Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

pt cze 12, 2009 11:15 pm

Vodh pisze:
Czy kto¶ móg³by mi wyja¶niæ, dlaczego Lifelink siê nie bêdzie kumulowa³?

Tak, oczywi¶cie, jest zdanie:

As a side effect, multiple instances of lifelink are no longer cumulative.


Chodzi mi tylko o to, w którym miejscu jest to side effect? Bo szczerze mówi±c gdyby nie to zdanie to nie mam pojêcia, z czego wynika³aby niekumulatywno¶æ lifelinka. Czy to faktycznie wynika z tego, ¿e zosta³ static ability zamiast triggered (je¿eli tak, to w jaki sposób), czy mo¿e jest to kolejna zmiana wprowadzona po to, ¿eby ich zdaniem nie by³ przepakowany, a ja po prostu b³êdnie biorê "as a side effect" jako co¶ bardziej w stronê "as a consequence"?


Static effect - "je¶li creature zada obra¿enia, dostajesz jednocze¶nie tyle samo ¿ycia". Nie wa¿ne ile razy bêdzie na karcie ta zdolno¶æ, efekt ten bêdzie ten sam; dalej bêdziesz dostawa³ tyle ¿ycia, ile Creature zada³ obra¿eñ.

Przy triggered ability ka¿da z osobna wchodzi na stos i jest rozpatrywana niezale¿nie od pozosta³ych, st±d obecna kumulacja lifelinka.
 
TommyTree
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 322
Rejestracja: czw gru 27, 2007 7:46 pm

pt cze 12, 2009 11:16 pm

Vodh - bez dokładnego tekstu z CR, którego jeszcze nie ma trudno odpowiedzieć na to pytanie. Raczej jest to związane ze zmianą umiejętnośći z triggered na static.
 
Awatar użytkownika
Vodh
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 96
Rejestracja: wt sie 03, 2004 11:01 am

pt cze 12, 2009 11:24 pm

Maelstrom pisze:
Static effect - "jeśli creature zada obrażenia, dostajesz jednocześnie tyle samo życia". Nie ważne ile razy będzie na karcie ta zdolność, efekt ten będzie ten sam; dalej będziesz dostawał tyle życia, ile Creature zadał obrażeń.

Przy triggered ability każda z osobna wchodzi na stos i jest rozpatrywana niezależnie od pozostałych, stąd obecna kumulacja lifelinka.


Czyli atakując dwoma Child of Night nadal dostaję 4 życia, a przez "multiple instances of lifelink" rozumiemy kilka lifelinków na jednej kreaturce, a nie kilka osobnych kreatur z lifelinkiem?
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

sob cze 13, 2009 11:25 am

Oczywiście że dostaniesz 4 życia. Lifelink nie kumuluje się tylko na 1 kreaturce. Twój przykład nie ma prawa bytu, bo jakbyś miał dwie krity z trample to byś powiedział, że tylko jednej zadziała ta zdolność?:]
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

śr cze 24, 2009 11:40 pm

Ech... Będzie mi brakowała mana burn.

Znalazłem w necie bardzo ciekawą polemikę z nowymi zasadami. Gościu naprawdę ciekawie i rzeczowo (acz trochę... wulgarnie) wszystko uargumentował:

http://dr.jeebus.sydlexia.com/manaburn.htm

Podsumowując - uproszczenie zasad ujemnie wpływa na możliwości strategiczne i złożoność rozgrywki. :(

Magic zawsze był grą dla tych, którzy potrafili wykorzystać wszystkie jego możliwości. Czy za kilka lat, jeżeli zmiany będą postępować w tym kierunku, stanie się prostą grą dla dzieci? Daleki jestem od rzucenia mojego ukochanego hobby, ale zasmucił mnie fakt, że kilku z moich znajomych rozstało się z Mtg tylko i wyłącznie na znak "buntu". Czy naprawdę Magic pod kierownictwem Hasbro i niewolniczą ekspansją rynku dla "najmłodszych, niezbyt rozgarniętych obywateli USA", nie zostanie zabity poprzez nadmierne "uproszczenie"?

Ja mimo wszystko wejdę na ten Battlefileld i nikt nie wypędzi mnie "castniętym exile'em"! :wink:
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

czw cze 25, 2009 12:04 am

Z kumplami stwierdziliśmy, że grając między sobą lejemy na te nowe zasady i gramy w starego Magica ;]
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

czw cze 25, 2009 4:50 pm

zmiany kosmetyczne, ale jedna zmiana jest akurat na dobre - symultaniczne mulligany. to jest naprawde dobre rozwiązanie.
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

śr lip 01, 2009 3:11 pm

Mamy ju¿ wszystkie karty z M10.
I jak wam siê podoba nowy Core bez WoGa? ;)
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

śr lip 01, 2009 3:22 pm

Według mnie najgorzej wygląda zielony w tej chwili. Czerwony natomiast będzie w co drugim, jak nie w każdym decku. Już teraz roi się od tego typu graczy :cry: Z ciekawszych krit to soldiery, które z PW będą interesującym tribalem, hydra z zielonego i czarne sorcery, instanty. Niebieski także podkoksił.
Ostatnio zmieniony śr lip 01, 2009 3:40 pm przez p4v, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

śr lip 01, 2009 3:37 pm

Maelstrom pisze:
Mamy już wszystkie karty z M10.


Czy mógłbys zapodać jakiegoś linka? :)
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

śr lip 01, 2009 3:40 pm

 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

śr lip 01, 2009 3:42 pm

Dzięki! Szkoda, że bez artów. :wink:

Przeczytałem i muszę powiedzieć - Jestem nieco zawiedziony. Sporo kreaturek, jakoś niewiele spelli tanich w CC, dających spory wachlarz taktycznych rozwiązań.

Sporo przedruków (chyba jednak za dużo), w tym części decyzji kompletnie dla mnie niezrozumiałych. Na szczęście chodzi głównie o commonowy crap, więc bólu wielkiego nie ma.

Za część reprintów brawa - wielki powrót Duress, Ball Lighting, Lighting Bolt.

Dobrze, że pojawią się planeswalkerzy. (MR)

Z nowych kart wielkich sensacji nie ma, ale podoba mi się kilka nowych kreaturek: Np. Vampire Nocturnus, Master of the Wild Hunt, Magma Phoenix, Awakener Druid, Great Sable Stag.

Ciekawe są nowe duale. Gargoyle Castle, też może być ciekawe.
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

czw lip 02, 2009 11:42 am

Gizmoo pisze:
Dziêki! Szkoda, ¿e bez artów. :wink:

Do Visual Spoiler dodali ostatnio sporo kart -> http://www.wizards.com/magic/tcg/article.aspx?x=mtg/tcg/magic2010/spoiler

I basic Landy te¿ ju¿ wszystkie mamy - http://forums.mtgsalvation.com/showthread.php?t=169740.
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

ndz lip 05, 2009 3:09 pm

Maelstrom pisze:
Gizmoo pisze:
Dzięki! Szkoda, że bez artów. :wink:

Do Visual Spoiler dodali ostatnio sporo kart -> http://www.wizards.com/magic/tcg/article.aspx?x=mtg/tcg/magic2010/spoiler

I basic Landy też już wszystkie mamy - http://forums.mtgsalvation.com/showthread.php?t=169740.

Fajne arty tych basic landów, szkoda tylko że nie zmienili Giant Growth. Nie jest zły, ale przydałby się nowy.
Oby szybko naprawili mi komputer, bo ciężko żyć bez wiadomości z magic i forum. :razz:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

ndz lip 05, 2009 3:18 pm

p4v pisze:
szkoda tylko że nie zmienili Giant Growth


IMO najładniejszy obrazek ma w Ice Age. poprostu prześliczna karta :)
 
Kuro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:56 pm

ndz lip 05, 2009 11:31 pm

Witam!
Ja mam szybkie pytanko odnosnie tego, jak dokladniej działa Stack z rozdawaniem damage'a

Rozumiem sprawę, jak jest kilka blockerow, bo wtedy tak wlasciwie nie wiemy ktora krita nam zejdzie...

ale jak się ma sprawa z 1 ataker i 1 bloker? czy mogę rzucić wtedy unsummona np na atakera i uratowac blokera ? (teoretycznie, ja bym powiedział, że rzucam spella jeszcze w fazie deklarowania blokerow)
 
TommyTree
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 322
Rejestracja: czw gru 27, 2007 7:46 pm

ndz lip 05, 2009 11:38 pm

Kuro pisze:
Rozumiem sprawę, jak jest kilka blockerow, bo wtedy tak wlasciwie nie wiemy ktora krita nam zejdzie...

Jak to nie wiemy - wiemy, bo gracz, któremu zostaną zablokowane kreatury, musi wyznaczyć w jakiej kolejności je blokuje.[w razie czego, spojrz na artykuł na stronce :P].

Kuro pisze:
ale jak się ma sprawa z 1 ataker i 1 bloker? czy mogę rzucić wtedy unsummona np na atakera i uratowac blokera ? (teoretycznie, ja bym powiedział, że rzucam spella jeszcze w fazie deklarowania blokerow)

Oczywiście wciąż można zagrywać czar w fazie deklarowania blokujących i da się tak uratować blokującego krita.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

ndz lip 05, 2009 11:47 pm

ogólnie zasada sprowadza się do tego że trzeba przewidzieć więcej motywów. obrażenia nie przechodzą przez stack, czyli nie możesz odpowiedzieć na wiele aspektów. dajmy na to: regenerację kreatury można zapłacić najpóźniej przy deklaracji bloku. obrażenia są rozdawane jednocześnie (z rozróżnieniem oczywiście first strike, double strike tip), ale nie ma sytuacji że obrażenia resolvują się (czytaj kreatura z obrażeniami śmiertelnymi może jeszcze coś zrobić). po wymianie obrażeń odrazu spadają.
 
Kuro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:56 pm

pn lip 06, 2009 12:06 am

TommyTree:
Jak to nie wiemy - wiemy, bo gracz, któremu zostaną zablokowane kreatury, musi wyznaczyć w jakiej kolejności je blokuje.[w razie czego, spojrz na artykuł na stronce :P]


Czekaj, który gracz jest który bo dla mnie 'gracz ktoremu zostaną zablokowane kreatury' to po prostu atakujacy

a potem dopisałes 'w jakiej kolejnosci je blokuje' XD tutaj się zgubiłem

jesli chodzilo ci o to, ze atakujący deklaruje w jakiej kolejnosci atakuje krity, to czy nie jest to juz etap rozdawania obrazen ?

Btw mozesz zarzucić linkiem do tego Arta, bo nie widzę nikaj, ale jeszcze szperać będę ^^

Specu:
Tak, to rozumiem, ale musialem sie po prostu zadać moje pytanie, bo wlasciwie nie byłem pewien jak drastyczne zmiany zaszły xD (bo generalnie wg mnie wychodzą one na duzy + ^^ nie wiem o co ludzie sie hajają :D gra bedzie miala dzieki temu wiecej frajdy :D)

Edit: Ok Linka znalazłem, siadam do lektury :d
Ostatnio zmieniony pn lip 06, 2009 12:19 am przez Kuro, łącznie zmieniany 1 raz.
 
TommyTree
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 322
Rejestracja: czw gru 27, 2007 7:46 pm

pn lip 06, 2009 12:13 am

Kuro pisze:
Czekaj, który gracz jest który bo dla mnie 'gracz ktoremu zostaną zablokowane kreatury' to po prostu atakujacy

Zgadza się, to jest atakujący, tylko nie każdy atakujący ma zablokowane krity. Semantyka itd.

Kuro pisze:
jesli chodzilo ci o to, ze atakujący deklaruje w jakiej kolejnosci atakuje krity, to czy nie jest to juz etap rozdawania obrazen ?

Kolejność atakowania blokujących kreatur w nowych zasadach odbywa się po zadeklarowaniu blokujących. Zresztą, przeczytaj to.
 
Kuro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:56 pm

pn lip 06, 2009 12:24 am

Ok, wydaje mi się że wszystko mi się wyklarowało ^^ dziękuję za wytłumaczenie i podrzucenie linka :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość