Zrodzony z fantastyki

 
Romanow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: śr paź 19, 2011 5:27 pm

Źródło Czarów a Splot Cieni

czw lis 22, 2012 4:46 pm

Witam, mam pytanie czy mag władający splotem cieni może pobierać zaklęcia z źródła czarów i je spłacać jeśli cała reszta gildi jest użytkownikami splotu?
 
Peroni
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: wt lis 27, 2012 10:16 pm

Źródło Czarów a Splot Cieni

śr lis 28, 2012 2:49 am

Chyba zadałeś niezłego zgryza starym wyjadaczom. Wydaję mi się, że może, ale to już chyba zależy od interpretacji mp.
 
Awatar użytkownika
Amon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 554
Rejestracja: śr sie 25, 2004 9:19 pm

Źródło Czarów a Splot Cieni

śr lis 28, 2012 11:36 am

Dziewna jest nieco sytuacja gdy do tego samego bractwa nalezą magowie różnych splotów.

jednakże owszem tak. Może je spłacać, bo mowa tu o poziomach czarów, wię to jakim kto operuje splotem nie ma znaczenia. ładujesz źródło czarów energią i tyle.
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

Źródło Czarów a Splot Cieni

śr lis 28, 2012 11:54 am

Amon pisze:
Dziewna jest nieco sytuacja gdy do tego samego bractwa nalezą magowie różnych splotów.

Dlaczego? Ja bym powiedział, że to optymalne rozwiązanie, jak w dobrym klubie networkingowym :P

Jeśli Mystra pójdzie się ten tego, to zawsze zostają nam koledzy od Shar. I vice versa. Tym bardziej, że kto jak kto ale magowie to dość otwarta i pragmatycznie myśląca klasa.
 
Awatar użytkownika
Amon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 554
Rejestracja: śr sie 25, 2004 9:19 pm

Źródło Czarów a Splot Cieni

śr lis 28, 2012 12:16 pm

Jeśli Mystra pójdzie się ten tego

no przecież już się poszła ten tego i dopiero znowu się odradza :p (elminster enraged)

To jest optymalne rozwiązanie ale nie przystaje do realiów FR, nawet Lord Shadow, wybył wkońcu z enklawy Karsusa a zulkirka korzystająca z cienistego trzyma się na uboczu. Po prostu w Faerunie "tradycyjnie" magowie różnych splotów rzadko ze sobą współpracują, oczywiście wiem że na potrzeby sesji takie coś było by bardzo miodne.
Ostatnio zmieniony śr lis 28, 2012 12:18 pm przez Amon, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

Źródło Czarów a Splot Cieni

czw lis 29, 2012 4:14 pm

Romanow pisze:
Witam, mam pytanie czy mag władający splotem cieni może pobierać zaklęcia z źródła czarów i je spłacać jeśli cała reszta gildi jest użytkownikami splotu?
Mechanicznie nie ma przeciwskazań. Fabularnie nie powinien, bo zarówno on jest zamknięty czary Splotu, jak i normalni czarodzieje zamknięci są na cienisty splot. To tak jakbyś próbował płacić punktami mocy, lub inkarnum.
Choć z drugiej strony, to fabularnie dało radę naprawić mythala używając obu splotów.
 
Romanow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: śr paź 19, 2011 5:27 pm

Re: Źródło Czarów a Splot Cieni

pn gru 03, 2012 5:51 pm

Ok, dzięki :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości