Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Smajsti
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: ndz lut 08, 2004 3:37 pm

Żołnierzyki z zabawkowego.

ndz kwie 25, 2004 11:51 pm

Mam pytanko. Zawsze interesowaly mnie bitewniaki ale generalnie nie od strony kolekcjonerstwa figurek i doskonalenia sztuki malowania(a poza tym nie stac mnie na to) tylko od strony taktycznej. Tak wiec czy daloby sie pograc takimi zolnierzykami jakie sa w sklepach z zabawkami, czy ktos juz probowal? czy sa na sieci jakies autorskie systemy(czytaj darmowe) z zasadami do rozgrywania takich bitew? Z gory dzieki za odpowiedz.
 
Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1805
Rejestracja: czw lis 06, 2003 6:25 pm

pn kwie 26, 2004 12:31 am

Wiesz... W teorii to na pewno jest to możliwe - tak jak zamiast właściwych kart można użyć proxów, tak zamiast figurek można używać żołnierzyków :D

Ja kiedyś nawet toczyłem taką bitwę, z użyciem kości - trzeba było rzucić nimi tak, żeby strącić jak najwięcej żołnierzyków przeciwnika :P

A tak serio, to cholernie ciekaw jestem Waszych pomysłów...
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

pn kwie 26, 2004 3:06 pm

haha dobre, ja jako wieloletni doswiadczony gracz bitewnych gier taktycznych (czyt. WARZONE WARZONE WARZONE!) wypowiem sie iz jeszcze nie próbowalem tak grac. Smajsti ale mam pomysl, bedziesz moze na Conquescie? byloby fajnie moglibysmy pomyslec o tym i spróbowac cos grac na CQ. co ty na to?
:razz:
 
Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1226
Rejestracja: pn lis 24, 2003 3:55 pm

pn kwie 26, 2004 5:02 pm

Byc moze zaiteresuje cie koncepcja Tempus Ignis, jednak gra bitewna bez figurek prawdziwych mnie nie ciagnie, wiec wiecej nie wiem o tym.

Moglbym (odbiegajac deczko od tematu) zaproponowac kupienie taniego podrecznika do jakiego systemu i proxowanie tymi zolnierzykami. Oczywiscie pseudo-komandosi srednio nadaja sie do Battla :). Szeroko omawiany na forum MP powinien przezyc transformacje na tak wielkie figurki, z pewnym bolem udaloby sie to z Konfrontacja i Mordheimem
 
Awatar użytkownika
Vangel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: pn sie 18, 2003 7:22 pm

pn kwie 26, 2004 5:54 pm

Hmm ja bardzo dawno temu grałem z użyciem takich figurek w system wymyślony przeze mnie i mojego znajomego - segregowaliśym żołnierzy według ich modelów, następnie sporzadziliśmy tabele z ruchem dla kazdego z nich, zasiegiem strzalu oraz zasadami specjalnymi. NIe bylo liczenia obrazen, ale zabawa i tak byla przednia - na dodatek nie potrzeba planszy - my gralismy na swierzym powietrzu miedzy krzakami (mowilem, ze to było dawno temu :P).
Zawsze możesz tak sprobowac pograc - taktyka jest. Zolnierze chowlai sie za kamieniami, za krzakami, czolgali itd. Trafienie okreslalo sie k6. Na prostej lini strzalu tarfiales od 2 i wiecej na kosci. Krzaki oraz czesciowe osłony podwyzszaja wymgania co do oczek. System moze i prymitywny, ale jaka zabawa byla, gdy ktos rzucal granat - zabijal on wszystkich w zasiegu rozpostartej dloni. Nie musze mowic, ze taki granat w uzyciu osoby o wiekszej tezyźnie fizycznej byl bardziej smiertelny (wieksza ręka :hahaha:)
 
Mythos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: sob kwie 10, 2004 10:50 am

pn kwie 26, 2004 6:07 pm

Istnieje parę darmowych zasad właśnie do grania żołnierzykami - jednym z ciekawszych jest City Fight gdzie prowadzisz gang, jak znajdę trochę czasu to podrzucę linki.
 
Awatar użytkownika
Smajsti
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: ndz lut 08, 2004 3:37 pm

pn kwie 26, 2004 6:40 pm

Umbra, z checia bym sie przeszedl i bysmy cos pokombinowali ale poki co nie widze zadnej mozliwosci skombinowania pieniedzy, ale jeszcze sie zobaczy - moze wygram w totka :wink: Jestem na to zajawiony wiec niedlugo przejde sie pewno do zabawkowego zeby kupic startera :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
Vangel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: pn sie 18, 2003 7:22 pm

wt kwie 27, 2004 5:44 pm

"Jestem na to zajawiony wiec niedlugo przejde sie pewno do zabawkowego zeby kupic startera " - :hahaha:
Wbrew pozorom granie takimi figurkami moze byc calkiem interesujace. Wyczekuje tego linka do zasad! :)
 
Awatar użytkownika
Norman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1037
Rejestracja: pn wrz 29, 2003 1:56 pm

śr kwie 28, 2004 7:07 pm

Mozesz poszukać zasad do uniwersalnego systemu "revenge" on w zasadzie pozwala rozgrywać potyczki inne niż warhammer czy warzone, to system zasad dla bitewniaka historycznego, przeznaczony dla skali 28 mm ale da sie go łatwo powiekszyć lub pomniejszyć dla innch skal
 
Awatar użytkownika
Pietia
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 134
Rejestracja: wt maja 04, 2004 2:31 pm

wt maja 04, 2004 2:39 pm

Zamiast biegać po sklepach z zabawkami przespaceruj się do sklepu modelarskiego. Za 17-20 złotych kupisz 20-50 figurek w skali 1/72. Gra się nimi nieźle (trzeba tylko jakieś podstawki sensowne dorobić - można i z guzików). Za niecałe 200 złotych można sobie spokojnie złożyć kompanię piechoty z wsparciem pancernym albo naprawdę solidną armię z średniowiecza lub starożytności. A odpowiednich zasad można w necie znaleźć duuuużo. Jeśli poszukasz, znajdziesz nawet stronkę wariatów grających figurkami w 1/72 w Warzone :D
 
Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3991
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:48 pm

śr maja 05, 2004 12:28 am

Ja tu bym tylko napisał że Mein Panzer (który ma dość szczegółowe reguły) przewiduje możliwość grania również modelami w skalach 10-15mm. A takie można bez problemów w zabawkowych znaleźć właśnie ;)
 
korzebo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pn sie 27, 2012 12:38 am

Re: Żołnierzyki z zabawkowego.

czw sie 30, 2012 8:54 am

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości