Zrodzony z fantastyki

Czy jesteś za utrzymaniem nowego podziału na forum?

Czas głosowania minął pt sty 20, 2006 2:29 pm

TAK
8 (80%)
NIE
2 (20%)
Nie mam zdania
Brak głosów
 
Liczba głosów: 10
 
Awatar użytkownika
Joseppe
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2393
Rejestracja: śr maja 21, 2003 5:47 pm

Zmiany na forum

ndz gru 18, 2005 10:31 am

Jak widzicie, forum zmieniło nieco swoją formułę. Ponieważ uważam, że stało się już na tyle duże, żeby ulec takiemu podziałowi - dokonałem go.
Dlatego też proszę Was, żebyście zwracali uwagę czy temat który zakładacie znajduje się we właściwym podforum (Dział Monastyru, Mechanika, Świat, Czysta gra).
Jeżeli uważacie, że jakiś temat znajduje się w złym podforum i należy go przesunąć - piszcie do mnie.

Mam nadzieję, że ta zmiana podoba Wam się i wyjdzie nam wszystkim na dobre.
Ostatnio zmieniony śr gru 21, 2005 2:29 pm przez Joseppe, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Albert
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 617
Rejestracja: pt lip 02, 2004 7:33 pm

ndz gru 18, 2005 10:33 am

Zmiana, wydaje mi się słuszna. I mamy taki podział jak WFRP;P
Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Sobek_88
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 92
Rejestracja: pn gru 05, 2005 12:24 am

ndz gru 18, 2005 2:14 pm

Moim zdaniem to bardzo pozytywna zmiana!!

Bardzo się cieszę z takiego podziału, bardzo ułatwia poruszanie sie po forum, a i szukający konkretnych rzeczy, łatwiej sie odnajda w takiej formie. Jest oczywiscie subietywny punt widzenia!!
 
Awatar użytkownika
Ysabell
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1410
Rejestracja: wt maja 04, 2004 12:48 am

ndz gru 18, 2005 3:18 pm

Dobra zmiana, podoba mi się nowy podział, tyle, że teraz tych tematów jakoś mało... :)
 
Wizzzard
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 187
Rejestracja: sob lis 13, 2004 4:15 pm

ndz gru 18, 2005 4:20 pm

Ysabell Moebius pisze:
, tyle, że teraz tych tematów jakoś mało...

Hehe - odniosłem dokładnie to samo wrażenie. Ale zmiany dobre, wszystko jest bardziej przejrzyste.
 
Albert
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 617
Rejestracja: pt lip 02, 2004 7:33 pm

ndz gru 18, 2005 4:48 pm

Tylko trzeba się naklikać, żeby zobaczyć, czy są nowe odpowiedzi w poszczególnych działach :razz:
 
Awatar użytkownika
jeszua
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 62
Rejestracja: pt maja 13, 2005 12:28 pm

pn gru 19, 2005 7:54 am

IMHO bez sensu: tematów nie ma aż tak wiele, a przy takim podziale tylko narośnie ilość powtórzeń zapytań i wątków, wraz z odpowiedziami typu "patrz wątek [...]" pisanymi przez lepiej zorientowanych
ale jak sobie tam chcecie...
jsz
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

pn gru 19, 2005 8:20 am

jeszua - To jest spisek tych lepiej zorientoanych majacy na celu nabicie postow :)
 
Albert
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 617
Rejestracja: pt lip 02, 2004 7:33 pm

pn gru 19, 2005 9:11 am

Taa, no i wyszło, że Joseppe podzielił to dla spamu. Ciekawa teoria
 
Awatar użytkownika
beneq
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 796
Rejestracja: pn paź 10, 2005 4:39 pm

pn gru 19, 2005 1:51 pm

Jest dobrze! Ciesze sie, że w końcu Monastyr dorobił sie osobnego forum:):):)
 
Awatar użytkownika
Bleddyn
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 885
Rejestracja: wt maja 25, 2004 1:25 pm

pn gru 19, 2005 3:04 pm

Przecież Monastyr cały czas miał osobne (sub)forum. ;)

Teraz jest wszystko uporządkowane i nie trzeba będzie przekopywać się przez parę stron tematów. :)
 
Awatar użytkownika
jeszua
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 62
Rejestracja: pt maja 13, 2005 12:28 pm

śr gru 21, 2005 1:27 pm

Bleddyn pisze:
Teraz jest wszystko uporządkowane i nie trzeba będzie przekopywać się przez parę stron tematów. :)


no, dopiero teraz trzeba się przekopać, żeby do czegokolwiek dojść :/
przy takich okazjach cieszę się, że czasy modemu mam za sobą...
jsz
 
Awatar użytkownika
Joseppe
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2393
Rejestracja: śr maja 21, 2003 5:47 pm

śr gru 21, 2005 1:30 pm

Przy okazji:

Układ forum nie wymaga większej ilości kliknięć. Wystarczy sobie z "Preferencje" zaznaczyć "Linki do podforum na forum: Z ikonkami" i wtedy na główym będziecie widzieli wszystkie podfora Monastyru, dodatkowo będzie zaznaczone, czy pojawił się w nich jakiś nowy post od Waszej ostatniej wizyty (ikonka na zielono).

Także ja odnajduję tutaj zdecydowane ułatwienie w poszukiwaniu i odpowiadaniu na posty.

Pozdrawiam,
Joseppe
 
Awatar użytkownika
jeszua
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 62
Rejestracja: pt maja 13, 2005 12:28 pm

śr gru 21, 2005 1:43 pm

Joseppe pisze:
Układ forum nie wymaga większej ilości kliknięć. Wystarczy sobie z "Preferencje" zaznaczyć "Linki do podforum na forum: Z ikonkami" i wtedy na główym będziecie widzieli wszystkie podfora Monastyru, dodatkowo będzie zaznaczone, czy pojawił się w nich jakiś nowy post od Waszej ostatniej wizyty (ikonka na zielono).


IMHO jeśli wyświetlanie ma zniwelować problem wielokrotnego klikania, to na poziomie:

Forum POLTERGEIST Strona Główna -> Gry fabularne -> Monastyr

powinna być możliwość wyświetlania tematów postów. znaczy - podobnie, jak wyświetlanie podforów na forum głównym. bo inaczej to dalej nic mi nie daje: wchodzę na podforum i dopiero mogę zobaczyć, czy pojawił się jakiś względnie chociaż ciekawy temat. nie mam na to czasu i cierpliwości. nie widzę sensu i dalej uważam podział za zbędną komplikację

pytanie: czy da się zastosować takie rozwiązanie? żeby po wejściu w forum monastyru z głównego wyświetlane były podfora razem z tematami wątków? bo takie rozwiązanie zniwelowałoby ten mankament podziału, jakim jest brak widoczności tematów póki nie otworzy się podforum

BTW na forum oficjalnym propozycja podziału właśnie przegrywa w ankiecie... to powinno dać do myślenia twórcom tego dziwacznego konstruktu na tym forum
jsz[/url]
 
Awatar użytkownika
Joseppe
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2393
Rejestracja: śr maja 21, 2003 5:47 pm

śr gru 21, 2005 2:31 pm

jeszua - założyłem ankietę też tutaj.

Co do
jeszua pisze:
czy da się zastosować takie rozwiązanie? żeby po wejściu w forum monastyru z głównego wyświetlane były podfora razem z tematami wątków

To zobaczę i popytam. Ale nie mogę niczego obiecać.
Teraźniejszy układ zdecydowanie jest zdrowszy przy przeglądarkach obsługujących panele, jak Opera czy FF. Wtedy klikasz na podfora, aby otworzyły się w nowych oknach w panelu i patrzysz czy są tam jakieś ciekawe, nowe tematy.
 
Awatar użytkownika
jeszua
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 62
Rejestracja: pt maja 13, 2005 12:28 pm

śr gru 21, 2005 8:56 pm

Joseppe pisze:
Teraźniejszy układ zdecydowanie jest zdrowszy przy przeglądarkach obsługujących panele, jak Opera czy FF. Wtedy klikasz na podfora, aby otworzyły się w nowych oknach w panelu i patrzysz czy są tam jakieś ciekawe, nowe tematy.


... zamiast zobaczyć to od razu...
nie mam pytań

jakiś czas temu czytałem fajny przykład z prowadzenia biznesu w necie. średnio na witrynie firmy sprzedającej procki inżynier przeglądał ok 8 podstron przy każdej wizycie. kiedy jedna z firm doprowadziła do tego, że u niej średnio było to 2,5 - żeby skompletować wszystko, czego inżynier mógł chcieć - odnotowała wzrost sprzedaży o wartość dość kosmiczną ponad możliwości produkcyjne
to ku nauce: brzytwa ockhama może i jest wiekowa, ale ciągle działa
howgh
jsz
 
Awatar użytkownika
Joseppe
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2393
Rejestracja: śr maja 21, 2003 5:47 pm

śr gru 21, 2005 9:15 pm

Brzytwa Ockhama tak.
Mniej kliknięć tak.

Ale i:
Większa przejrzystość: tak
Łatwiejsze odnajdywanie tematów: tak
Większość tematów na pierwszej stronie (mniej klikania): tak

Nie da się połączyć ognia z wodą.

A, do tej dość wyrównanej walki argumentów wtrąca się jeszcze doświadczenie z innych forów, które pokazuje, że podział na podfora jest logiczną i ewolucyjną konsekwecją, w praktyce sprawdzającą się bardzo dobrze.

Pozdrawiam,
Joseppe
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

śr gru 21, 2005 11:06 pm

Joseppe pisze:
panele,

Karty. Panele to masz, jak wcisniesz F4 ;)

PN, NMSP
 
Awatar użytkownika
Dark_Pharaun
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 126
Rejestracja: czw gru 08, 2005 12:28 am

czw gru 22, 2005 12:25 am

No, przed zmianą jak się regularnie odwiedzało forum, to i tak ostatnio poruszane tematy były na górze, więc nie trzeba było szukać. A teraz trochę taki dziwny podział: czysta gra, świat. Niby to fajne i ułatwia szukanie, ale żeby sprawdzić jakiś temat, którego się nie pamiętało albo trudno jest go zakwalifikować, trzeba przerzucić forum parę razy ;-) Wcześniej było prosto - klikasz i masz. Teraz wszystko jest bardziej eleganckie, moze przejrzyste, ale mniej praktyczne ;-) A da się zrobić tak żeby po kliknięciu na Monastyr wyświetlały się wszystkie tematy, tylko na górze pozostałby Dział Monastyru. I po problemie - kogoś interesuje gra - sprawdza tematy. Kogoś organizacja, wchodzi do Działu.

Ale to wszystko to i tak sprawa gustu ;-) Więc będzie niekończąca się dyskusja za i przeciw.

A ja się opowiem: jestem za, a nawet przeciw :P
 
Awatar użytkownika
jeszua
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 62
Rejestracja: pt maja 13, 2005 12:28 pm

czw gru 22, 2005 8:10 am

Dark_Pharaun pisze:
No, przed zmianą jak się regularnie odwiedzało forum, to i tak ostatnio poruszane tematy były na górze, więc nie trzeba było szukać. A teraz trochę taki dziwny podział: czysta gra, świat. Niby to fajne i ułatwia szukanie, ale żeby sprawdzić jakiś temat, którego się nie pamiętało albo trudno jest go zakwalifikować, trzeba przerzucić forum parę razy ;-)


...i właśnie dlatego pytałem o możliwość opcjonalnego wyświetlania tematów podforów po wejściu na forum monka. zwolennicy podziału mieliby swoją (pożal się Jedyny..!) "przejrzystość", a zwolennicy łatwego dostępu - jak ja - swój łatwy dostęp do widocznych, aktywnych dyskusji
w tym przypadku, Joseppe, nie ma co mówić o ogniu i wodzie - bo tu akurat da się pogodzić obie koncepcje. zostanie tylko wątpliwa "przynależność podforowa" niektórych zagadnień, ale to mnie już mało obchodzi (problem zamieszczająch posty)
jsz
 
Awatar użytkownika
Joseppe
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2393
Rejestracja: śr maja 21, 2003 5:47 pm

czw gru 22, 2005 12:20 pm

jeszua pisze:
w tym przypadku, Joseppe, nie ma co mówić o ogniu i wodzie - bo tu akurat da się pogodzić obie koncepcje. zostanie tylko wątpliwa

Oczywiście, wyjście jest dobre, ale niestety, w tym momencie niemożliwe technicznie. Pytałem się ludzie znających się na tym i w tej chwili nie da się tego zrobić. Ale poprosiłem administrację forum, żeby w przyszłości stworzyła i umieściła takie rozwiązanie w "Preferencje".

W tej chwili, początkowo, jest to uciążliwe, ale, skażcie mnie, mam głęboką wiarę, że to poprawi dyskusje na forum.
 
Awatar użytkownika
Dark_Pharaun
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 126
Rejestracja: czw gru 08, 2005 12:28 am

czw gru 22, 2005 4:26 pm

Teraz trzeba więcej czasu zeby znaleźć tematy - wcześniej był łatwy dostęp, a to jest chyba najważniejsze? I można było łatwo temat znaleźć: przerzucasz pasek w dół i wszystko jasne - no i widzisz te najnowsze posty, a nie musisz sprawdzać 4 działów i w każdym oglądać, np. 1 nowego posta.

Osobiście jestem za przywróceniem porządku, ale można czekać co pokaże ankieta...tylko tu też jest problem, bo dużo użytkowników, którzy Monem sie interesują niekoniecznie musi wchodzić do "Działu Monastyra :)", bo przeglądają tylko tematy dotyczące bezpośrednio gry. Powtarzam: Dział Monastyru osobno, reszta razem.
 
Awatar użytkownika
Ysabell
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1410
Rejestracja: wt maja 04, 2004 12:48 am

pt gru 23, 2005 9:08 pm

Mnie się nowy porządek bardzo podoba, zresztą Joseppe powinien zdawać sobie z tego sprawę, jeśli potrafi trafnie wnioskować :)

Podział jest dobry, czytelny, obsługa forum wygodna. Jestem za pozostawieniem nowego podziału. Pozdrawiam świątecznie.
 
Awatar użytkownika
Dark_Pharaun
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 126
Rejestracja: czw gru 08, 2005 12:28 am

pt gru 23, 2005 10:58 pm

E tam...będziemy się niepotrzebnie kłócić - niech wam będzie i zostanie tak jak jest :) Mam dobry humor więc jestem ugodowy dzisiaj ;-) Zresztą to i tak nie ma znaczenia - i tak będę z niego korzystał.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość