Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator
Posty: 2295
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 1:04 pm

Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

wt cze 17, 2014 4:16 pm

Temat założyłem w odpowiedzi na dyskusję która zaczęła się pod notką na blogu sila. Dyskusja dotyczyła głównie liczby sztonów za redakcję, ale Adam poruszył również kwestię sztonów za samo napisanie artykułu, więc chciałbym zmienić obydwie rzeczy za jednym zamachem.

Poniżej znajdziecie propozycję przydzielania sztonów z przedziałami bazującymi na długości tekstu. Przedziały są identyczne jak w starym systemie i przeciętny tekst (recenzja książki) wpada w przedział drugi (2,5-5k), a więc wg tej rozpiski korekta otrzymywałaby ponad 2 razy więcej sztonów niż obecnie i znacznie więcej przy dłuższych tekstach.




Długość tekstuSztony autoraSztony korekty
do 2,5 tys. znaków103
2,5-5 tys. znaków257
5-7,5 tys. znaków4012
do 10 tys. znaków5516


Dajcie znać jak widzicie proponowane przedziały i wartości sztonów.

Można jeszcze rozważyć inne punktowanie recenzji, gdzie autor otrzymuje materiał od serwisu i inne pozostałych tekstów, traktując bezzwrotny materiał jako część nagrody. Padły takie sugestie w przytoczonej dyskusji, ale tu musicie się wypowiedzieć czy jest to Waszym zdaniem rozwiązanie dobre/konieczne.
Ostatnio zmieniony wt cze 17, 2014 4:26 pm przez Draker, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Enc
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 58
Rejestracja: ndz wrz 08, 2013 2:10 pm

Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

wt cze 17, 2014 11:23 pm

Draker, punkty za korektę są do podziału według widzimisię autora czy dostaje je każdy? Dla mnie obie wersje są okej, pytam tylko informacyjnie :)
 
Awatar użytkownika
balint
Redaktor działu gier planszowych
Redaktor działu gier planszowych
Posty: 485
Rejestracja: pn cze 25, 2012 8:46 pm

Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

wt cze 17, 2014 11:37 pm

Od kiedy zasady miałyby obowiązywać?
 
Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator
Posty: 2295
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 1:04 pm

Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

śr cze 18, 2014 1:07 am

Czarnotrup, jest to rozpiska przygotowana przy założeniu, że sztony dostaje każdy. Przyjmuję wersję optymistyczną, że nie będzie nadużyć/będą na tyle nieliczne, że nie warto komplikować wszystkim życia. W razie potrzeby wprowadzi się jakąś modyfikację.

Obowiązywać mogłyby choćby od jutra, ale na razie jest to wstępna propozycja rzucona pod dyskusję.
 
Awatar użytkownika
Enc
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 58
Rejestracja: ndz wrz 08, 2013 2:10 pm

Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

śr cze 18, 2014 9:26 am

Draker, jeśli chodzi o mnie, można wprowadzać już dziś. Również nie wierzę w ludzi poprawiających literówki dla kilku sztonów - zresztą szefowie działów i autorzy bez problemu zorientują się czy ktoś chce pomóc przy tekście, czy zależy mu na zebraniu polterowej waluty.
 
Awatar użytkownika
Karczmarz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1000
Rejestracja: pn sie 08, 2005 11:27 am

Re: Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

śr cze 18, 2014 10:21 am

Hmmm

Z tym poprawianiem przecinkow to z premedytacja pewnie nikt (albo bardzo niewielki procent userow) nie bedzie tego naduzywal dla sztonow. Ale zdarza sie tak, ze czytajac jakis art widzimy ewidentnego babola np. w formatowaniu, literowce czy wlasnie przecinku. W takim wypadku babola chetnie bym poprawil, nie wnikajac w tekst doglebnie, bo nie mam kompetencji do redagowania. No ale poprawic formatowanie linku umiem, wiec to zrobie i zgodnie z zasada otrzymam sporo sztonow.

Nie mowie ze to zle, ale warto zdawac sobie sprawe, ze sa ludzie ktorzy poprawia tylko wybiorczo detale, bo nie czuja sie na silach poprawiac reszty.

Co do sztonow dla ludzi otrzymujacych pozycje do recenzji to tez sadze ze mozna by tu cos zmienic. Pozycje zwykle sa atrakcyjne same w sobie (zwlaszcza ze w obecnym systemie user sam wybiera co chce recenzowac, wiec nie wybiera przymusowego crapu, tylko subiektywnie wartosciowe rzeczy) i nagradzanie recenzji dodatkowo sztonami w takiej samej liczbie jak osoby ktora nic nie dostala wydaje sie byc nie do konca fair. W efekcie aukcje czesto wygrywaja osoby, ktore i tak dostaja od serwisu sporo rzeczy.
 
Awatar użytkownika
Senthe
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1116
Rejestracja: śr mar 05, 2008 1:07 pm

Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

śr cze 18, 2014 10:59 am

Propozycja:
- 0 sztonów dla osób, które biorą pozycje do recenzji (niechciane pozycje i tak rozdaje się w dodatkowo premiowanych questach)
- dla osób, które niczego nie biorą, sztony jak wyżej
- sztony dla redakcji jak wyżej

Boicie się poprawiających jeden przecinek albo że teksty będą leżeć odłogiem? Rozwiązaniem są korekty prywatne i, uwaga uwaga - questy dla redakcji.
 
Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator
Posty: 2295
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 1:04 pm

Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

śr cze 18, 2014 11:00 am

Karczmarz, myślę, że takie poprawienie przycinka od czasu do czasu to nie raczej problem. Moje obawy tyczyły się raczej sytuacji, gdy ktoś celowo będzie przy każdym tekście jakieś minimalne poprawki dodawał, aby za każdy z nich dostać sztony i to by było mocno nie fair w stosunku do osób w pełni angażujących się w korektę danego tekstu.

Co do pozycji do recenzji to z jednej strony racja, jest nagroda na starcie, ale z drugiej nie zawsze jest to jakaś super pozycja, a dzięki osobom nie wybrzydzającym przy braniu materiałów jesteśmy w stanie recenzować większość tego co otrzymujemy. Chociaż tutaj też można podnieść argument, że bierzesz słabszą pozycję, aby mieć wyższą reputację i pierwszeństwo przy braniu lepszych gier/książek.

Teksty inne niż recenzje wg opisanych zasad będą tak czy tak punktowane wyżej, bo zazwyczaj recenzje mieszczą się pod względem długości w przedziale 2,5-5k znaków, a taki wywiad czy tekst almanachowy będzie już znacznie dłuższy (chociaż też sam się nie napisze oczywiście).

Pracochłonność różnych tekstów też ciężko porównywać, bo książkę trzeba przeczytać, planszówkę ograć, ale i scenariusza z marszu nikt nie napisze.

Bardziej głośno myślę niż obstaję przy konkretnym rozwiązaniu. Jakbyś miał różnicować nagrodę w sztonach za recenzję z serwisowego materiału i pozostałe teksty to na ile Twoim zdaniem taki materiał powinien być wyceniony?

EDIT

Senthe, dzięki za propozycję, chociaż moim zdaniem trochę ekstremalną :) Na pewno wymagałoby to większego wypychania niechcianych pozycji przy pomocy questów lub bonusów przyznawanych w inny sposób.
Ostatnio zmieniony śr cze 18, 2014 11:07 am przez Draker, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Senthe
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1116
Rejestracja: śr mar 05, 2008 1:07 pm

Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

śr cze 18, 2014 11:22 am

Więc lepiej rozdawać za dużo sztonów autorom i zniechęcać redaktorów, niż robić questy?

Rozumiem, że jest ogromna różnica między kolesiem który weźmie crap, napisze recenzję i dostanie 25 sztonów i kolesiem, który weźmie crap, napisze recenzję i dostanie 25 sztonów za questa?... : P
 
Awatar użytkownika
Karczmarz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1000
Rejestracja: pn sie 08, 2005 11:27 am

Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

śr cze 18, 2014 1:14 pm

Ewentualnie mozna zrobic tak, ze ilosc sztonow za pozycje recenzencka zalezy od czasu ile dana pozycja wisiala w systemie?

Jakas pozycja to goracy towar i schodzi jak swieze buleczki? Wtedy 0 sztonow.
Inna pozycja wisi w serwisie 7 dni i nikt jej nie wybral - wtedy dostajesz pozycje + 10 sztonow
Pozycja wisi 14 dni? - pozycja + 20 sztonow
Pozycja wisi dluzej nize 30 dni? - pozycja + 25 sztonow + cos jeszcze ekstra by wypchnac crap

To mozna latwo zautomatyzowac i wprowadzic
 
Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator
Posty: 2295
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 1:04 pm

Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

śr cze 18, 2014 1:58 pm

Senthe, zgłaszasz się do pilnowania pozycji, których nikt nie chce brać i robienia dla nich questów? To wbrew pozorom jest trochę pracy (w dodatku nudnej) i dlatego ja zawsze gdy się da szukam rozwiązań automatycznych, takich jak chociażby zaproponowane przez Karczmarza, aby osoby tworzące serwis nie musiały marnować czasu na pierdoły i mogły skupić się na tworzeniu treści.

Karczmarz, pytanie tylko czy to nie sprawi, że wszyscy będą odwlekali zgłaszanie się po materiały, aby załapać się na lepsze punktowanie :) Ale może strach przed utratą danej pozycji załatwi sprawę.
 
Awatar użytkownika
Karczmarz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1000
Rejestracja: pn sie 08, 2005 11:27 am

Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

śr cze 18, 2014 2:15 pm

Ludzie nie powinni zwlekac, bo sztony nie sa chyba az tak cenne aby ryzykowac ze ktos inny zabierze material. Np. mam reputacje 100, moge sie zglosic po pozycje i ja zgarnac w 1 tygodniu. Ale wole zwlekac. Wtedy zglosi sie wczesniej ktos z reputacja 20. Jesli go nie przebije, to strace pozycje. Wiec musze sie i tak zglosic w ciagu 7 dni bez dodatkowych sztonow.

Tak wiec, mysle ze intencjonalne zwlekanie by uzyskac wiecej sztonow, bedzie jeszcze rzadziej spotykane niz korekta przecinkow tylko po to by zgarnac punkty.
 
Fenris

Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

śr cze 18, 2014 4:08 pm

W kwestii zaproponowanych stawek jestem za.

Co do wypychania zaległości - mam trochę wrażenie, że nikt chyba tej listy nie sprawdził. Najstarsze pozycje to odpowiednio tom 5 (albo 6) cyklu, gra raczej dla każuali, trzeci tom cyklu, znowu gra, kod PSN (raczej nie każdy dysponuje tym sprzętem), mało zajmujące młodzieżówki i jakieś thrillery. Raczej średnio chodliwy i atrakcyjny towar.
Ostatnio zmieniony śr cze 18, 2014 4:13 pm przez Fenris, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator
Posty: 2295
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 1:04 pm

Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

śr cze 18, 2014 8:55 pm

Fenris jesteś za jeżeli chodzi o stawki zaproponowane przeze mnie czy również zmian w liczeniu sztonów za recenzje na podstawie materiałów serwisowych?

Taka uwaga na marginiesie, jeżeli już robić inne stawki za recenzje to zrobiłbym to na zasadzie ujemnych sztonów. Bierzesz w pirwszym tygodniu, więc stawka za art -25. W przypadku, gdy napisze się standardowej długości tekst to wychodzi na 0, ale przy dłuższym tekście wciąż coś zostaje. Myślę, że warto przy recenzjach również zachować stopniowanie zależne od dugości, a nie zawsze dawać 0, gdy tylko recenzent otrzyma materiał.
 
Fenris

Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

śr cze 18, 2014 9:48 pm

Widzisz, nie doprecyzowałem - za zaproponowanymi przez ciebie.

Co do ujemnych to raczej jestem przeciwko, bo to może skutkować recenzjami bardzo wodolejskimi.
 
Awatar użytkownika
Rockas
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: pn wrz 23, 2013 4:17 pm

Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

śr cze 18, 2014 10:34 pm

W sumie jestem za wprowadzeniem przelicznika sztonów wg. tabeli powyżej. Jest bowiem różnica pomiędzy napisaniem krótkiej recenzji po to, aby odbębnić zadanie i zwolnić slot, a wyraźnie dłuższej, gdzie widać, że autor poświęcił więcej czasu i pracy. Poza tym, przykładowo w planszówkach recenzje prostych gier są o wiele krótsze i łatwiejsze do napisania niż tych bardziej złożonych.

Przydzielanie sztonów wg. czasu ile dana pozycja wisi w materiałach może nie sprawdzić się we wszystkich przypadkach, bo o ile książek jest cała masa to choćby planszówek jest dużo mniej, więc jak się jakaś pojawia to prawie zawsze od razu są chętni.

Ewentualnie można też pomyśleć o takim rozwiązaniu jak w pierwszym poście, z tą różnicą że przy recenzji z materiału od serwisu sztony są naliczane dopiero od 3 progu (czyli od tekstu powyżej 5 tyś znaków), bo jakby na to nie patrzeć, możliwość zachowania egzemplarza dla siebie jest już nagrodą. Chyba, że materiał ten leży przez tydzień i nikt go nie chce. Wtedy punktacja byłaby już wg. standarowych zasad z tabeli.
Ostatnio zmieniony śr cze 18, 2014 10:36 pm przez Rockas, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
balint
Redaktor działu gier planszowych
Redaktor działu gier planszowych
Posty: 485
Rejestracja: pn cze 25, 2012 8:46 pm

Re: Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

śr cze 18, 2014 11:17 pm

Draker pisze:
Taka uwaga na marginiesie, jeżeli już robić inne stawki za recenzje to zrobiłbym to na zasadzie ujemnych sztonów. Bierzesz w pirwszym tygodniu, więc stawka za art -25. W przypadku, gdy napisze się standardowej długości tekst to wychodzi na 0, ale przy dłuższym tekście wciąż coś zostaje.


Zaraz zaraz, bo może coś źle zrozumiałem.
Biorę w pierwszym tygodniu np. przeciętną grę planszową do recenzji. Angażuję w pogranie 2-3-4 osoby na pół dnia aby coś o niej napisać. Stawka sztonowa jest obniżona, bo wziąłem ją od ręki i napisałem tekst. Jeśli gra jest prosta i nie ma co się nad nią rozwodzić, to tekst będzie siłą rzeczy krótki, a saldo sztonów zerowe. Dobrze kumam?
Jeśli tak, to gratuluję pomysłu, ale nie podejmę się testowania w takim układzie. A jak wezmę, to zdjęcia z rozgrywki będę co najwyżej telefonem komórkowym robił, żeby nie nabijać przebiegu na obiektywie, bo mi go szkoda będzie....
 
Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator
Posty: 2295
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 1:04 pm

Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

śr cze 18, 2014 11:38 pm

balint, taka propozycja padła parę postów wyżej, aby osoby otrzymujące materiały do recenzji od serwisu nie dostawały sztonów, ja to tylko przetworzyłem na wariant lepiej wpasowujący się w pozostałe zmiany.

Rozumiem, że myślenie osób proponujących zmianę jest takie, że skoro uważasz, że gra jest przeciętna i jej nie chcesz to nie zgłosisz się po nią w pierwszym tygodniu. Jeżeli komuś innemu bardziej dana pozycja będzie pasowała to weźmie ją i zrecenzuje bez dodatkowych sztonów, traktując samą grę jako nagrodę. Jeśli jednak nikt nie będzie chciał recenzować bez sztonów to gra poczeka i będzie można wziąć ją do recenzji ze standardowym bonusem w sztonach.

Jeżeli coś przekręciłem to niech poprawią mnie osoby proponujące ten wariant.
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

czw cze 19, 2014 1:18 am

Na boku obecnych rozważań: prosiłbym, żeby maksymalna stawka nie kończyła się na tej za 10k znaków. Z doświadczenia wiem, że recki w RPGO czasami wymagają 20k albo i więcej znaków, by omówić podręcznik porządnie i chciałbym widzieć jakąś różnicę w punktach między tekstem na 12k a 25k. Może wystarczy formuła "+10/+5 sztonów za każde dodatkowe 2,5k znaków", a dla korekty +2/+3?
 
Awatar użytkownika
Karczmarz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1000
Rejestracja: pn sie 08, 2005 11:27 am

Re: Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

czw cze 19, 2014 9:35 am

balint pisze:
Biorę w pierwszym tygodniu np. przeciętną grę planszową do recenzji. Angażuję w pogranie 2-3-4 osoby na pół dnia aby coś o niej napisać. Stawka sztonowa jest obniżona, bo wziąłem ją od ręki i napisałem tekst. Jeśli gra jest prosta i nie ma co się nad nią rozwodzić, to tekst będzie siłą rzeczy krótki, a saldo sztonów zerowe. Dobrze kumam?
Jeśli tak, to gratuluję pomysłu, ale nie podejmę się testowania w takim układzie.


Nie ukrywam, że w pomyśle, dokładnie o to chodzi, abyś się nie podjął. Ponieważ jeśli gra jest dla ciebie przeciętna, zaś organizowanie spotkania z kumplami i testy są dla ciebie przykrością a nie frajdą, to właśnie ma na celu sprawienie, abyś zrezygnował z tej pozycji, bo weźmie ją ktoś komu bardziej będzie pasować (a kto jest w stanie poświęcić sztony, tylko po to by zaklepać pozycję wcześniej). Dzięki temu pozycje trafiają do tych, którzym bardziej na nich zależy.

Pomysł z minusowymi sztonami (dzięki czemu za długie recki nadal są punkty) dla mnie spoko.

Co do punktów za kolejne +Xk znaków... w teorii też spoko, tylko trzeba to tak wykalkulować aby nie rozwalić ekonomii i by nie przesadzić
Ostatnio zmieniony czw cze 19, 2014 9:36 am przez Karczmarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
balint
Redaktor działu gier planszowych
Redaktor działu gier planszowych
Posty: 485
Rejestracja: pn cze 25, 2012 8:46 pm

Re: Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

czw cze 19, 2014 10:11 am

Karczmarz pisze:
balint pisze:
Biorę w pierwszym tygodniu np. przeciętną grę planszową do recenzji. Angażuję w pogranie 2-3-4 osoby na pół dnia aby coś o niej napisać. Stawka sztonowa jest obniżona, bo wziąłem ją od ręki i napisałem tekst. Jeśli gra jest prosta i nie ma co się nad nią rozwodzić, to tekst będzie siłą rzeczy krótki, a saldo sztonów zerowe. Dobrze kumam?
Jeśli tak, to gratuluję pomysłu, ale nie podejmę się testowania w takim układzie.


Nie ukrywam, że w pomyśle, dokładnie o to chodzi, abyś się nie podjął. Ponieważ jeśli gra jest dla ciebie przeciętna, zaś organizowanie spotkania z kumplami i testy są dla ciebie przykrością a nie frajdą, to właśnie ma na celu sprawienie, abyś zrezygnował z tej pozycji, bo weźmie ją ktoś komu bardziej będzie pasować (a kto jest w stanie poświęcić sztony, tylko po to by zaklepać pozycję wcześniej). Dzięki temu pozycje trafiają do tych, którzym bardziej na nich zależy.



No właśnie i tak i nie. Zdarzają się gry, które nie mają specjalnego wzięcia u prawie nikogo, a szef działu prosi aby ktoś to przytulił, bo wskazana jest szybka publikacja ponieważ wydawcy na tym zależy. I nie robię scen, tylko rzecz testuję.
Według obecnego pomysłu nie będzie szybkiej publikacji.
Odbije się to nieco na wizerunku serwisu wśród wydawców, ale co tam, nie ja za to odpowiadam.

Z innej beczki: gra wzięta od ręki: http://planszowki.polter.pl/7-Ronin-c26597 Czy jest to tekst "na odwal" się? Choćby wykonanie fotek chwilę zajęło. I co? Według nowego systemu złamanego sztona nie dostanę? Dlaczego? Ja zrobiłem robotę porządnie. A że szybko i sprawnie..... To jakaś kara być? Sorry, ale to brzmi paranoicznie.

Co do zwrotu "przeciętna" to został on użyty niefortunnie: miałem na myśli produkt, który nie jest "topowy", nie będący obiektem westchnień szerszego grona graczy.
Ostatnio zmieniony czw cze 19, 2014 8:35 pm przez balint, łącznie zmieniany 4 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

pt cze 20, 2014 9:22 am

Oj, co to za pomysł z minusowymi sztonami?

Nie rozumiem tego. Lepiej nie dawać nic niż nagle dawać minusowe - nagle karzemy ludzi za to, że dla nas piszą?

Poza tym czasem lepszy tekst krótszy ale treściwy niż długi ale nudny.
 
Awatar użytkownika
Karczmarz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1000
Rejestracja: pn sie 08, 2005 11:27 am

Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

pt cze 20, 2014 9:51 am

Zireael, minutowe w sensie ze baza wciąż pozostaje. Piszesz średni tekst czyli dostajesz 25 - 25 = 0. Piszesz długi i masz 55 - 25 = 20. Oczywiście wraz z upływem czasu minusy są mniejsze, wiec większą pula oryginalna pozostaje dla autora. Tak ja to rozumiem.
 
Awatar użytkownika
Senthe
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1116
Rejestracja: śr mar 05, 2008 1:07 pm

Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

pt cze 20, 2014 9:54 am

Przypominam, że podstawowy problem dotyczył zbalansowania sztonów dostawanych przez autorów i redaktorów. Skupiłabym się na tym, zamiast męczyć problem przyznawania sztonów super-mega-ważnym autorom.

Na obecny system jakoś nikt nie narzekał do momentu, w którym zwrócono uwagę, że redaktor dostaje trochę ponad 1/10 sztonów oraz 0 egzemplarzy recenzenckich za swoją pracę nad tekstem i nie jest to niestety sprawiedliwe.
 
Awatar użytkownika
Enc
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 58
Rejestracja: ndz wrz 08, 2013 2:10 pm

Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

pt cze 20, 2014 10:06 am

Ja zdecydowanie popieram pomysł zmniejszenia liczby sztonów w przypadku recenzji na bazie materiałów z serwisu. W ten sposób najbardziej aktywni nie będą musieli "karać się" braniem gier i książek, których nie chcą recenzować a osoby z niższą reputacją będą mieć szansę złapać coś dla siebie. Patrząc na wypowiedź balinta można się zastanawiać, czy materiał do recki nie jest przypadkiem karą.
 
Awatar użytkownika
balint
Redaktor działu gier planszowych
Redaktor działu gier planszowych
Posty: 485
Rejestracja: pn cze 25, 2012 8:46 pm

Re: Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

pt cze 20, 2014 10:28 am

Czarnotrup pisze:
Ja zdecydowanie popieram pomysł zmniejszenia liczby sztonów w przypadku recenzji na bazie materiałów z serwisu. W ten sposób najbardziej aktywni nie będą musieli "karać się" braniem gier i książek, których nie chcą recenzować a osoby z niższą reputacją będą mieć szansę złapać coś dla siebie. Patrząc na wypowiedź balinta można się zastanawiać, czy materiał do recki nie jest przypadkiem karą.


Kompletnie nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi.... Mimo iż ją wyjaśniłem.... Ale pewnie tego nie przeczytałeś, tylko uchwyciłeś się jednego zdania, jeszcze dodatkowo przekręcając je, tak jak było Ci wygodniej....
Ostatnio zmieniony pt cze 20, 2014 10:29 am przez balint, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Karczmarz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1000
Rejestracja: pn sie 08, 2005 11:27 am

Re: Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

pt cze 20, 2014 11:10 am

Senthe pisze:
Przypominam, że podstawowy problem dotyczył zbalansowania sztonów dostawanych przez autorów i redaktorów. Skupiłabym się na tym, zamiast męczyć problem przyznawania sztonów super-mega-ważnym autorom.

Na obecny system jakoś nikt nie narzekał do momentu, w którym zwrócono uwagę, że redaktor dostaje trochę ponad 1/10 sztonów oraz 0 egzemplarzy recenzenckich za swoją pracę nad tekstem i nie jest to niestety sprawiedliwe.


Nie redaguje tekstów wiec w tej kwestii się nie mam jak wypowiedzieć. dla mnie zaproponowane nowe progi są ok, ale moje zdanie jest tu mało istotne. fajniej jakby redaktorzy się wypowiedzieli
 
Awatar użytkownika
balint
Redaktor działu gier planszowych
Redaktor działu gier planszowych
Posty: 485
Rejestracja: pn cze 25, 2012 8:46 pm

Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

pt cze 20, 2014 11:28 am

A swoją drogą: punktacja artów napisanych na bazie materiałów własnych pozostaje bez zmian? Czy tu z kolei może zwiększymy stawki?
 
Awatar użytkownika
Enc
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 58
Rejestracja: ndz wrz 08, 2013 2:10 pm

Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

pt cze 20, 2014 12:30 pm

Balint, zrozumiałem, widocznie Ty nie rozumiesz idei stojącej za tą propozycja. Hint: nie chodzi o to by pozbawiać Cię gier do recenzji.
 
Awatar użytkownika
balint
Redaktor działu gier planszowych
Redaktor działu gier planszowych
Posty: 485
Rejestracja: pn cze 25, 2012 8:46 pm

Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

pt cze 20, 2014 12:54 pm

Obawiam się że jednak nie zrozumiałeś.... wogóle....
Hint: moja myśl przewodnia nie dotyczyła prawa do gier lub ich braku....
Co do idei: zaznaczyłem że może być ona niesprawiedliwa, a w niektórych sytuacjach szkodliwa dla serwisu, nie dla mnie...

Owszem liczba sztonow może być uzależniona od długości tekstu, ilości fotek, etc. Ale to drugi aspekt dyskusji.

Finalnie: decyzja należy do Drakera, a wątek powstał jak rozumiem celem zasięgnięcia naszych opinii.
Ostatnio zmieniony pt cze 20, 2014 12:57 pm przez balint, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości