Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

Re: Zendikar

wt wrz 15, 2009 7:46 pm

A przeciwnik stoi i patrzy na stój z niedowierzaniem :P

Jak macie tyle many do zmarnowania, to wrzucajcie Darksteel Colossusy i Inkwell Leviathany do gry, a nie bawcie się w coś, co schodzi od Doomblade'a.


Ośmiorniczka jest dobra w Limited. Przy każdym nielosowym formacie nie byłaby warta zachodu nawet jakby kosztowała 6 many, a nie 8.
 
Awatar użytkownika
Sick
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 88
Rejestracja: czw sie 28, 2008 9:24 pm

Re: Zendikar

wt wrz 15, 2009 8:19 pm

Zapominacie jeszcze o Oracle of Mul Daya, który to pozwala wprowadzać po dwa lady na turę (a może nawet więcej bo nie wiem jak pojmować tą trzecia abilitke).Jak się postarać w owa ośmiornica w Zendikarze ma dużo opcji na wyjścia znacznie szybciej niż w w 8 turze.
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Zendikar

wt wrz 15, 2009 8:25 pm

Jak siępostarać to masz taki wysyp mniejszych kritów chociazby z landfallem, ze osmiornica przeciwnika nic ci nie zrobi.
 
Awatar użytkownika
Sick
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 88
Rejestracja: czw sie 28, 2008 9:24 pm

Re: Zendikar

wt wrz 15, 2009 9:49 pm

Już nawet nie chodzi o ośmiornice bo faktycznie jest słaba, ale raczej o fakt że o many w Zendikarze to dość szybko da rade wyprodukować. Nie trzeba wcale czekać do nie wiadomo której tury. :P
 
Awatar użytkownika
Arthas Verley
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: wt lut 27, 2007 9:44 am

Zendikar

śr wrz 16, 2009 12:39 am

Dokładnie - wlaśnie to chciałem pokazać swoim postem:)
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Zendikar

śr wrz 16, 2009 6:49 am

A dual landy wymiatają ;]
wchodzi tapnięty, daje jedna albo druga i daje 1 life'a.
(wieść, jak ją zaakceptują, pojawi się na Polterze)
 
HumaN
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 112
Rejestracja: wt sie 18, 2009 6:31 pm

Re: Zendikar

śr wrz 16, 2009 8:56 am

Chcesz powiedziec, ze jednak beda w koncu Duale w Zendikarze i to byla tylko plotka? ;>
Swietnie..
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

Re: Zendikar

śr wrz 16, 2009 12:34 pm

http://www.wizards.com/Magic/Magazine/Article.aspx?x=mtg/daily/boab/56 <- Nie, chyba nie będzie jednak duali ;P

Allied dostaną ulepszone taplandy z 8 edycji, a Enemy dostaną nowe Fetche.
Ostatnio zmieniony śr wrz 16, 2009 12:39 pm przez Maelstrom, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
vaultboy
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: czw lip 02, 2009 12:23 am

Re: Zendikar

śr wrz 16, 2009 12:38 pm

jwar isle refuge
jak to pierwsze wymówić? :D
chyba trochę przesadzają z tymi nazwami :D
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

Re: Zendikar

śr wrz 16, 2009 12:41 pm

vaultboy pisze:
jwar isle refuge
jak to pierwsze wymówić? :D
chyba trochę przesadzają z tymi nazwami :D

Dżła:r. "Dżła:r Ajl :Refiudż"
Nie przesadzaj, Drzwi wymówisz, a Jwar nie ? :P
Ostatnio zmieniony śr wrz 16, 2009 2:25 pm przez Maelstrom, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Zendikar

czw wrz 17, 2009 9:31 am

 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

Re: Zendikar

czw wrz 17, 2009 11:25 am

Pan redaktor Zephyel gratki :razz:
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

Zendikar

czw wrz 17, 2009 12:43 pm

p4v - każdy może wysyłać wieści i artykuły, bardzo do tego zachęcamy. Dawno nie korzystałem z tego systemu, ale można sobie potem wymienić punkty na książki, gry itp. Jak dział MtG jeszcze prężniej działał, to boosterki przesyłali :)
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Zendikar

czw wrz 17, 2009 1:14 pm

Boosterki mają niedługo być w sklepiku.

A żeby mnie wyprzedzic z newsem to 5.00 radzę wstawać :P
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

Zendikar

czw wrz 17, 2009 1:24 pm

Zephyel pisze:

A żeby mnie wyprzedzic z newsem to 5.00 radzę wstawać :P

Pfff, też coś. Po 5 to ja się kładę ;)
Zephyel pisze:
Boosterki mają niedługo być w sklepiku.
Hmm. Hej, dlaczego ja o tym nie wiedziałem? Trzeba ponabijać tych punktów ;)
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

Zendikar

czw wrz 17, 2009 1:42 pm

Dlatego Zephyel ma w tym miesiącu już 75 pkt, co stanowi ponad połowę jego zbioru.

Nowy enchantmen bardzo przypomina mi Cloven Casting, który bardziej grywalny? Myślę, że jednak nowy. Szybszy i nie ma dodatkowych opłat.
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Zendikar

czw wrz 17, 2009 4:39 pm

Wstawiam newsy, bo nikt by tego nie zrobił - na punktach mi średnio zależy ;]
Gdybym chciał ponabijać punktów to wrzucałbym zwycięskie talie w częstotliwości 10/dzień.
Punktów mam w tym miesiącu już tyle ile w tamtym, bo od 24 sierpnia dopiero się zajmuję 'gromadzeniem' punktów i od tamtego dnia jestem redaktorem :]

Nowszy jest lepszy - tańszy, bez kosztów i nie muszą być to multikolory, co w wypadku lightning bolta by bolało :]
 
Awatar użytkownika
zone88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 2:40 pm

Re: Zendikar

czw wrz 17, 2009 5:16 pm

Nie wiem czy ktoś wie, ale od 16.09 chyba są dostepne wszystkie single na:
http://www.cardkingdom.com/index.php?si ... _id=110099
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Zendikar

czw wrz 17, 2009 5:48 pm

To są karty, które już zostały zaspoilerowane na oficjalnej stronie ;]
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: Zendikar

pn wrz 21, 2009 1:23 pm

Po lekturze obecnego spoilera Zendikaru, dochodzę do wniosku, że specjaliści z WotC od sprzedaży wymusili na twórcach kart jedną zasadę:

"Zróbcie jak najwięcej przegiętych kart, o wysokim powerze! A my opylimy więcej boosterów."

Ja wiem, że wszystko jest testowane (a więc jakieś tam zbalansowanie karty posiadają), ale kiedyś na mocny kartonik, trzeba było uzbierać naprawdę sporo many!

Dziś mamy tendencję spadkową. Tańsze w manie - wypierają te droższe. Wystarczy porównać wydrukowane w M2010 Honor of the Pure z Glorious Anthem, czy starszym Angelic Voices. Owszem, każda z kart robi coś (nieco) innego, ale porównajcie sobie koszt rzucenia - do możliwości.

A w Zendikarze będzie naprawdę dużo tanich kart o porażającym power-levelu. Myślę, że zmieni się całe środowisko. Zniknie wiele archetypów nie tylko w T2 i Extendzie. Zmiany dotkną też decki z Legacy i Vintage.

P.S. Ciekaw jestem co stanie się po opublikowaniu całego spoilera. Czy zachowali najmocniejsze karty na deser - czy wręcz przeciwnie - reszta to sam crap?
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

Re: Zendikar

pn wrz 21, 2009 1:33 pm

Gizmoo pisze:
Dziś mamy tendencję spadkową. Tańsze w manie - wypierają te droższe. Wystarczy porównać wydrukowane w M2010 Honor of the Pure z Glorious Anthem, czy starszym Angelic Voices. Owszem, każda z kart robi coś (nieco) innego, ale porównajcie sobie koszt rzucenia - do możliwości.

Złe porównanie.
Honor of the Pure = Crusade zmieniony do obecnego template'u. Angelic Voices NIGDY nie było dobrą kartą.

Gizmoo pisze:
A w Zendikarze będzie naprawdę dużo tanich kart o porażającym power-levelu. Myślę, że zmieni się całe środowisko. Zniknie wiele archetypów nie tylko w T2 i Extendzie.

Jak przy każdym nowym dodatku. Co nowego? Gdyby nie power creep dalej byś się cieszył z Gray Ogre. Czy ktoś z was używa jeszcze tego określenia na 2/2 za 3 mana?
Nie. Dlatego, że to już nie jest standard.

Gizmoo pisze:
Zmiany dotkną też decki z Legacy i Vintage.

Nieznacznie. Jedyne co powinno przejść do Legacy to nowe Fetche, ale po to zostały zaprojektowane.

Gizmoo pisze:
P.S. Ciekaw jestem co stanie się po opublikowaniu całego spoilera. Czy zachowali najmocniejsze karty na deser - czy wręcz przeciwnie - reszta to sam crap?

Tak jak było od zawsze - na końcu jest "limited filler". Karty które nawet nie są GILBIC, tylko DILBIC.
Nie pokazali też żadnego nowego Chimney Impa - a zawsze jakiś jest.
Ostatnio zmieniony pn wrz 21, 2009 1:36 pm przez Maelstrom, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

Zendikar

pn wrz 21, 2009 5:45 pm

Co to karty GILBIC i DILBIC?
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

Re: Zendikar

pn wrz 21, 2009 7:20 pm

p4v pisze:
Co to karty GILBIC i DILBIC?

Good In Limited, Bad In Constructed, i Decent In Limited, Bad In Constructed.

Zwroty używane tak często (Szczególnie pierwszy), przy ocenie przecieków z następnego setu, że dorobiły się akronimów.

Zazwyczaj połowa każdego setu to GILBIC, a te kilka kart o które podnosi się raban, że power creep, skok na kasę, Magic umiera itd. to mniej niż 5% całości.
Zawsze tak było, a Magic Umiera za każdym razem jak przeciekną nowe karty :P
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Zendikar

pn wrz 21, 2009 8:07 pm

Maelstrom pisze:
Zawsze tak było, a Magic Umiera za każdym razem jak przeciekną nowe karty :P


1. Nie sugerowałem, że "Magic umiera". Na razie po prostu oceniam power-level kart jako bardzo wysoki. W stosunku do Bloku Alary to Zendikar i M2010 mają dużo więcej przepakowanych kart (licząc przedruki oczywiście).

2. Nowa mechanika (landfall) spowoduje powstanie nowych archetypów w Vintage i Legacy - jestem tego pewny.

Maelstrom pisze:
Honor of the Pure = Crusade zmieniony do obecnego template'u. Angelic Voices NIGDY nie było dobrą kartą.


Crusade podpakowuje wszystkie białe krity na stole. HotP - tylko te pod naszą kontrolą. Różnica jest spora. :razz: I nie chodzi tylko o obecny "template". Talie, które grały na kompletach Crusade'a (WW) automatycznie przerzuciły się na HotP. Bo lepsze - za taki sam CMC. Co do AV - to właśnie dlatego podałem jako przykład. 4CMC za nie najlepszą kartę, która była R-ką i która dawno temu, poza szczątkową ilością dopakujących krity Enchantmentów nie miała zbyt wielu odpowiedników.
Ostatnio zmieniony pn wrz 21, 2009 8:08 pm przez Gizmoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Sick
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 88
Rejestracja: czw sie 28, 2008 9:24 pm

Re: Zendikar

pn wrz 21, 2009 9:49 pm

Moim zdaniem nie ma w tym nic złego że rarki są dobre. Przynajmniej cały biznes się szybciej kręci. Jak się patrzy na rarki z M10 to są w cenie, do tego stopnia że warto jest kupować boostery i jak trafi się coś zbędnego to można to w miarę korzystnie sprzedać komuś kto tego bardziej potrzebuje a za zarobioną kasę kopić kolejny booster lub potrzebna kartę. I działa to częściej niż mogło działać w poprzednich dodatkach. W ten sposób cała zabawa staje się tańsza (bo łatwiej jest zarobić na boosterze), zwiększa się obieg kart i kasy zarówno miedzy graczami jak i na lini gracze a WotC a to nie jest moim zdaniem zjawiskiem negatywny ale raczej pozytywnym. Poza tym dobrych kart jest dużo a to oznacza że niejako wzajemnie się naturalizują. No bo Ty masz dobrą talie z dobrymi kartami i kumpel ma dobrą talie z dobrymi kartami i tak naprawdę dalej gra jest tak samo wyrównana.

Może się nie znam, ale wydaje mi się że chociaż odrobina prawdy jest w tym co napisałem.
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

Zendikar

pn wrz 21, 2009 10:17 pm

Mnie denerwują pseudo "nowe" karty, które są starymi kartami pod nową nazwą. Po co oni tak kombinują, nie lepiej przedrukować? Najnowszy przykład:
Greenweaver Druid 2G
Creature Elf
Tap: Add GG to your mana pool
1/1
To nic innego jak Fyndhorn Elder, najśmieszniejsze w nowej karcie jest nazwa, która sugeruje że mamy do czynienia z druidem, a tu lipa.
Tłumaczyli się także, "opuszczeniem Ziemi", więc wyleciały Grizzly Bears, Savannah Lions, ale co w Zendikarze robi Living Tsunami?
 
Awatar użytkownika
Sick
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 88
Rejestracja: czw sie 28, 2008 9:24 pm

Re: Zendikar

pn wrz 21, 2009 10:29 pm

W 100% popieram p4v. Jedyne wyjaśnienie dla takiego zachowania jakie widzę to już typowy i bezczelny skok na kasę. Gracze chcący grac w standardzie nie mogą wykorzystać starych kart i muszą kupić nowe, choćby nie różniły się prawie niczym innym jak tylko nazwą i czasami typem. Rozumiem pojawienie się niektórych podobnych ale innych kart (jak choćby w kwestii HoP i podobnych omawianej chwile temu), ale np. Nantuko Husk i Vampire Aristocrat to w zasadzie to samo i podobnych przypadków jest jeszcze kilka (z czasem zapewne będzie jeszcze więcej).

Ewentualnie może to tez oznaczać koniec kreatywności ludzi z WotC.
 
HumaN
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 112
Rejestracja: wt sie 18, 2009 6:31 pm

Re: Zendikar

pn wrz 21, 2009 10:55 pm

Wait, wait, wait...czegos tutaj nie rozumiem.
Sick czy Ty postrzegasz Wizardow jako Matke Terese z Kalkuty, czy jak? Co Ty myslisz, ze oni bedą gierkie za darmoche robic? :? przeciez to oczywiste, ze robia to dla kasy! Myslales, ze podaruja Ci karty za darmo? Lub beda kombinowac tak, by to bylo najlepiej nam, graczom? Nie pracuje sie w zyciu za darmo, tylko czlowieku za hajs, kazdy chce jak najwiecej sie dorobic, jeden jest sprytniejszy i mysli jakby tu najwiecej zarobic(np. na takich chwytach), inny charuje za marne grosze przez cale dnie...ale jeden i drugi robia to za hajs, wiec nie rozumiem o co tutaj ta dyskusja w ogole o_O
Ja z powodu tych kart plakac nie mam zamiaru, trudno, taki wybor "wyzszych" wiec niech i tak bedzie, nie nasza sprawa, my jestesmy tylko potencjalnymi kupcami.
Ostatnio zmieniony pn wrz 21, 2009 10:56 pm przez HumaN, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Sick
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 88
Rejestracja: czw sie 28, 2008 9:24 pm

Re: Zendikar

pn wrz 21, 2009 11:26 pm

HumaN jestem świadom tego iż za prace jest hajs a oni tam pracują. :P Nie przeszkadza mi to a nawet cieszy (co napisałem w poście jeszcze wyżej). Ale znam się trochę na zarabianiu kasy i na handlu wiec wiem że w interesie firmy powinno być zaspokajanie potrzeb klientów a nie naciąganie ich.

No ok, im to akurat może teraz walić. Klient jest na ogół młody i naiwny. Nie ma co zabiegać o starych klientów którzy mają stosy starych kart i chcieli by nimi dalej móc grać, bo oni kasy nie dają, i jak kupują nowe karty to i tak z drugiej ręki. A dodatkowo produkt ma to do siebie że wciąga na maxa więc pogniewanie się na nich jednej czy nawet 1000 osób niewiele zmienia. Tak HumaN, jestem tego w pełni świadom! Ale wolno mi chyba wyrazić swoje niezadowolenie? :P
Ostatnio zmieniony pn wrz 21, 2009 11:30 pm przez Sick, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

Zendikar

pn wrz 21, 2009 11:38 pm

p4v pisze:
To nic innego jak Fyndhorn Elder, najśmieszniejsze w nowej karcie jest nazwa, która sugeruje że mamy do czynienia z druidem, a tu lipa.
Um, czekaj. Pomyślmy - bo w Zendikarze Fyndhorn nie istnieje? Faktycznie, nie po to wydawałeś 160zł na playset fyndhornów żeby teraz się męczyć z kupowaniem ich z nowym mythic rarity. Cena może przy mniejszej dostępności skoczyć spokojnie do 200zł / playset. Jak dasz adres i obiecasz nie zrzędzić o drobne zmiany, to osobiście kupie karty (pierwsze własne kartoniki od 1 przypadkowago drafta Ravnicy :) ) i ci wyślę playset, ok?


Sick pisze:
Nantuko Husk i Vampire Aristocrat
Nantuko były rasą egzotyczną, nawet jak na MtG, a nie wiem czy zauważyłeś - Zendikar ma miejsce na planie Zendikar, na którym modliszkowate nie występują. VA za to ładnie pasuje klimatem do wysysania innych stworów i gra z tribalem wampirzym.

Gadanie o boosterach nie ma sensu - to nie parę commonów zachęca do kupna masy ludzi - serio, nawet jeżeli ktoś ma kartoniki z Ice Age (Fyndhorn), to pewnie będzie je wolał trzymać w klaserze żeby się nie poniszczyły.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości