Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Zmiany w serwisie

sob lut 28, 2009 12:57 pm

Może niektózy poczuli już lekki wiaterek zapowiadający zmainy w dziale karciankowym Poltera. Objąłęm tutaj rządy, a moje panowanie będzie długie i owocne :) A tak na serio piszcie jakie zmiany powinny zostać zaprowadzone w serwisie. Poszukujemy współpracowników, redaktorów i newsmanów. Nasz portal chcemy skierować do nowych graczy i fanów casual gamingu, jednak dla każdego znajdzie się miłe słowo i porada. Nie będziemy tu kasowali tematów za brak kwadratowych nawiasow w tytule. Piszcie jakei zmiany mają zostać zaprowadzone.
 
Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:02 pm

sob lut 28, 2009 1:12 pm

Po pierwsze potrzeba ludzi. Większość wędruje na mtgnews, omijając wymarłego Poltera.

Newsy, nawet dają radę. Przydałoby się kilka artykułów.
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

ndz mar 01, 2009 2:47 pm

I tu dochodzimy do sedna sprawy, potrzeba nam dużo więcej ludzi. Dlatego też, jeśli widzicie jakichś nowych i niezaznajomionych z arkanami Magica ludzi, to reklamujcie im to forum.
Druga sprawą jest kwestia artykułów. Dostaję ich trochę, sam też piszę co nieco regularnie i chciałbym, żeby aktualizacje wyglądały tak:
piątek lub sobota- duży artykuł
wtorek lub środa- mały artykuł
Napiszcie czy Wam się to podoba i czy macie jeszcze jakieś sugestię, co do zwiększenia naszej popularności i funkcjonalności.
 
Awatar użytkownika
Bags
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: wt lut 03, 2009 5:57 am

ndz mar 01, 2009 3:09 pm

Witam Wszystkich bardzo serdecznie :)
Mam na imię Dawid, a zowią mnie Bags. Gram w MtG od lipca 2008, zaś od kilku tygodni obserwuję fora w celu zdobycia wiedzy teoretycznej. Oczywiście gram także na turniejach i czasami zdarza mi się nawet wygrać jakiś mecz ;).
Przechodząc do konkretów: niewątpliwie nie moge się określić mianem gracza zaawansowanego czy nawet średnio-zaawansowanego, niemniej jednak uważam, że pod względem zasad rozumiem Magica całkiem nieźle.
Myślę, że byłbym w stanie od czasu do czasu przygotować mały czy średni artykuł, typu działania planeswalkerów, stosu, etc.
Niestety, ze względu na nadchodzącą maturę, bycie stałym redaktorem z mojej w ciągu najbliższych kilku miesięcy raczej nie wchodzi w grę ;).

Jeżeli taka forma by odpowiadała, mogę spróbować napisać przykładowy artykuł w ciągu kilku dni.

Pozdrawiam i do przeczytania :)

--edit--
Zapomniałem wspomnieć o jeszcze jednej kwestii - jako zapalony programista zapewne będę w stanie pomóc także w sprawach technicznych.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

ndz mar 01, 2009 3:18 pm

Erykz pisze:
Po pierwsze potrzeba ludzi. Większość wędruje na mtgnews, omijając wymarłego Poltera.


jest opcja na zdobycie większej ilości ludzi. jak pewnie wiecie, ostatnimi czasy serwis K20 zmienił front, i zajmuje się tylko i wyłącznie supportem Wizarda. co prawda mają wlasną lige, ale jest to dosłowinie pare osób na krzyż. myśl jest taka - dogadać się z administratorami K20 i stworzyć wiekszą ligę (niewykluczone że w późniejszym czasie z bonusami). ludzi nie powinno zbraknąć przy zamieszczeniu paru ogłoszeń, oraz przy informowaniu grających kumpli. myślę że z 50 osób na start by się znalazło.

nie odchodząc daleko... zobaczcie jak popularne jest MTGO. tu mamy darmową alternatywę, zarówno do testowania decków, jak i tworzenia całych turniejów, eventów czy nawet draftów. z czasem jak się wyrobi jakaś grupa aktywnych graczy, można wprowadzać formy promowania najlepszych (promówki, foile itp). wszystko przecież zależy tyko od zainteresowania.
 
Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:02 pm

ndz mar 01, 2009 3:37 pm

Specu pisze:
jak pewnie wiecie, ostatnimi czasy serwis K20 zmienił front, i zajmuje się tylko i wyłącznie supportem Wizarda


Nie zmieniło frontu, tylko najzwyczajniej w świecie padło.
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

ndz mar 01, 2009 4:37 pm

Tak sobie myślałem o tej lidze i nie trzeba się dogadywać z moderacją K20 i twórcami Wizarda, można przecież zrobić taką naszą Polterową ligę. Ja tam mógłbym zapewnić ze swojej strony kilka foliowanych kart, może uda mi się załatwić coś od władz Polteru, ale nic nie obiecuję.
Tylko w jakim formacie miałaby być ta liga? Po prostu jednego dużego turnieju czy np. pół roku grania meczów? Ja też chciałbym zagrać więc nie miałbym wglądu w decklisty, ani nic, mam nadzieję, że wierzycie w moją uczciwość.
Piszcie, kto miałby ochotę wziąć udział w takim czymś i jak to dopracować. Domyślny format to T2, aczkolwiek jesteśmy otwarci na propozycję.
Pomysłem jest też, żeby przesyłać decklisty, a później opublikowałbym je w jednym wątku, aby nie było później oskarżeń o kantowanie i przycinkę z deckiem.
Pozdrawiam i nadal czekam na propozycję!
 
Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:02 pm

ndz mar 01, 2009 4:45 pm

Szczegóły wymagające określenia i dopracowania przed samymi rozgrywkami.

Gralibyśmy na Wizie? Znajdzie się aż tylu chętnych żeby była możliwość otworzenia ligi?
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

ndz mar 01, 2009 6:52 pm

pare ogłoszeń na stronie głównej poltera + info rozpuszczane przez nas wśrod znajomych graczy... powinno wystarczyć, wkońcu nawet jak grasz towarzysko to znajomych masz. dużo to nie wymaga - wizard + wszystkie obrazki kart ~200MB + troche czasu wieczorem.

Thoctar pisze:
może uda mi się załatwić coś od władz Polteru, ale nic nie obiecuję


dużo nie trzeba, głównie chęci i spojrzenie przychylnym okiem.
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

ndz mar 01, 2009 7:09 pm

Mam błogosławieństwo władz i może jakoweś nagrody pod warunkiem, że liczba graczy będzie przyzwoita. Dlatego też mówcie, kto na dzień dzisiejszy byłby chętny (pierwsze rozgrywki przeprowadzimy i tak za około miesiąc, to ma być liczba orientacyjna).
A więc narazie mamy jednego gracza (mnie :) ). Kto nastepny?
 
Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:02 pm

ndz mar 01, 2009 7:11 pm

Melduję się z chęcią i rozkoszą.
 
Awatar użytkownika
Arthas Verley
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: wt lut 27, 2007 9:44 am

ndz mar 01, 2009 7:57 pm

Zgłaszam chęć udziału.
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

ndz mar 01, 2009 8:19 pm

Mam nadzieję, że nikomu nie będzie przeszkadzało to, że sam chciałbym wziąć w lidze udział. I tak wszystkie decklisty będą dostępne, a przed ich opublikwoaniem nie będę miał do nich wglądu.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

ndz mar 01, 2009 9:29 pm

oczywiście.... zgłaszam się :)
 
Awatar użytkownika
Knoely
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 338
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 10:01 pm

ndz mar 01, 2009 9:44 pm

Chętny.
 
Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:02 pm

pn mar 02, 2009 9:16 pm

Myślę, że powolutku możemy zacząć coś organizować. (Podpaliłem się ;])
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

pn mar 02, 2009 9:24 pm

spoko... lepiej troche poczekać, zwolnić żeby start był dobry. nie można dopuścić żeby skończyło się na słomianym płomieniu - start na huraaa, a potem dno i wodorosty.
 
Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:02 pm

pn mar 02, 2009 9:31 pm

Ale szkielet moglibyśmy zacząć tworzyć. Nigdy za wcześnie. Czekać możemy tylko na przypływ chętnych do gry. Ewentualnie na konkrety ze strony Redakcji w sprawie nagród, ale i to dopiero po ustaleniu liczby graczy.

Etid. Proponuję założenie nowego topicu na pomysły itd. Potem edit pierwszego posta by były widoczne zasady regulamin itp.
Ostatnio zmieniony pn mar 02, 2009 9:32 pm przez Erykz, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

pn mar 02, 2009 9:31 pm

A w jeziorze za oknem moim sporo wody. Metr 68 głębokości więc się utopić można, więc...
Tak na serio to może powoli trzeba by zgłaszać jakieś pomysły. Zapisy planuję rozpocząć za jakieś dwa-trzy tygodnie, a do tego czasu musi pwostać regulamin i te sprawy.
 
Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:02 pm

wt mar 03, 2009 1:10 pm

1. Gramy na Wizie.
2. Po ustaleniu liczby graczy, dzielimy ich na dwie grupy i dobieramy w pary.
3. Gry działają na zasadzie playoff w NBA, czyli gra do 3 zwycięstw i analogiczny awans dalej. Przykład: W grupie 1 jest 6 par. Każda para rozgrywa mecze aż do uzyskania przez jednego z graczy 3 zwycięstw (czyli największa możliwa ilość meczy w parze to 5). Graczy którzy przeszli znowu dobieramy w pary itd. aż do wyłonienia zwycięzcy w grupie. Potem czeka go konfrontacja z mistrzem drugiej grupy.
4. Na rozstrzygnięcie meczy wszyscy gracze mają 2-3 tygodnie (nie każdy może grać w tygodniu a jeden weekend może nie starczyć na rozstrzygnięcie). Jeżeli pojedynek nie zakończy się przed czasem, uwzględnia się aktualną punktację.

Myślę, że narazie to tyle. Co sądzicie?
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

wt mar 03, 2009 3:49 pm

1. Hmm, ja wolałbym, żeby w platformie do grania była dowolność. Jeśli gracze dojdą do konsensusu, że grają na MWSie na przykład to nie ma problemu. Jeżeli nie mogą dojść do zgody, wtedy automatycznie przydzielany jest Wizard.

2 i 3. Szczerze mówiąc, to milej byłoby to rozegrać w formie normalnego turnieju ze Swissem i później TOP8. Aczkolwiek jeśli pasuje Wam inna forma, to nie mam podstaw, żeby Wam narzucać mój pomysł.

4. Dwa-trzy tygodnie to IMO dużo. Sądzę, że starczy jeden, dwa to już maks. Bo po przeprowadzeniu turnieju trzeba jeszcze ustalić kto z kim gra, dopóki to wszystko dojdzie, a jeśli będzie 50 graczy (ja szczerze mówiąc liczę na nie więcej niż trzydziestu, realistą jestem w końcu :) ) to może to troszki potrwać, a do tego dochodza jeszcze jakies wakacyjne obozy, to i tamto. Poprostu wolałbym to skonczyc do wakacji

Ogólnie rzecz biorąc ma być to liga wspólna, dla graczy. Nie chce, żeby to miało postać, że robię Wam łaskę, bo zrobię pairingi i nagrody załatwię. Chciałbym, aby była to miła i przyjemna liga, bez ciśnień i wogle.
 
Awatar użytkownika
Knoely
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 338
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 10:01 pm

śr mar 04, 2009 2:09 am

A tak w ogóle - netdeczymy czy gramy własnymi projektami?
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

śr mar 04, 2009 7:07 am

Najpierw planuję zrobić ligę T2, a jeśli wszystko pójdzie dobrze- Casual. Oczywiście w lidze T2 można grać swoimi, funowymi deckami, mieszczącymi się w Standardzie (nawet ja tak chyba zagram, ale do konca pewien nie jestem).
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

śr mar 04, 2009 9:16 am

Thoctar pisze:
2 i 3. Szczerze mówiąc, to milej byłoby to rozegrać w formie normalnego turnieju ze Swissem i później TOP8


grając od 5 roku życia w szachy wiem, ze szwajcar kontrolowany jest najsprawiedliwszym systemem parowania zawodników. grać można do 3 winów przez np. 9 tur, a potem TOP8.

jak coś mogę przygotować odpowiedni pliczek excela
 
Awatar użytkownika
Bags
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: wt lut 03, 2009 5:57 am

pn mar 09, 2009 5:24 pm

Proponuję dodać w serwisie słowniczek pojęć w formie:
nazwa - pl. odpowiednik - krótki opis

Słowniczek taki mógłby zawierać zbiór wszystkich haseł związanych z MtG, np. keywordy, typy kart, formaty, etc.
 
Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:02 pm

ndz kwie 05, 2009 2:17 pm

Idea padła?
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

ndz kwie 05, 2009 2:23 pm

Idea ligi czy słowniczka?
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

ndz kwie 05, 2009 2:32 pm

pomysł niezgorszy, ale istnieje poważny problem... musi być stała opieka nad wartością merytoryczną (zwłaszcza na początku). o ile na forum wypowiada się parę osób dobrze znających się na zasadach itp (nie będe wymieniał bo chyba wiadomo o kogo chodzi), to nie wiadomo czy użyczą swojego cennego czasu na tak poważną inicjatywę.
 
Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:02 pm

ndz kwie 05, 2009 2:42 pm

Thoctar pisze:
Idea ligi czy słowniczka?


Oczywiście, że ligi.
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

pt kwie 10, 2009 4:15 pm

Idea ligi jest wciąż aktualna, ale w chwilii obecnej nie ma nikogo, kto mógłby ją poprowadzić. Będę musiał zapoznać się dokłądniej z DCI Reporterem i wogle znaleźć trochę więcej czasu, bo teraz nie dość, że mam zajęcia do 18.30 to później zawsze idę pograć w piłę, później rpace domowe i nie mam zbyt dużo czasu na Poltera :( Wkrótce się to zmieni, ale narazie jest jak jest.
Druga sprawa jest taka, że wciąż potrzebujemy pisaczy artów. Jeśli chcesz dowiedzieć się co daje ci bycie redaktorem, klikaj tu:
http://info.polter.pl/Zostan-redaktorem.html

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość