Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: [D&D 3.0/3.5 ZK] Ziemia moich przodków

ndz mar 31, 2013 2:26 pm

Kethryllia

Elfia kapłanka Hanali podniosła głowę znad plecaka.
- Wiecie, podobno w Essembrze jest kapłan Kelemvora. Gdyby udałoby się go tu ściągnąć, mógłby pomóc Zaszeirze w pozbyciu się wampira. - zrobiła pauzę, zawahała się wyraźnie, a potem mniej pewnym głosem dodała. - A przynajmniej czułabym się pewniej w towarzystwie kogoś, kto jest do tego powołany... nie uśmiecha mi się zostanie kolejnym wampirem. Nie szkolono mnie do walki, niestety - kobieta rozłożyła ręce.

Zarzuciła plecak na ramię i uśmiechnęła się do druida.
 
Awatar użytkownika
Arvelus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 815
Rejestracja: sob maja 12, 2012 7:50 pm

[D&D 3.0/3.5 ZK] Ziemia moich przodków

ndz mar 31, 2013 3:10 pm

Adok

- Możemy zrobić jak mówi Kethryllia? - zapytał arkanista - To tylko kilka dni opóźnienia. Nieumarły nie ucieknie w tym czasie, a znacznie zmniejszamy szansę, że ucieknie nam podczas szarży do grobowca. Poważnie. To najlepsza opcja.
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

[D&D 3.0/3.5 ZK] Ziemia moich przodków

pn kwie 08, 2013 8:05 pm

Wielkim trudem udało się wyciągnąć większość głazów z przejścia. Pozostały trzy ciężkie, zablokowane o siebie i stopnie. Uzyskaliście dobry dostęp do ukrytej wcześniej za nimi, gładkiej, kamiennej ściany.

Kiedy oddech Zaszeiry ustabilizował się po wysiłku, skomentowała słowa elfów: - Ze wsparciem Kelemvora niszczyłam już wampiry bez towarzyszy u boku. Wspólnie ryzykujemy niewiele. - spojrzała po pozostałych - Nie każdy kapłan spędza czas przemierzając świat i niszcząc nieumarłych. Jeśli jest w Essembrze, musi mieć ku temu powód. - postawiła pauzę - Wiadomość wyślijcie, lecz nie odstępujcie tego wejścia.
Ostatnio zmieniony pn kwie 08, 2013 8:05 pm przez Kamulec, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Arvelus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 815
Rejestracja: sob maja 12, 2012 7:50 pm

[D&D 3.0/3.5 ZK] Ziemia moich przodków

pt kwie 19, 2013 7:23 pm

Falseroth & Adok

- Hej! Nie tak prędko. - wzniósł ręce Falseroth - Mówiłem, że dopiero co mi przyszło do głowy to zaklęcie. Nie modliłem się o nie tego ranka. Mógłbym go wysłać dopiero jutro.

Mina Adoka jasno świadczyła co on sądzi o zaradności druida.
Ostatnio zmieniony sob kwie 20, 2013 12:27 pm przez Arvelus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: [D&D 3.0/3.5 ZK] Ziemia moich przodków

śr maja 01, 2013 1:28 pm

Kethryllia

Mina elfki również.
 
Awatar użytkownika
Arvelus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 815
Rejestracja: sob maja 12, 2012 7:50 pm

[D&D 3.0/3.5 ZK] Ziemia moich przodków

śr maja 01, 2013 2:28 pm

Falseroth

Zrobił zbolałą minę widząc spojrzenia towarzyszy
- Wam też nie przyszło do głowy wysłać wiadomości i nie kojarzę by ktoś choćby sugerował mi przygotowanie podobnego zaklęcia więc nie oceniajcie mnie. Ja przynajmniej kombinuję i staram się, a nie stoję jak słup soli.
Ostatnio zmieniony śr maja 01, 2013 2:28 pm przez Arvelus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Liverrin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 623
Rejestracja: pt lip 15, 2005 9:45 pm

Re: [D&D 3.0/3.5 ZK] Ziemia moich przodków

pt maja 03, 2013 2:58 am

Silmaril

Silmaril po wysiłku oddychał głęboko. Stał teraz przy ścianie i przyglądał się jej. Nie skomentował ostatniej wypowiedzi druida, gdyż to on właśnie stał przed chwilą bezczynnie zamiast pomóc przy gruzie.
- Ja mógłbym zainicjować posłanie. Obawiam się jednak, że kapłan o którym mówicie nie jest mi wystarczająco bliski. Może chociaż znajomość jego imienia by pomogła...
Elf zwrócił się w stronę Kethryllii, gdyż to ona wspomniała o obecności w okolicy wyznawcy Kelemrova, z nadzieją, że pozna imię tegoż kapłana i może okaże się, że zna jego osobę.
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

[D&D 3.0/3.5 ZK] Ziemia moich przodków

pt maja 03, 2013 6:00 am

Kiedy Zaszeira wygłosiła swą kwestię, stała przez moment przysłuchując się dyskusji, po czym cicho wycofała się ku wyjściu z dziedzińca. Zostawiła jednak swoje rzeczy i leoparda, który uniósł łeb i spoglądał ku elfom, jakby zastępując swą panią.
 
Awatar użytkownika
Arvelus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 815
Rejestracja: sob maja 12, 2012 7:50 pm

[D&D 3.0/3.5 ZK] Ziemia moich przodków

sob maja 25, 2013 11:29 pm

Falseroth & Adok

Druid rozmasował skronie.
- Dobra. Mnie to już zaczyna poważnie męczyć. Moja propozycja:
Adok, ty od początku jesteś przeciwny. Proponuję abyś poszedł do Somberholme. Jeśli nic nam nie będzie to wyślemy wiadomość która pewno dojdzie jeszcze przed tobą. Jeśli jednak uwolnimy coś paskudnego... lepiej aby był ktoś kto będzie wiedział i będzie mógł natychmiast zacząć walczyć o ograniczenie zniszczeń i porozsyła wieści do odpowiednich ludzi, jak choćby Przewodnicy Kelemvora.
Adok zmrużył oczy, ale nic nie odpowiedział, spojrzał tylko na pozostałych pytająco.
 
Awatar użytkownika
Liverrin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 623
Rejestracja: pt lip 15, 2005 9:45 pm

Re: [D&D 3.0/3.5 ZK] Ziemia moich przodków

śr maja 29, 2013 7:03 pm

Silmaril

Kapłan, nie doczekawszy się odpowiedzi, wysłuchał Falserotha i wzruszył ramionami jakby z rezygnacji. Też miał dość tej całej sytuacji. Nie miał już więcej argumentów przemawiających na niekorzyść eksploracji katakumb, a przecież nie może zabronić tego reszcie. Zresztą sam też dopomógłby chętnie w pokonaniu plugawego nieumarłego, o ile rzeczywiście takiego napotkają.
- Niech i tak będzie - rzekł krótko, dość zdecydowanie, i spojrzał po drużynie. Skoro nikt nie kwapił się zarządzić, on postanowił podjąć ostateczną decyzję.
- Uważam, że nie powinniśmy tego robić ze względu na przesłanki od Sehanine, ale skoro daliśmy już słowo, że pomożemy Zaszeirze, a ona i tak ma zamiar dostać się do katakumb... Adoku, udaj się Somberholme, by w razie naszego niepowodzenia ostrzec tamtejszych kapłanów. My tymczasem przygotujmy się do walki i zróbmy to razem.
Powiódł spojrzeniem po zebranych, mając nadzieję, że przez to nieoficjalne obranie dowództwa poczują większą przynależność do grupy i ich morale wzrośnie.
 
Awatar użytkownika
Arvelus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 815
Rejestracja: sob maja 12, 2012 7:50 pm

[D&D 3.0/3.5 ZK] Ziemia moich przodków

pn cze 03, 2013 10:37 pm

Falseroth & Adok

- Reszta, najwyraźniej nie jest skora by się wypowiadać - skomentował druid, po czym zwrócił się do arkanisty - Adok. Gwoli ścisłości, nikt ciebie nie wygania, ani...
- Tak, tak, tak. Wiem, rozumiem, zgadzam się. Też bym już wolał zostać, ale ktoś MUSI osłaniać tyły. Padło na mnie. Widzimy się w Somberholme.
- W razie najgorszego... - zaczął Falseroth, ale Adok mu przerwał ze stanowczością
- WIDZIMY SIĘ W SOMBERHOLME! Koniec tematu. Do zobaczenia.
Pożegnał się i udał w stronę rozdroża.

- Silmaril. Masz na podorędziu jakąś byczą siłę by się ze mną podzielić?

Niezależnie od tego czy dostał czy nie rzucił
- Dobra. Teraz zróbcie mi miejsce. Przebijam się do środka. - cofając się kilka kroków dla rozbiegu.
- To może boleć... - ostrzegł sam siebie i zerwał się do biegu, jak by chciał własną masą przebić się przez ścianę... i rzeczywiście taki miał plan. Tylko ta "własna masa" miała być masą i rogiem nosorożca w którego właśnie się przeoblekał.

Ostatnio zmieniony wt cze 04, 2013 3:49 pm przez Arvelus, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Liverrin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 623
Rejestracja: pt lip 15, 2005 9:45 pm

Re: [D&D 3.0/3.5 ZK] Ziemia moich przodków

śr cze 05, 2013 11:51 pm

Silmaril

Kapłan pokiwał przecząco głową.
- Musiałbym ją przygotować. Mógłbym cię nasączyć boską mocą, ale nie wiem czy to wystarczy, by przebić ścianę – zaproponował, nie znając zamiarów druida. Zawahał się. Uniósł dłoń w geście mówiącym, by Falseroth się wstrzymał.
- Chociaż... Gdzieś tu widziałem różdżkę...
Elf skierował się do plecaka, przeszperał go i wydobył z niego różdżkę byczej siły. Da ją Falserothowi lub użyje jej na nim jeśli ten o to poprosi.
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

[D&D 3.0/3.5 ZK] Ziemia moich przodków

czw cze 06, 2013 2:08 am

Na prośbę Falserotha kapłan użył względem niego różdżki.

(…)

Nosorożec minął odrzucone przez was głazy i skoczył w otwór schodów ku kamiennej ścianie. Rozległ się tępy odgłos uderzenia.


Ostatnio zmieniony czw cze 06, 2013 2:09 am przez Kamulec, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Liverrin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 623
Rejestracja: pt lip 15, 2005 9:45 pm

Re: [D&D 3.0/3.5 ZK] Ziemia moich przodków

czw cze 06, 2013 10:40 pm

Silmaril

Kapłan zbliżył się do wejścia i zajrzał w dół, by sprawdzić co z Falserothem i czy jego plan się powiódł.
 
Awatar użytkownika
Arvelus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 815
Rejestracja: sob maja 12, 2012 7:50 pm

[D&D 3.0/3.5 ZK] Ziemia moich przodków

czw cze 06, 2013 10:47 pm

Falseroth

Strząsnął wielkim łbem, po czym wziął się do odsuwania kamieni potężnym rogiem, aby móc swobodnie uderzyć następnym razem. Cofnął się jeden krok, wychylając zad w górę. Wziął kilka głębszych oddechów i przymierzył się kilkukrotnie do uderzenia, po czym włożył w nie całą swoją siłę, wykorzystując również pochyłość na której stał, a więc grawitację.

Ostatnio zmieniony sob cze 08, 2013 3:48 pm przez Arvelus, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

[D&D 3.0/3.5 ZK] Ziemia moich przodków

wt cze 25, 2013 10:05 pm

Nosorożec nacierał raz za razem, aż dało się posłyszeć stukot skruszonego kamienia.

 
Awatar użytkownika
Arvelus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 815
Rejestracja: sob maja 12, 2012 7:50 pm

[D&D 3.0/3.5 ZK] Ziemia moich przodków

wt cze 25, 2013 10:11 pm

Falseroth

Westchnął ciężko. Znacznie ciężej niż był by w stanie człowiek, po czym natarł po raz kolejny. Decyzja została już podjęta. Nie było sensu zaczynać tematu jeszcze raz.
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

[D&D 3.0/3.5 ZK] Ziemia moich przodków

pt cze 28, 2013 10:41 pm



 
Awatar użytkownika
Arvelus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 815
Rejestracja: sob maja 12, 2012 7:50 pm

[D&D 3.0/3.5 ZK] Ziemia moich przodków

ndz cze 30, 2013 2:19 pm

Falseroth

Cofnął się krok i znów naparł, chcąc poszerzyć otwór na tyle by zmieścił się w aktualnej formie. Jeśli jest tam coś groźnego to szarża nosorożca będzie adekwatnym przywitaniem.
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

[D&D 3.0/3.5 ZK] Ziemia moich przodków

sob sie 03, 2013 3:07 am

Nosorożec uderzył jeszcze kilka razy, po czym, najwyraźniej utorowawszy sobie przejście, ruszył w dół schodów.

Ostatnio zmieniony sob sie 03, 2013 3:08 am przez Kamulec, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Arvelus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 815
Rejestracja: sob maja 12, 2012 7:50 pm

[D&D 3.0/3.5 ZK] Ziemia moich przodków

sob sie 03, 2013 8:43 pm

Falseroth
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

[D&D 3.0/3.5 ZK] Ziemia moich przodków

ndz sie 04, 2013 10:33 pm

Z dołu słychać odgłos uderzenia. Możliwe, iż nosorożec ponownie próbuje się przez coś przebić.

Ostatnio zmieniony ndz sie 04, 2013 10:34 pm przez Kamulec, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Arvelus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 815
Rejestracja: sob maja 12, 2012 7:50 pm

[D&D 3.0/3.5 ZK] Ziemia moich przodków

pn sie 05, 2013 7:38 pm

 
Korbel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 458
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 2:09 pm

[D&D 3.0/3.5 ZK] Ziemia moich przodków

pt sie 09, 2013 9:17 am

Angar

- To mi się podoba! - niemal wykrzyknął mężczyzna i z toporem w ręku ruszył po schodach w dół, by sprawdzić, co się tam dzieje.
Ostatnio zmieniony pt sie 09, 2013 9:17 am przez Korbel, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: [D&D 3.0/3.5 ZK] Ziemia moich przodków

pt sie 09, 2013 11:37 am

Kethryllia

Elfka wzruszyła ramionami i podążyła za towarzyszami, by zobaczyć jak sobie radzi nosorożec-Falseroth.
 
Awatar użytkownika
Liverrin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 623
Rejestracja: pt lip 15, 2005 9:45 pm

Re: [D&D 3.0/3.5 ZK] Ziemia moich przodków

pt sie 09, 2013 5:12 pm

Silmaril

Kapłan odsunął się gdy nosorożec nacierał ponownie na ścianę, po czym znów zbliżył się do przejścia i zajrzał. Gdy Angar ruszył schodami, elf podążył za nim. Na wszelki wypadek jego dłoń spoczęła na rękojeści miecza.
Ostatnio zmieniony pt sie 09, 2013 6:19 pm przez Liverrin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

[D&D 3.0/3.5 ZK] Ziemia moich przodków

pt sie 09, 2013 9:04 pm

Zaszeira ruszyła za wami, lecz uprzednio dobyła broni mówiąc wyraźnie — Sua. — a głowica jej buzdyganu rozżarzyła się tak, iż można było wykorzystać ją jako źródło oświetlenia.

Znaleźliście się w sześciennym pomieszczeniu o zaokrąglonych krawędziach i narożnikach. Posadzka i podłoga wykonane były z jednolitego kamienia, który przecinały rozliczne, głębokie żłobienia układające się w kształty roślin. Pokaźną część pomieszczenia zajmował nosorożec, który z łoskotem nacierał raz za razem na znajdujące się z prawej strony zdobione drzwi z ciemnego drewna.

Kiedy Taszar zszedł za swoja panią, nagle wydał z siebie jęk i uciekł na górę. Na twarzy Zaszeiry widać skupienie, rozgląda się ostrożnie, szukając zagrożenia.
Ostatnio zmieniony pt sie 09, 2013 9:06 pm przez Kamulec, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Arvelus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 815
Rejestracja: sob maja 12, 2012 7:50 pm

[D&D 3.0/3.5 ZK] Ziemia moich przodków

sob sie 10, 2013 1:38 pm

Fasleroth

Nawet nie zauważył, że ktoś wszedł do jaskini, wciąż zapamiętale nacierał na drzwi.
 
Awatar użytkownika
Liverrin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 623
Rejestracja: pt lip 15, 2005 9:45 pm

Re: [D&D 3.0/3.5 ZK] Ziemia moich przodków

pn sie 12, 2013 3:19 pm

Silmaril

Kapłan dobył miecza i stanął tuż za Angarem, gotów by asekurować w przypadku walki.
 
Korbel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 458
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 2:09 pm

[D&D 3.0/3.5 ZK] Ziemia moich przodków

pt sie 16, 2013 10:12 pm

Angar

- Zaczekaj! - szepnął Angar, kładąc wolną rękę na przygotowującym się do kolejnej szarży nosorożcu. Jeśli możesz, to powstrzymaj się na chwilę - sprawdźmy najpierw to pomieszczenie. Lubię wiedzieć, co mam za plecami.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość