wcale nie musi z automatu wywalać go z zakonu. Przecież można spędzić kilka lat na Kashyyk wśród Wookiech i chwycić poziom lub dwa Scouta. Ja bym używał zdrowego rozsądku przy takich zasadach.

W nowej edycji pojawiają się teksty typu, że nawet droid może być jedi, żeby chwycić konkretne umiejętności. Np. Walka mieczem świetlnym. Przykład to hmmm... Grievous? Wiem... On nie jest droidem, ale też nie jest jedi. Na stronie wizards.com/starwars o tym pisali (o droidach jedi:) ). To tylko nazwa klasy. U mnie młodzi adepci Sith czasem mają kilka poziomów w klasie jedi.

Jeszcze jedno... O ile dobrze pamiętam w nowym podręczniku jest napisane, że chyba można być w strukturach dwóch tradycji "mocowych" na raz. Ale pamięć mnie może zwodzić.
 
Awatar użytkownika
Dungal
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: śr maja 24, 2006 6:37 pm

czw lis 29, 2007 3:37 pm

Togashi Kaneda pisze:

W nowej edycji pojawiają się teksty typu, że nawet droid może być jedi, żeby chwycić konkretne umiejętności. Np. Walka mieczem świetlnym. Przykład to hmmm... Grievous? Wiem... On nie jest droidem, ale też nie jest jedi.



Jep, Grievous jest cyborgiem - chyba dobrze określiłem.. Ale zauważcie, z jaką łatwością radził sobie z nim Obi-Wan Kenobi: jedna rączka, druga.. A to dlatego (jak mówił mi mój dawny Master z d6 - specjalista), że Grievious, był ograniczony w Mocy, i polegał na samej szermierce. Nie wiem, jak to wygląda w zasadach (jeszcze), ale to by nieco tłumaczyło. Wg. mnie droidy mogą "machać" świetlówką, ale nigdy nie zrównają się w tym z użytkownikami Mocy. I nawet jeżeli mechanika mówi co innego, to bym ją nagiął do opisanego poglądu :)
 
Awatar użytkownika
Togashi Kaneda
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 257
Rejestracja: sob kwie 24, 2004 6:08 pm

pt lis 30, 2007 7:46 am

Nie chodzi o to, że cyborg, czy inny droid, czy tam robot używa mocy. Żeby wejść na klasę jedi nie musisz być Force Sensitive, a wchodząc na nową klasę dobierasz tylko jeden ze startowych featów. A że droid nie może być FS, to bierzę lightsaber, lub simple weapons czy co oni tam nie mają jeszcze. Głównie to chodzi o talenty związane z używaniem miecza świetlnego(lightsaber combat talent tree).

Oficjalne stanowisko, z którym się zgadzam, znajduje się tu:

http://www.wizards.com/default.asp?x=st ... 70802jc106

Tekst przy ilustracji Antarian Rangera. Powyżej jest też tłumaczenie dlaczego sithowie nie mają dostępu do kightsaber form talent tree. Z tym sie nie zgadzam. Sztuczne osłabianie Sithów mnie wkurza. Mają słabsze talenty etc. Wkurza mnie to i mam umowę z moimi graczami, ze się od tego nie stosuję, czyli dajemy dostęp do części talentów Jedi Knighta, Adeptowi Sith.

Inna rzecz, że tworząc NPC można pokombinować ostro. Ja sobie pozwalam na naginanie zasad w imię dobrej zasady :D.

Wracając do Grievousa... Zginął jak szmata i mam to za złe Lucasowi. Dlaczego Mace - jeden z najlepszych fajterów w historii - nie dał mu rady w Clone Wars, a Obi-Wan, który był dobry, ale od Mace'a zdecydowanie gorszy pokonał go z takimi luzami. Jak sie ogląda Clone Wars... cóż. EPIKA! Tam widać, że Yoda i Mace są masakratorami. Podobnie generał G. który walczy wisząc w powietrzu na repulsorach i to bodaj 6-cioma świetlówkami ma raz. Z łatwością zabija 5 jedi. To ja się pytam... Dlaczego Obi (z całym szacunkiem i odwieczną sympatią!) tak łatwo sobie z nim poradził... Jeszcze blasterem...

A obcinanie ramion to ulubiony patent mistrza Kenobiego :). Ktoś kiedyś policzył ile ramion odciął w całej sadze?
 
Awatar użytkownika
Cal Omas
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 40
Rejestracja: sob gru 09, 2006 3:00 pm

Gdybyś czytał...........

pt lis 30, 2007 3:08 pm

Gdybyś czytał nowelizacje Zemsty Sithów Stovera to byś wiedział :razz: Yoda i Mace swoją metode walki mieczem świetlnym przystosowywali tak, aby ukryć nią swoje słabe strony np. yoda niski wzrost. Obiwane natomiast używał podstawej techniki i nic w niej nie zmieniał dlatego miał szanse wygrać .Tak to jest wyjaśnione.
 
Awatar użytkownika
Togashi Kaneda
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 257
Rejestracja: sob kwie 24, 2004 6:08 pm

Re: Gdybyś czytał...........

sob gru 01, 2007 6:05 pm

Cal Omas pisze:
Gdybyś czytał nowelizacje Zemsty Sithów Stovera to byś wiedział :razz: Yoda i Mace swoją metode walki mieczem świetlnym przystosowywali tak, aby ukryć nią swoje słabe strony np. yoda niski wzrost. Obiwane natomiast używał podstawej techniki i nic w niej nie zmieniał dlatego miał szanse wygrać .Tak to jest wyjaśnione.


Szczerze? Słabe tłumaczenie. Nie trafia do mnie zupełnie. Zwłaszcza, że Kenobi przy tych dwóch panach to ledwie wymoczek :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości