Zrodzony z fantastyki

 
gagaga
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: pn gru 13, 2010 11:14 pm

Zrodzone w boju

pt sty 11, 2013 10:35 pm

Kończę właśnie pierwsze opowiadanie tego tomiku - i niecierpliwie przybiegłem się poskarżyć ;)
Ogólnie - bardzo słabe. Pełno zgrzytów, papierowe postacie, prymitywne dialogi, zachowania totalnie niezgodne z wizją jaką stworzył w swoich książkach Weber. Czuć w tym opowiadaniu rękę kobiety, tzn. nacisk na uczucia(zresztą dość śmieszno-rozczulające), ignorowanie obowiązku, służby, zasad itd.
Zobaczymy co dalej, ale jak na razie to już wygląda na 100% dojenie kasy od maniaków którzy kupią wszystko z napisem 'Weber' na okładce.
Ostatnio zmieniony pt sty 11, 2013 10:37 pm przez gagaga, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

Zrodzone w boju

sob sty 12, 2013 9:58 pm

Pełna zgoda. "Ruth" to najgorsze opowiadanie w "Honorverse". Bzdura ściga się z głupotą :x .
"Akt wojny" bez fajerwerków, ale zdecydowanie lepiej niż powyżej. Klasyczny Zahn, czyli szpiegowskie s-f - i widać, że autor ma ochotę na więcej (pewnie tak będzie).
"Zatańczymy?" męczę/tańczę obecnie :razz: . Jak na razie sztampa.
 
gagaga
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: pn gru 13, 2010 11:14 pm

Zrodzone w boju

sob sty 12, 2013 11:19 pm

Właśnie miałem napisać to samo :)
Pełna zgoda co do Zahna. O kilka klas lepiej niż Lindskold, ale to wciąż nie to.
Weber jak to Weber - standardowe zdania itd, świetne pióro. Tyle, że pomysł mi się gryzie, bo sprawa większa(brudniejsza) niż Basilisk moim zdaniem, co oznacza że w Basilisku już by szychy panią Harrington kojarzyły. Przy pisaniu tekstów poprzedzających cykl główny trzeba jednak baaardzo uważać.
 
kabiel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 78
Rejestracja: pn lip 19, 2010 9:53 am

Zrodzone w boju

ndz sty 13, 2013 9:18 pm

Dudi2, gagaga, pełna zgoda. Weber wydaje te zbiorki by utrzymać stałe zainteresowanie fanów cyklem, ale szkoda, że poziom się mocno obniżył, powiedzmy sobie szczerze. Ale i tak kupuję.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości