Zrodzony z fantastyki

 
Pelerynek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: śr maja 11, 2011 5:10 pm

Zombistyczna Kampania

śr maja 11, 2011 5:52 pm

Maniery mówią, by najpierw się przywitać, więc cześć! A teraz do rzeczy.

Niedługo mam zacząć prowadzić kampanie będącą swoistym miksem gier z serii Resident Evil, Left 4 dead, filmów, książek o zombich, a to wszystko okraszone źdźebkiem dramatyzmu (Wesołemu fragowaniu, mówimy FUJ!). Pierwszy z dwóch graczy stworzył sobie postać świeżo upieczonego policjanta dopiero przybyłego do miasta (Fani RE 2, uśmiechają się) i tu pojawia się problem jak go wprowadzić w sam środek akcji bez wcześniejszego spowszednienia zombizmu (Hej, to kolejny dziwny koleś, który chce mnie ugryźć, tak samo jak wcześniejszy, który ugryzł jego, to bardzo dziwne :( ) Pierwsze co wymyśliłem to gdy dojedzie na komisariat zostanie od razu wysłany na miejsce akcji z powodu braku dostępnych ludzi i przy szczątkowym wyjaśnieniu. Chciałbym usłyszeć wasze pomysły, może będą lepsze...

Z góry dzięki!
 
Awatar użytkownika
Erpegion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: sob sty 17, 2009 5:56 pm

Re: Zombistyczna Kampania

pt maja 13, 2011 12:19 am

Proponuję na pierwszej misji jakiś kontakt ze zwykłymi zbirami tudzież członkami mafii. Grunt żeby pojawił się tam jakiś czarny charakter którego w dalszej kampanii drużyna będzie spotykać. W końcu nie samymi zombiakami człowiek żyje. W przyszłości gracze mogą walczyć z takim NPCem o amunicję, zapasy, środki transportu, a czasem być może współpracować idąc na kompromis by przetrwać
 
Pelerynek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: śr maja 11, 2011 5:10 pm

Zombistyczna Kampania

pt maja 13, 2011 1:25 am

To dobry pomysł, sęk w tym że jak przyjeżdża to miasto jest już praktycznie w stanie wojny. Zgadzam się że nie samymi umarłymi człek żyje, dlatego też wymyśliłem sektę, której wyznawcy wierzą, że wysyp umarlaków jest spowodowany grzechami niewiernych i by zapobiec dalszej apokalipsie trzeba wykończyć ciągle grzeszących ludzi, którzy nie wyznają podobnych poglądów.

Taki mafiozo, byłby dobry... tu miły tam pomaga, a przyjdzie co do czego wypnie się i zostawi, a potem ci jakiś czas użeraj się z takim o ile od razu przy następnym spotkaniu gracze nie zrobią mu od razu dodatkowego otworu w głowie
 
Heretyk
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5036
Rejestracja: pn mar 28, 2005 12:23 pm

Zombistyczna Kampania

pt maja 13, 2011 9:12 am

A może wysłać go po przybyciu na komisariat na patrol z gliniarzem zakażonym zombizmem, który zacznie sie zmieniać albo coś?
Spotkanie z maniakiem rpgowo/sfowym wierzącym w kosmitów itp. tez było by na miejscu. Opowiedział by graczowi o wszystkim (zamieszął by po drodze w to rząd i tejne organizacje :)), ale ten przecież nie uwieżyłby czubkowi :)
 
Pelerynek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: śr maja 11, 2011 5:10 pm

Zombistyczna Kampania

pt maja 13, 2011 2:31 pm

A jakieś pomysły na super spotkania, lub motywy? Na razie w głowie mam bliskie spotkanie z cysterną której kierowca stracił przytomność za kierownicą. Ta rozbija się przy nich i są zmuszeni do walki bez możliwości odwrotu (Wszak wszystko się pali, a umarlaków nie obchodzi płonąca benzyna, gdy mają blisko posiłek). Drugi pomysł to eskapada po dachach budynków bo: innej drogi nie ma/ na dole jest dosyć tłoczno (Niepotrzebne skreślić)
 
Awatar użytkownika
GRAmel
Wydawnictwo Gramel
Wydawnictwo Gramel
Posty: 9
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:36 am

Zombistyczna Kampania

pt wrz 02, 2011 2:13 pm

Bardzo fajne pomysly, szczegolnie ten z cysterna.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość